gruber

Użytkownicy
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About gruber

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Sherpa i Belleviu
 2. pewnie zebrałeś słomę i wylałeś gnojowice?,rzepak na jesieni potrzebuje ok. 50kg N siarczan magnezu też chciałem kupić ale to nawóz "kosmiczny" dla naszych punktów handlowych nawet nie wiem czy go wogóle tarnobrzeg produkuje z tąd ten wap-mag.
 3. u siebie jeżdżę 4 razy po polu sól 250kg superfosfat 200kg saletra 150kg wap-mag 400kg i stwierdziłem nigdy więcej najlepiej było by pojechac 2 razy fosforan amonu 200 kg patent kali 400kg najlepiej raz polifoska M 500-600 kg/ha żeby dostarczyć N,P,K,Mg,S
 4. 500zł/ha możliwe jest tylko bez orki wjechać agregatem uprawowo-siewnym aktywnym. Ziemia przemarzła głęboko więc nie ma sensu orać 200kg pszenicy jarej i 15litrów ON.
 5. To masz głęboszowanie za darmo :)
 6. Widzisz tomek sam mam podobne marzenia ,niestety kredyt komercyjny nie wchodzi w grę na wkład własny ,nie chcę cię obrażać ale zgrywasz tu zabardzo cwaniaka ,chyba że wygrałeś w np. w minilotto i masz na start te 20 proc. gdybym miał kasę na start to bym się nie zastanawiał ,sam mam maszyny którymi obrobiłbym 100ha bez problemu i zasiał po połowie rzepak i pszenicę.Jeżeli masz kasę to startuj a jeżeli nie to możesz się zastanawiać czy kupować nowego jd 6830 premium czy starego 1614.Jak wiesz jak sprawę załatwić finansowo to maszyny to jest najmniejszy pikuś.
 7. Najpierw musisz mieć na wadium jeżeli to ziemia z anr-u 10 proc czyli 150 tys. to piechotą nie chodzi ,kredyt preferencyjny od wyborów w październiku podobno niedostępny do chwili obecnej -kiedy będzie niewiadomo(kiedy u władzy jest psl, może to kara za słabe poparcie) ,niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę ,potem wygrać przetarg,jeżeli nie będzie chętnych a czasem mogą przebić i z 15 zrobi się 20 za ha , jeżeli już wszystko będziesz miał to musisz mieć jeszcze następne 10 proc na wkład własny.Teraz finanse ,pod warunkiem że kupisz ziemie i wyłożysz 300tys zostanie ci 1,2 mln do spłaty. 2 lata karencji spłaty kapitału, będziesz miał tylko 24tys odsetek przez 2 lata a potem 13 lat spłaty kapitału i odsetek, 92307zł kapitału plus 24 tys w pierwszym roku spłaty potem będzie malało po 7,69 proc chyba że weźmiesz w równych ratach , jak weźmiesz ok. 97tys dopłat bezpośrednich to dołożysz kilka tys i spłaciszi ,jeżeli pójdziesz w rolnośrodowiskowe wiecej kasy z dopłat (ale i większe nakłady i zmniejszenie potencjału produkcji) to musisz posiać kukurydzę bo z roślinami typu jęczmień jary głowy sobie nie zawracaj na zakwaszonej 4 klasie.Teraz tylko zkombinuj 300 tysi i naprzód.
 8. http://www.portalhodowcy.pl/hodowca-bydla/131-numer-122009/1308-niedzwiedzia-pomoc Ten Pan zna się na rzeczy mimo że mieszka w mieście.
 9. A to jest dobre ,normalnie sedno sprawy. http://redshift.salon24.pl/26514,wzrost-cen-zywnosci-czego-nie-mowi-sie-wyksztalciuchowi
 10. Cyt.Odłogowanie gruntów. Inny mechanizm stabilizujący rynek zbóż, roślin oleistych i wysokobiałkowych jest ograniczanie produkcji przez wymóg odłogowania nakładany na producentów uprawiających użytki rolne pozwalające wyprodukować ponad 92 tony zbóż. W latach 2000-2006 stopa obowiązkowego odłogowania została ustalona na 10%; możliwe jest przekroczenie tego poziomu w ramach tzw. odłogowania dobrowolnego. Za grunty odłogowane rolnikom przysługują dopłaty bezpośrednie w tej samej wysokości co za grunty plonujące zbożem (63 euro/t) wg przeliczenia plonu referencyjnego na hektar.ze strony http://www.regioset.pl/monitor.php?lg=0&art=16&unit=6 Co do odłogowania to nie chcą go robić rolnicy ,a szczególnie ci więksi ,bo wg. zasady kto produkuje ten może odłogować,za odłogowanie ziemi w kraju wzięli się PRACOWNICY ARiMR czyli agencji strukturyzacji rolnictwa ASR tak powinna wyglądać jej nazwa teraz. Skupują lub dzierżawią grunty by obsiewać ich koniczyną.W celu powiększania swoich marnych pensji urzędniczych, nawet idea odłogowania została wypaczona w Polsce.
 11. Jeżeli zmiany dokonują się same to po co do tego dokładać i jeszcze zatrudniać armię urzędników, bezsens, te pieniądze można wydawać efektywniej.Ta grupa o której piszesz już jest na utrzymaniu państwa a dopłaty to tylko dodatkowa premia plus jeszcze jakaś strukturalna renta się trafi.Jaki jest sens rozwoju biopaliw i podnoszenia ich udziału, jeżeli dopłaca się do konserwacji nieefektywnej struktury gospodarstw.
 12. http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7486783,Unijne_doplaty_zabetonowaly_polska_wies.html W tym artykule jest dobrze opisane zjawisko dopłat do posiadania ziemi.
 13. To temat o polityce rolnej a nie o gospodarce ogólnie, o socjalu to nie wspominam nawet,ale jeżeli chodzi o rencistów to w odsetku rencistów pracujących jesteśmy najlepsi nie tylko w całym świecie ale i w kosmosie na pewno.Renciści dorabiają masowo,wystarczyło by zlikwidować te przywileje każdy "rolnik" kilkuhektarowy to rencista,pewnie co 2 gi "stróż" to rencista albo inwalida.Idea renty została wypaczona do granic absurdu.Trzeba było by podnieść rentę powiedzmy do 1000zł ale odebrać całkowicie możliwość pracy im,niech tą pracę wykonują młodzi ludzie.Polska jest krajem wyludniającym się utonęliśmy my w bagnie socjalnym po uszy,podobnie reszta europy, społeczeństwa starzeją się,a ci pajace ze sarkozym na czele zwracają się do Chin o pomoc dla strefy euro.Już dochodzi do tego że utrzymuje się "socjal" na długu.Mają ból do głowy.Dziś w wywiadzie dla rmf jakiś ekonomista mówił że by "utrzymać" grecję należy obniżyć poziom życia statystycznego greka o 15-25%,a w polsce czeka nas niedługo to samo trzeba będzie podnieść podatki 5-10%.Są 2 sposoby na ratowanie budżetu albo obniżać wydatki albo podnosić podatki albo trochę tego trochę tego,także upadek socjalizmu będzie bolesny a to musi nastąpić w następnych 20 latach albo wyginiemy.
 14. Unia walutowa i bank centralny Bank centralny emituje pieniądz i czerpie korzyści z rozwadniania pieniądza"inflacji" stąd też polski "żyd" z Baar-Szaby nie jest tak głupi, pomyślcie dlaczego Warszawa rozwija się tak niesamowicie szybko w porównaniu z innymi częściami naszego kraju,ponieważ jest najbliżej źródełka świeżej "kasy".Przechodząc na euro poddajemy się już całkowicie pod brukselkę gdyż to ona korzysta z inflacji w całej uni to jest plan bardzo chytry. Dlaczego koloniści "odprawili" anglików z USA, dlaczego anglicy nie weszli do euro gdyż chcą mieć możliwość kreacji własnego pieniądza i korzystania z tego.
 15. Z Cukrowniami podobnie jak ze stoczniami nie mogły się utrzymać gdyż zagrażały niemieckim stoczniom, podczas dużego rozwoju stoczni hinduskich i chińskich trzeba było któreś zlikwidować podobno te polskie stocznie były lepsze od niemieckich technologicznie i koszty pracy znacznie mniejsze .Należy w Polsce utrzymywać niedobór produkcji cukru ok.5% a dlatego żeby Niemiecki cukier mógł wędrować do nas a nie na odwrót,w cukrownia jest miejscem pracy specyficznym podobnie jak rolnictwo w klimacie umiarkowanym całość pracy odbywa się przez pół roku,stąd pracownicy cukrowni po kampanii dostawali socjal a nie pracowali,co rodziło ogromne koszty.Polska jest specyficznym krajem ze względu na politykę pieniężną(monetarną),bardzo wysoka stopa procentowa w celu duszenia inflacji także wzrostu gospodarczego i tak nasza gospodarka jest duszona od czasu planu SOROSA/SACHSA z kolei mieszkaniec polski jest inny mentalnie od mieszkańca np.Niemiec gdyż skłonność do inwestowania i oszczędzania jest niewielka być może ta troska o inflację słuszna gdyż np.polak jak zarobi to kupuje meble dom samochód ,a np.niemiec myśli jak te pieniądze zainwestować.Jest u nas zbyt mało ludzi przedsiębiorczych i oszczędnych aby obniżyć stopy znacząco ,wzrost gospodarczy jest konsumowany przez armię rencistów i urzędników a pomysł żeby dopłacać rencistom do posiadanej ziemi jest tylko rentą w innym wydaniu.Dać im rentę większą a zabrać dopłatę do ziemi.