74ewa20

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About 74ewa20

 • Rank
  Świeżak
 • Birthday 01/01/1974

Profile Information

 • Gender
  Female
 1. Dziękuje za odpowiedz. Informacje o wygranych sprawach przez agencjie znalazłam m.in. tutaj http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090615/GOSPODARKA01/514289529 Ale nie wiem jak jest rzeczywiście. Mam jeszcze pytanie, o co chodzi w art384 par 1 kc o doręczeniu umowy. Tzn. że umowa powinna być wcześniej doręczona, aby móc się z nią zapoznać? Jeśli chodzi o siłę wyższą, to w załączniku jest napisane ,że można ją rozszerzyć. Wstępnie rozmawiałam z prawnikiem i on twierdzi ze można uznac (błąd szkoły) za siłe wyższą. Dlaczego nie ma takiej możliwości? Czy na podstawie tego, co podałeś wcześniej ktoś wygrał sprawe?
 2. Dziękuje za odpowiedż, mam nadzieje że te informacje sie przydadzą. Faktycznie umowe podpisywałam na miejscu. Minister złagodził warunki, ale ja nie spęłniłam jednego, nie poszłam do szkoły w możliwie najbliższym terminie po podpisaniu umowy. Chociaż od Dyrektora mam pismo, że był to najblizszy termin w jego szkole. Czy można uznać za siłę wyższą, to że szkoła zrobiła nabór doszkoły 1 rocznej, a następnie wydłużyła ją do 2 lat? Czy do stażu liczy się praca w gospodarstwie rodziców jako domownik(1991-1994),wtedy chodziłam do szkoły dziennej, ale nie miałam opłacanych składek w krus. Podobno ARiMR wygrywa 70% spraw w sądzie.
 3. Witam! Czy może ktoś poradzić co zrobić w tej sytuacji? W 2005 r. podpisałam umowe z ARiMR na Młodego Rolnika. Do szkoły zapisałam się we wrześniu 2008r. Szkoła miała być 1 roczna,ale w czerwcu Dyrektor powiadomił nas ze kuratorium oswiaty nie zgodziło sie na 1 roczną szkołę i będzie 2 letnia. W wyniku tego ja nie zdążyłam uzupełnieniem wykształcenia o 4 miesiące. ARiMR zażądała ode mnie zwrotu piremii. Czy jest jakieś wyjście z sytuacji?