AgroYoumis

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About AgroYoumis

 • Rank
  Świeżak
 1. W tym roku nie było ceny 495 netto/q, owszem była droższa bo kosztowała 510/q. Im bliżej do zasiewu tym korzystniejsza cena, najlepiej zadzwonić i wynegocjować cenę :). Jesteśmy producentem, nasiona są polskie więc wszystko można uzgodnić podczas kontaktu. A biorąc pod uwagę opoźnioną wiosnę i fakt, że naszą odmiane ANNUSHKA siejemy w I-II dekadzie maja to jest ona jakimś wyjściem w tym roku. W ofercie mamy rownież nasiona ekologiczne oraz nową zarejestrowaną odmianę MAVKA, którą kontraktujemy z rolnikami zainteresowanymi reprodukcją.
 2. Cena nasion w naszej firmie to 462 zł netto za 100 kg więc nie wiem skąd informacja o 600 zł. Annushki wysiewamy 140 kg/ha.
 3. Najlepszy przedplon: zboża, kukurydza, buraki cukrowe, ziemniaki, wieloletnie trawy. Za nieodpowiednie przedplony dla soi uważa się inne rośliny rośliny strączkowe, słonecznik, wieloletnie rośliny motylkowe drobnonasienne i kapustowate.
 4. Które fakty są dla Pana niemożliwe? "Annushka średnio plonowała w tym roku w wysokości 2-3 t/ha. Maksymalny osiągnięty plon to nawet 4 t/ha, a minimalny - ok. 1 t/ha, ale trzeba zaznaczyć, że był on następstwem warunków pogodowych, lokalnych opadów gradu lub też błędów agrotechnicznych - braku odchwaszczania" Czy te? Takie są nasze dane po rozmowach z rolnikami. Nie wszędzie plony były wysokie, dlatego mówimy że wiele jest jeszcze do zrobienia w celu uniknięcia błędów. Np wielu rolników zastosowało herbicyd Butaxone, którego nie powinni stosować bo powoduje ona bardzo duże wydłużenie okresu wegetacji a co gorsze odbija się to znacznie na kondycji rośliny. Niestety preparat został polecony przez przedstawicieli ś.o.r. a nie przez naszą firmę.
 5. Tak mogę z pewnością powiedzieć, że są firmy które są zainteresowane skupem ziarna soi. Wystarczy poszukać w internecie firm skupujących płody rolne. Z własnego doświadczenia wiem że jest to mozliwe. Sami zaczynaliśmy w ten sam sposób- dając ogłoszenia na stronach internetowych oraz kontaktując się bezposredni o z odbiorcami. Sprzedaż ziarna to temat, w którym trzeba jeszcze wiele zrobić, ale nie jest to niemożliwe. Także dostajemy głosy od tegorocznych plantatorów, którzy już sprzedali ziarno np. gospodarstwom, które hodują zwierzęta. Aby była możliwość skarmiania dla trzody i drobiu konieczna jest ekstruzja, czyli likwidacja składników antyżywieniowych. Na temat ekstrudera (możliwość zakupu) znajdą Państwo informacje na http://www.farmet.pl/technologia-do-przetworstwa-roslin-oleistych/ekstruzja-paszy.html. Z informacji od rolników wiemy, że próbujecie Państwo też śrutować i parować itp. Śruta poekstrakcyjna to odpad, a w przypadku ekstruzji otrzymują Państwo makuch sojowy a więc pełnowartościową śrutę sojową. Aby zmniejszyć zawartość tłuszczu w makuchu należało by wycisnąć tłuszcz i wtedy zmniejszy się jego zawartość o połowę. Ale nie jest to konieczne. Najważniejsze, że zostały zlikwidowane szkodliwe inhibitory.
 6. Drodzy Rolnicy, w imieniu firmy AgroYoumis PL zapraszam do kontaktu z naszą firmą w celu uzyskania informacji na temat uprawy. Zachęcamy do uprawy soi w Polsce. Ten rok pokazał,że jest to możliwe w każdym rejonie Polski. Za nami pierwszy rok współpracy z Rolnikami i jesteśmy pełni zapału do pracy z Państwem w kolejnym sezonie. Dzięki kontaktom z Państwem wiemy jak nasza odmiana Annushka zachowywała się w różnych rejonach Polski. Nie ukrywamy, że były to bardzo różne wyniki osiągniętego plonu. Były takie plony które nas dziwiły swoją wielkością, ale zdarzyły się też takie, które tłumaczyły jak wiele rzeczy trzeba jeszcze zrobić i dały wskazówki na następny rok. Informacje na temat uprawy znajdziecie na stronie www.agroyoumis.pl, zapraszam również do kontaktu telefonicznego 519375261. Pozdrawiamy Zespół AgroYoumis