miwigos

Użytkownicy
  • Zawartość

    7174
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    243

Wszystko napisane przez miwigos

  1. Czyli ratuje Cię klimat , opady i nawozy naturalne ,IV b to u nas już widać braki wody, zboża rzadkie przypalone, w naszym terenie byś był w czarnej du...e z taką ziemią , klasy też są porobione byle jak
  2. Masz IV i V , te 10% VI nie liczy się , zawsze pisałeś piachy , ale Twoja IV kl. w kulturze , P i K do oporu to ta jak u wielu III b Jęczmień jary to prawie nigdy nie wygląda dobrze, tego prawie nikt nie sieje, chyba że na przesiewy z musu
  3. Czyli ten nawóz naturalny pali, bo opady masz podobne jak u mnie, prawie identyczne, na kiepskiej ziemi u nas wczesniej pszenice przypaliło, była żółta po 45 mm w maju jest zielona , mniejsze kłosy , rzadsza, ale jakby jutro napadało to nie bedzie żle, rzepaki nie schna zielone , ale kiiepskie po zimie i rzadkie nie rozkrzewione , bardzo niskie 80 cm, drugi raz kwitną, w nocy 4 mm, jakby ktoś powiedział że od stycznia do czerwcaspadnie 100 mm opadu, to bym chyba nie siali nawozu, a to wszystko tak żle nie wygląda, pszenica nawet dobrze Ten prefrment z biogazowni to rozwozisz beczką , czy to jest suchawe i rozrzutnikiem na talarzech
  4. 2-2,5 tony żeby było to bedzie dobrze , byle koszta sie zwróciły, rzepak dostał wody kwitnie drugi raz
  5. Powodzenia z tym grochem, mysle że bedzie ciężko , tez miałem zapał , ale szybko plony zweryfikowały ten zapał
  6. Obecnie studni nikt nie uzywa, za dzieciaka ojciec dowoził z sasiedniej wioski gdzie mieli juz rurociąg gminny, niektórzy czekali aż sąsiad przywiezie i po pól godzinie mieli wode u siebie
  7. Czyli masz studnie odpływową
  8. 4 mm w nocy
  9. U mnie pałna bo nieużywana
  10. Całe pole opryskiwaczem zawsze opryskam , albo kilka , jak kilka ha
  11. 150 kg saletrazaku to jes 40,5 N , skąd Ci sie wzieło 100
  12. 150 saletrzaku , to tak jakby nie posiane ,
  13. Raczej jakieś opady na pszyszły tydzień , jak nie odwołają
  14. Nie żartuj nawozu nie posiałeś ?, 8 do 10 ma
  15. Zalać rowek wodą przysypać sucha ziemia , delikatnie ubic grabiami i po tyg, wzejdą , u nas juz maja 5 cm, wszystko tak siane na warzywniku od lat
  16. Ja dałem input, po kuku i pszenicy protio i unix, na T2 ascra pójdzie i na próbe qeen, jadnak wole firmowe
  17. Jak jest sucho to ciężko nazwać to deszczem, lepsza rosa
  18. Lewy słupek to mączniak a prawy to łamliwość, bo nie idzi doczytać ?
  19. Dla vatowca ten CPN nic nie daje, tyko dzieli ludzi na lepszych i gorszych, końcowy konsument nic nie zyskuje , bo vat jest neutralny, nie ważne jak wysoki
  20. Żle zrozumiałeś T2 pójdzie pod koniec tyg. , jedno pole poszło T2 4 dni temu ale tam szybciej szło T1 bo pszenica po pszenicy
  21. Za tydzień pójdzie dopiero 2 tyg. po T1
  22. Mimo wszystko teraz lepiej
  23. Coś tak pokochał tą UE
  24. U nas do końca maja nie widac opadów
  25. Przymrozków nie bedzie opadów niestety też