Stefan

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Stefan

 • Rank
  Świeżak
 1. Witam, a czy Szanowni koledzy moga polecić jakiś specjalistów, u których można zobaczyć (namacalnie, praktycznie) fachowej sztuki w temacie korekty racic. Bo teoria w obecnych czasach jest szerokodostępna. Wiadomo, anatomię można przyswoić z atlasu, ale za tym musi iść praktyka. Oczywiście doświadczenie w tym temacie jest równie bardzo istone, ale każdy kiedyś zaczynał... pozdrawiam
 2. I tu nadchodzi moment, w którym świadomość hodowców dot. prawidłowej profilkatyki racic musi pójść krok dalej. A wydaje mi się, że w chwili obecnej wiekszość (jeśli się mylę proszę o sprostowanie) usług opiera się na jak najszybszym zrobieniu "tematu", oczywiście używając szlifierki. Mało tego, ktoś kto jej nie używa, będzie musiał poświęcić w miedzy czasie trochę czasu na wyjaśnienie od podstaw celowości noża. Oby sytuacji takich, że rolnik nie odezwie się do fachowca ponieważ nie używa wszechobecnego narzędzia na prąd, tylko tnie nożem, było jak najmniej.
 3. Zatem stosowanie szlifierki, ma na celu przyspieszenie "zabiegu" i dzięki temu zrobienie większej ilość sztuk. Bo dokładne zrobienie cięć będzie zdecydowanie bardziej długotrwałe, niż wykonanie korekcji przy uzyciu szklifierki. Wniosek jeden: robić tak (i tym), żeby było to jak najlepsze dla danej sztuki.
 4. Witam, Czyli osoba, która zajmuje się korekcją racicy, używająć szlifierki jest nie profesjonalna? Przeglądając inne fora w tym temacie, ktoś napisał, że osoba taka jest postępowa.