miwigos

Użytkownicy
  • Zawartość

    6907
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    226

Wszystko napisane przez miwigos

  1. W 3 lisciach bym dodal 10 g granstaru,dlatego mowa o szpilce ,nawet na 5 lisci nie zaszkodzi pszenicy ,chodzi odobre dzialanie na chwasty,ja w tym roku na szpilke ,częściowo 1 liść ,działanie kapitalne wszystko bierze
  2. Pałuczanin ta wasza wymina za gnojowice niezbyt korzystna ,wole pociąć słome ,najgorsze że dlugp musicie czekać na sprzątnięcie słomy ,bo się nie wyrabiają
  3. U nas wszystko ponad 30%
  4. Witamy dziewczyne To sie ciesz mzna zarobić ,u mnie niema głębi
  5. To u rolnika co ma 100 ha i 20 dzialek ile czasu potrzeba,żeby dojśc na każde pole ,nie na wszystkie idzie dojechać ,po 500 metrow trzeba dojść,2-3 gospodarstwa na dzień ,czyli całą gmine miesiąc conajmniej ,a wszystko podliczyć protokoły zrobić
  6. Nie wierze że komisja jeżdzi do każdego,,czasu by im zabrakło u nas w jeden dzień objechali ,dla całej gminy rowno zrobili ,tylko kuku -jak kto wpisał tyle ma
  7. Ja miałem raz w życiu inwazje mszycy ,raz opryskałem ,pózniej odpuściłem i dobrze było,a na grzybki co roku pryskane,anomalia była w tym roku konbimacje oprysków na choroby róźne i pierwszy zabieg na choroby ,pózniej chwsty ,a na końcu jednoliścienne ,takiej pokiranej kolejności jeszcze nie było,jedna plantacja opryskana w standartowej kolejności i to był błąd (za póżno na choroby},wiosna zweryfikuje wszystko
  8. Ale czy to pszenica czy rzepak w jntensywnej technologi wymaga tyle samo wjazdów opryskiwaczem
  9. Co wy macie za problem z tym pryskaniem ,czy wszyscy maja wielkie fermy zwierzat że nie mają czasu na opryski,czy nie lubicie jeżdzić traktorem
  10. Jarki połączyłeś mi dwa wpisy ,te prawi 2 tyś dotyczyły grochu
  11. Nie każdy ma
  12. Lepiej 3,5 tony rzepaku niż 7 pszenicy,no jakiś plodozmian jest To jaki koszt uprawy hektara rzepaku,bo mi wychodzi kalkulacja blisko 2 tyś,
  13. Wielu truje bo niepotrzebnie interwencyjnie pryska na robale,ja rok temu na mszyce ,poza tym na jesieni ani razu na robale ,bo nie było takiej potrzeby
  14. Rozrzutny jesteś ,to był bonus na inwestycje ,nie na życie
  15. Kto ci daje tyle za mąke,a czy mąka z mojej pszenicy zdrowsza ,napewno nie bo chemie dostała ,co innego swoje warzywa ,choć ziemniaki muszą być opryskane na stonke i zaraze,a otreby doliczyłem jak byś kupił więc cena mąki według mojego wyliczenia mniejsza ,nie licząc otrąb dobre 0,30 zł droższa,dle mnie niema sensu bo ta mąka nic inna niż ta w sklepie,ja kupuje na młynie w workach po 25 kg
  16. 400 kg pszenicy x 70,00 zł = 280+ koszt zmielenia 140,00 zł =420 -( otreby 167 kg x 50,00 zł = 83,50 zł ) = 336,50 zł Czyli 233 kg mąki kosztowaly336,50 =1,44 zł za kg mąki
  17. Expert najlepiej na szpilke,w tej fazie często bez poprawki na wiosne
  18. My się nudzimy i wymyślamy sobie robote
  19. To ile było u mnie dwa dni nad ranem -1
  20. Czyli około 1,50 za kg mąki ci wyszlo
  21. Ja byłem na szkoleniu i we wniosku nie kazali pisać że dostałem za przymrozki wiosenne ,bo to sie nie liczy
  22. Wedlug mnie to niemożliwe,jak czas miedzy łożyskiem a cielakiem-żyje ciele ?
  23. Bor na jesień raz z regulacją i raz same mikro,to rozpisz po kolei zabiegi,bo jak 16 razy,to chyba podlewsz go albo każde mikro odzielnie,BARTS ,LOKIZOM możecie rozpisać pokolei opryski tak ja zrobiłem
  24. Jakie byście chcieli rzepaki za mały żle,za duży żle ,jak ma szyjke powyżej 1 cm to musi mieć liście,ja wole wiekszy niż za maly ,w tym roku nie jest za duży ,część za mała bo było zimno,najważniejsze że szyjka w ziemi nawet w tym co był regulowany dobry tydzień temu