ekojajo

Użytkownicy
 • Content count

  42
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

ekojajo last won the day on October 9 2012

ekojajo had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About ekojajo

 • Rank
  Boss
 • Birthday 01/01/1960

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  świętokrzyskie
 1. Można,karę można w ARIMR dostać za wszystko
 2. Strasznie pompę to zanieczyszcza,wchodzi na wysokie obroty przy zimnym silniku ,mało go nie rozwali
 3. O JPO składać musisz są to działania powiązane a o ONW możesz ,ale niekoniecznie to zalezy od Ciebie.
 4. Ja to bardzo ostrożnie i sceptycznie podchodzę pod wszelkie zabezpieczenia pod moją hipotekę. -po ile liczą za te cielęta ( czy cena nie odbiega od cen rynkowych,czy nie chcą za ciele 100 kg 2000 zł?) -czy cielęta zdrowe,czy zaraz nie padnie połowa na biegunkę ,bo zegnane ze świata,kupują charłaki za 800 zł ,sprzedają po 2000 zł i chcą,aby rolnik przez rok zrobił z tego opasa 800 kg. -ile płacą za byka po uboju,jak mogą w umowie zagwarantować cenę za 2 lata? -czy nie zaniżą wtedy ceny ,mówiąc,że towar jest ich i rolnik nie ma wkładu własnego,tylko pasza i praca i płacą poniżej ceny rynkowej,albo egzekucja z hipoteki ? Dadzą byle co a wymagania wygórowane. Lepiej kupić byczka samemu i sprzedać jak i kiedy się chce a nie być parobkiem mądrali i tyrać 2 lata za darmo!!!
 5. Dziadek stary gospodarz mnie uczył metr na morge (mert to 100 kg a morga to 56 arów) :)
 6. ś miało możesz siać teraz 200kg,ja wysiałem 200 kg (cztery worki) na 78 arów,na ziemię 2 klasa,stanowisko super po lucernie!
 7. Nie o to chodzi. Po prostu nie ma świadomości w społeczeństwie. Konsument nie widzi różnicy między jajkiem fermowym a tzw "wiejskim" Liczy się cena i wygląd.Żółte żółtko nawet zimą(to nic,że sztucznie barwione!)
 8. Las

  Jak ładne drzewa to wystąpisz o zgode na wyrąb i możesz sprzedać,zwróci się zakup a grunt zostanie darmo,potem zasadzisz nowy las za dotacje na zalesianie i bedzie ok,troche drzewa na opał też nie zaszkodzi.
 9. Ja patrze ze swojego punktu widzenia a mianowicie: Mam 60 ha ziemi w woj świętokrzyskim ,średnio 4 klasa.Orałem ciężko,duża hodowla 1000 kur,100 świń 40 szt bydła,wszystko sam,żona pracowała,bo nie szło wyżyć,bardzo skromne życie,zero wyjazdów,zapyziałe życie .Myśle,że prawdziwy rolnik mnie zrozumie. Kiedyś powiedziałem koniec i moje życie się odmieniło: Żona odeszła z kolegą,którego nie lubiłem,a była stara,gderliwa,brzydka i zdradliwa Umarli mi teściowie Otrzymuje dopłaty 730 zł jpo plus ok 400 tuz plus 500 ekstensywne łakiplus 260 zł ekologiczne łaki razem ok1900zł razy 60 ha czyli 114000 zł do tego dopłata do 10 krów 10razy 530 zł tj 5300zł razem ok 120 tys zł czyli ok 30 tys euro. około 1 maja kupuje 10 krów i 30 szt jałóweczek albo byczków na targu w Bodzentynie,zabiedzonych tak ,abym miał ok 0,3 DJP na hektar,bo wtedy moge je wypasać i agencja nie może mnie ukarać,że nie kosze,bo mam minimalną obsade. Całe lato nic nie robie tylko chodze,ręce w kieszeni,przestawiam pastucha i pilnuje bydła,żeby nikt nie ukradł. 30 pażdziernika wszystko sprzedaje do rzeżni te 40 szt bydła dostaje rachunek,jestem rolnikiem ,producentem żywca wołowego mam odstawe ok 18 ton żywca. Paliwo mnie nie obchodzi,nawozy,opryski,maszyny,ich cena -nic. 1listopada ide na groby a 2 listopada mam bilet wcześniej kupiony za grosze do ameryki łacińskiej. Tam zakładam 2 sygnety z tombaku po 5 zł i łańcuch za 10 zł i udaje ruskiego miliardera. Jestem bardzo brzydki,ale to nieważne ,bo jestem biały,jem za grosze,sex z mulatkami po 16-18 lat darmo,czasem trafi się turystka z Niemiec to i wycieczki dalsze gratis. Wracam 1 maja składam wniosek na dopłaty za sprzedane krowy w pażdzierniku kupuje nowe w maju. A z dopłat tych 30 tys euro po pobycie za granicą jeszcze mi zostaje. Kończe,bo ide popływać nagolaska z wenezuelkami w oceanie,bo u nas zapowiada się piękny dzień jest po 7 rano a temp 25 stopni,pozdrawiam p.s I co życie rolnika nie jest piękne,nawet tego 60 ha,po co więcej.....
 10. Jeszcze raz powtarzam ,nas rolników gubi brak solidarności. Gdyby większość rolników zastrajkowała i tylko przez rok nie kupiła żadnych maszyn,środków produkcji;nawozów,oprysków to najbardziej uderzy w rząd i firmy nie w rolników. Nie rozumiem rolnik pisze,że zboże tanie nie ma gdzie sprzedać,a chce kupić nawozy i za rok powielać tą głupotę. A wydaj te pieniądze na życie,na dzieci przez rok co masz wydać na nawozy,maszyny i opryski,tak samo przejadaj dopłaty,wytrzymaj rok,przetrzymaj zboze. Za rok jak będą plony niskie,bo wszyscy nie dadzą nawozu i oprysku,zobaczysz po ile sprzedasz zboże bez płakania,od ręki za gotówkę. Mleka nie oddawaj ,zostaw cielęa ,dokup jak mało odchowaj na mleku za rok sprzedaj jako opasy!!!!!!!!! Firmy,gdzie udziały mają rodziny polityków za rok będą skomleć abyś kupił ciągnik na raty bez procentów za 100 tys ten który teraz kosztuje 200 tys,bez łaski bez tej korupciogennej modernizacji itp itd Zobaczysz co przez ten rok zrobią firmy nawozowe itp. Teraz jesteśmy dla nich głupkami,narzędziami dla wyzysku,nie twórzmy sztucznej podaży za wszelką cenę. Nawóz nie jest niezbędny do życia to jest narkotyk,który uzależnił rolnika od firm i lobby .Z nawozów nie ma korzyści rolnik(kłopot z ceną za zboża,nadprodukcja)tylko rząd ,bo ma podatki z ich produkcji,dystrybucji itp. Ale zawsze znajdzie się rolnik co myśli nawale nawozu,mam 80 metrów pszenicy z ha i jestem gość,kupie ciągnik za 300 tys. A miej 40 metrów z ho i za rok kup ten sam ciągnik za 150 tya ,to jest to samo a mniej sie narobisz i szybciej sprzedasz!!!!!!!!!!!!
 11. U mnie 137 zł za ha przeliczeniowy,świętokrzyskie ,w ciągu 3 lat wzrost o 50% z 90 zł
 12. Tak jak przewidywał GREEN wczoraj dostałem pismo z centrali ARIMR,że w nawiązaniu do przegranego procesu w sądzie apelacyjnym agencja skreśla mnie z listy dłużników. :) Teraz będę walczył,aby agencja skreśliła mnie z czarnej listy i zaprzestała dyskryminacji,ale to już w sądzie karnym pod kierunkiem i za pomocą prawników. Polecą główki oj polecą.......
 13. Serdecznie Państwa pozdrawiam, Ja wygrałem apelację z powództwa agencji z art 385 k.p.c.tzn,że agencja nie miała zdaniem sądu apelacyjnego żadnych podstaw do egzekucji weksla i złozenia pozwu w sadzie okręgowym i apelacyjnym. Ja dałem sobie radę sam,chociaz jestem tylko rolnikiem,ale wszystkim rolnikom radzę korzystać z adwokata. Ja mimo,że wygrałem proces nie otrzymałem żadnego zwrotu kosztów. Rolnik ,który ma pełnomocnika profesjonalnego otrzyma zwrot ok 4000 zł a więc warto walczyć z adwokatem,jest komfort psychiczny i w sumie wychodzi sie finansowo do przodu,nie popełniając błedów formalnych i merytorycznych podczas procesu. Warto zwrócić uwagę na to,że agencja nie przesłała umowy do domu przed jej podpisaniem art 384 par 1 k.c.,art385 par2 k.c i na niedozwolone postanowienia umowne oraz na art 5 k.c.,art 385 k.c par 1 i par 3,par357(1),art93 par 1 ,art 94 kc,pozdrawiam
 14. W tym tygodniu wygrałem kolejny proces z agencją o "młodego rolnika". Tym razem agencja odwołała się od wyroku sądu okręgowego,gdzie proces przegrała Sąd Apelacyjny również potwierdził moje racje i pozew agencji oddalił :) Teraz to czekam chyba na sprawe w Sądzie Najwyższym,bo agencja tak się na mnie zawzieła,że chyba nie popuści Jak przegrają w Najwyższym to będzie to wykładnia dla innych,a więc może warto!!!!!!! :) Nie mają racji a tak trwonią nasze-publiczne pieniądze i ile nienawiści do rolnika!!!!!!!!! Myśleli,że mnie załamią,ale ja powolutku jestem konsekwentny...........
 15. ABY UZYSKAĆ DOTACJE MUSISZ MIEĆ PONAD 1 HA DZIAÅKI ROLNEJ ,na taką powierzchnię dotacja nie przysługuje. Polecam natomiast posadzenie tam lasku np brzozowego,lub w terenie podmokłym olszy,szybko rosną i będzie drzewo do kominka i na opał na cała zimę(trzeba pamiętać tylko o zezwoleniu na wyrąb z urzędu gminy!)