miwigos

Użytkownicy
  • Zawartość

    6900
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    226

Wszystko napisane przez miwigos

  1. Bez szału,podobne wyniki
  2. Mnie kontrakty nie obchodzą, chyba że 3500 za rzepak i 1500 pszenica
  3. Alicja lepiej odpisz jakie klasy gruntów , nie rób z siebie kozła ofiarnego skoro wezmą ci całość za dużo większe pieniądze niż warete, bo gdyby nie port lotniczy to by było warte tyle co ziemia rolna, możesz kupić ładne gospodarstwo u nas w wlkp.za tą kase, chyba że masz budynki na tip-top ładne nowoczesne ,kostka na podwórku,
  4. @barts znowu milczy ,jeszcze buraki mu rosną
  5. U mnie koszty 4800 netto nie licząc amortyzacji, wszystko włsnym sprzętem ,tylko kopanie usługowo 700 zł
  6. A co ma Nakło Ty ustalasz ile i gdzie siejesz
  7. Przed śniegami koniec listopada
  8. Raczej nie odezwie się ,oczekiwała innej reakcji od nas
  9. Czy to jest opłacalne dać z rozwózką 3-4 tyś na hektar
  10. Powiedz szczerze ile Ci dadzą za hektar i jaka klasa ziemi, no i w jakim stanie zabudowania, w jakich latach pobudowane
  11. Że przypadkiem mieszkasz na takim terenie to chcesz milion za hektar ziemi,pewnie większość V KL., jak biorą wszystko to100-150 tyś za hektar jest OK + rzetelnie za budunki,gorzej jak podzielą pole na dwa trójkąty ,poprzerywją drenarke,wtedy milon się należy jak psu buda
  12. W I warincie piszesz że ziemia kosztuje milion złotych hektar, coś nie tak , u was chyba 60 tyś
  13. Jakby było grubo śniegu ,nie od tego trochę
  14. To u nas trzeci dzień -6 ,drugi dzień wiatr,ale śniegu 4-5 cm , prawie wszystko przykryte na polu idąc po śniegu ziemia się zarywa
  15. Za tą kase lepiej dać konkretny nawóz i nie liczyć na cuda, u nas Timac oferuje takie cuda,ale przedstawiciel w końcu przestał mnie odwiedzać
  16. Ja za bardzo nie wierzę w takie cuda , ile to kosztuje
  17. To ten we wrześniu siany, obecnie masz mróz i śnieg
  18. Zgadza się dlatego orke robie tylko pod rzepak i buraki
  19. A ceny jakie mają na środki, nie ma innej firmy, u nas są trzy w pobliżu + gorzelnia ,ale ona w tym roku płaciła 20 zł mniej rolnikowi, woli brać tysiące ton od firm do których wozimy
  20. Nie nie to nie dla mnie
  21. U niego trzeba inwidualnie negocjować ceny , ale młyn płaci lepiej ,musi on coś zarobić
  22. Ty pomyliłeś się z powołaniem kucharzem powinneś być, ja w życiu nic nie zrobiłem ,wode mogę sobie przegotować
  23. Ja z chemirolu nie kupuje, pszenice im sprzedaje jak mają lepszą cene
  24. Ja stosuje odżywki ekoplonu
  25. Gorczyca , słonecznik jak zakwitnie to mocno drwenieje ,ja sieje facelie , u mnie zakwita jest wieksza masa i korzeni więcej-ona nie drewnieje ,talerzóka dobrze ją tnie ,zawsze zaoruje