miwigos
Użytkownicy-
Zawartość
7174 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
Wygrane dni
243
Typ zawartości
Profile
Fora
Galeria
Wszystko napisane przez miwigos
-
Po 0,6 caryx i tebukonazol na 4 liść ,ja połowe mam opryskana , te mniejsze po deszczech
-
Wiem że do wszystkich, przeceniasz to co zrobiłeś , groch z roku na rok będzie tańszy , bo wielu w to wchodzi , gnojowicy nigdy nie miałem i nie będe miał, gdybyś mieszkał w rejonie z moimi opadami , to byś był w czarnej d...e z taką ziemią
-
Zróżnicowana to nigdy nie bedzie pasować ,bo soja nie w moim terenie , a groch to nie wypał u nas, a pod kukurydze wole bezorke zrobić w listopadzie 400 zł ,polon jest zasiany, niż ten polon trzymać do wiosny i bezorke na wiosne robić i wziąć 500 zł
-
Za miedzyplon masz 500 zł , a za bezorke 400, połączyć ich razem nie można @lokizom a ile dużych obór jest likwidowanych , bo nastepca nie chce robić , ASF do nas wkracza , bedą likwidowane świnie , czyli przeżyjesz z dopłat,Twoje gospodarstwo , ani moje nie jest reprezentatywne, ale takich jak moje , to jest wiele w okolicy, u nas wiele świniarni stoi pustych od lat
-
Kolego ile jest gospodarstw z taka hodowla jak masz TY , młodzi nie chca wdychać smrodu, jakim cudem 900 zł , 5 pkt, za miedzyplon,a za bezorke 4 pkt, czyli tylko 100 zł dopłaty i nadaje sie na slabsze gleby, jare za mocno zawodne, kto ma świnie to sieje ozimy u nas
-
Te samosiewy wypiły już całą wodę, jak uprawić ziemię , no i konieczna orka, albo oprysk glifosatem, rzepak poza zbiorem w danym roku jest chwastem @lokizom jesteś już w tym programie węglowym (porąbane pomysły wymyślają, świat nie wie dokąd zdąża), poplon do wiosny na mocnych ziemiach, nawet pod kuku to porażka, pod buraka to już całkiem niemożliwe, innych roślin nie siejemy na wiosnę, może za kilkanaście lat soja.
-
No to wypił całą wode, jak do tego dopuściłeś
-
Ale bezorkowo siałeś , u mnie to co bezorkowo to opryskane połową dawki, niema dużo , ale oprysk tani na samosiewy, można wtedy opóżnić drugi , niech więcej wyjdzie
-
To są tacy ,ja siałem 41 szt. , ten po deszczach 36
-
Widze gorczyce do kolan i super łuszczyny ma , może chce na nasiona, Facelia też nie wysoka i zaczyna kwitnąć, za ciepło i szaleją rośliny
-
Z tym ostatnim zgadzam się, a z kojcami bym wiedział co zrobić, pozłacane, masz racje świnie podobnym kolorem sr..ą
-
Duzo ich już nie będzie, dwa deszcze od zasiania były 15 i 10 mm, jest skorupa
-
Przy takiej skali produkcji , to samo doglądnięcie potrzebuje czasu, hodowla jest czasochłonna, samo przygotowanie pszy , samo sie nie ześrutuje i namiesza, a zprosiętami to same szczepienia duz zajmują , tego komputer nie zrobi Po 50 tce , bedą cie bolały nogi , albo co inne i stracisz chęc do wielkich i częstych podróży Jak mam liczyć swój czas skoro większość , czasu nic nie robie, wynajduje sobie robote , mam czas na przemyślenia, dobrze że lubie filmy oglądać
-
No właśnie rzepak 2-4 liście czas na oprysk na chwasty , a pole prawie bez chwstów i co robić , niektóre czas na regulacje , nie wiadomo co robic przy tym upale Po siewie dawałeś metazachlor że tylko navigator ?
-
U mnie czas nic nie kosztuje , mam tylko pole , no może w niektórych okresach, bo jak sie chce zrobić szybko
-
Po chwstach jak jade w rzepak lub burak to dodaje specjalny środek do mycia opryskiwaczy,płukam wodą 300 litrów , nastepnie 200 l wody z środkiem i wszystko z 15 minut myte , nastepnie 300 l wody czystej , na konec filtry wyciągam i myje ,chcesz powiedzieć że po glifosacie przpłukasz go wodą , bez wyciagania filtrów i potem pryskasz rośliny , odważnie
-
Paliwa wystarczy 7 litrów na drugi zabieg, bo ziemie jest juz lużna, pracy swojej nie licze , bo tak sie nudze i szukam roboty , w tym okresie, czy aż tak niszcze strukture , na mocnych ziemiach właśnie bardziej doprawie ziemie, u nas w tym roku niektórzy robia 3 zabieg , bo wszystko było szybko sprzątnięte, do tego dochodzi to mycie opryskiwacza po glifosacie, nie lubie tej roboty
-
Sucho jest 5 cm , jak nic nie rośnie to wilgoć jest, w byrakach ,kuku , to jest susza, tam gdzie po pszenicy bezorka tez drugi raz potalerzowane , niema prawa cokolwiek rosnąć , wode trzeba szanować , tam gdzie siane będą oziminy, jestem wrogiem glifosatu, zreszta oprysk drożej wychodzi, 2 l wystarczą, 95 % rolników u mnie niszczy samosiewy, kto zastawił i wyrósł to teraz niszczą i to wychodzi kiepsko , bo za sucho , za twardo , zostają omijaki, siew od 23 września planowany
-
Według mnie trzeba ,żeby nic nie rosło , bo wyciaga wode
-
Ta sama odmiana pole po pszency , drugie po rzepaku ,oba bezorkowo, plon taki sam, drugi rok tak już było, A rzepak to doświadczenie nie z jednego roku
-
Na minus w moich stronach, nie tylko na moich polach,
-
Widze że to Cie interesuje , nawet nie wiem w wiekszości o czym piszesz
-
Ja nie widze różnicy, według mnie rzepak w bezorce jest różnica zauważalna
-
Czyli to Twoje hobby , a żyjesz z etatu