miwigos

Użytkownicy
  • Zawartość

    6848
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    226

Wszystko napisane przez miwigos

  1. Jarki połączyłeś mi dwa wpisy ,te prawi 2 tyś dotyczyły grochu
  2. Nie każdy ma
  3. Lepiej 3,5 tony rzepaku niż 7 pszenicy,no jakiś plodozmian jest To jaki koszt uprawy hektara rzepaku,bo mi wychodzi kalkulacja blisko 2 tyś,
  4. Wielu truje bo niepotrzebnie interwencyjnie pryska na robale,ja rok temu na mszyce ,poza tym na jesieni ani razu na robale ,bo nie było takiej potrzeby
  5. Rozrzutny jesteś ,to był bonus na inwestycje ,nie na życie
  6. Kto ci daje tyle za mąke,a czy mąka z mojej pszenicy zdrowsza ,napewno nie bo chemie dostała ,co innego swoje warzywa ,choć ziemniaki muszą być opryskane na stonke i zaraze,a otreby doliczyłem jak byś kupił więc cena mąki według mojego wyliczenia mniejsza ,nie licząc otrąb dobre 0,30 zł droższa,dle mnie niema sensu bo ta mąka nic inna niż ta w sklepie,ja kupuje na młynie w workach po 25 kg
  7. 400 kg pszenicy x 70,00 zł = 280+ koszt zmielenia 140,00 zł =420 -( otreby 167 kg x 50,00 zł = 83,50 zł ) = 336,50 zł Czyli 233 kg mąki kosztowaly336,50 =1,44 zł za kg mąki
  8. Expert najlepiej na szpilke,w tej fazie często bez poprawki na wiosne
  9. My się nudzimy i wymyślamy sobie robote
  10. To ile było u mnie dwa dni nad ranem -1
  11. Czyli około 1,50 za kg mąki ci wyszlo
  12. Ja byłem na szkoleniu i we wniosku nie kazali pisać że dostałem za przymrozki wiosenne ,bo to sie nie liczy
  13. Wedlug mnie to niemożliwe,jak czas miedzy łożyskiem a cielakiem-żyje ciele ?
  14. Bor na jesień raz z regulacją i raz same mikro,to rozpisz po kolei zabiegi,bo jak 16 razy,to chyba podlewsz go albo każde mikro odzielnie,BARTS ,LOKIZOM możecie rozpisać pokolei opryski tak ja zrobiłem
  15. Jakie byście chcieli rzepaki za mały żle,za duży żle ,jak ma szyjke powyżej 1 cm to musi mieć liście,ja wole wiekszy niż za maly ,w tym roku nie jest za duży ,część za mała bo było zimno,najważniejsze że szyjka w ziemi nawet w tym co był regulowany dobry tydzień temu
  16. LOKIZOM ,niemożliwe ubezpieczenie nie jest liczone ,chyba że wypłacili ci z powodu suszy,
  17. Ile tak usługa kosztuje ,takich starych młynow dawno u nas niema,wszystko nowoczesne mielą od 200 ton w góre na dobe ,więc się nie bawią
  18. Czyli 16 razy nie kumam jesień 1 chasty dwuliscienne 2 jednoliściene -częściowo 3 regulacja 4 miks odżywkowy 5 w 2018 na mszyce raz,czyli praktycznie 4 zabiegi,bo ostatni rok to wyjątek wiosna 1 mikro+ chowacz 2 grzybówka 3 mikro 4 mikro + slodyszek 5 grzybówka + szkodniki łuszczynowe, Czyli 9-10 razy w sezonie ,pszenica tez tak samo 9-10,a wszyscy że tyle razy trzeba jeżdzić ,cos trzeba robić ,wiekszość na forum ma teraz pól roku wakacji
  19. Tak poniżej 30% bez podpisu wojewody,idzie z deminimis-pula się kończy
  20. Ja bym nic nie robił lepszy taki niż te co mają 3-4 liscie ,a takich w okolicy jest bardzo dużo ,są one bez regulacji,niektóre będą dopiero pryskane na chwasty
  21. czyli po jedenym zabiegu na chwasty,choroby i szkodniki =razem trzy,a calkowity koszt,przy swoich nasionach1700-1800 wyjdzie chyba czym ty pryskasz u mnie 700 netto w rzepaku chemia,
  22. Według mnie za wcześnie,ja będe oral facelie jak najpózniej w listopadzie ,w zależności od warunków,zboża tez mają dwa liście ,wedl=ług mnie OK bo bedzie ciepło,w pażdzierniku spadlo 19 mm (cztery razy padalo),narazie niech dużo nie pada tak po trochu ,bo kopanie buraków za dobry miesiąc
  23. Też głosowałem dlugo na PSL,ale od 4 lat już ich nie cierpie,nie sluchałem wypowiedzi Wojciechowskiego ,ważne żeby coś zrobił ,a szanse są napewno na jakieś zmiany
  24. To znaczy jest burdel,czy będzie,a może był ?,przetłumacz jaśniej,bo nie rozumie,ja się wypowiedzialem dosłowonie