MaciejK

Użytkownicy
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About MaciejK

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 01/19/1957

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kórnik

Recent Profile Visitors

3,417 profile views
 1. Po Agrobiznesie jest też Magazyn Rolniczy, ale więcej może w regionalnych stacjach, coś jesteśmy chyba niszową grupą dla tvp
 2. To racja, wapniaka kornickiego od omg stosuje się od 300kg/ha, a w przypadku dolomitów musimy dać od 2-3ton/ha. A wiadomo za paliwo czy transport płacimy. Jeżeli chodzi o wysianie to jest bardzo wygodne, ze względu na granule. A i trzeba rozróżniać od wapniaka koszelowskiego, bo niektórzy to mylą, a jak się dowiadywałem od tych co stosują, to może zaklejać siewnik, ma od 6 do 10% wilgotności, a wapniak od omg ok. 0,5% jest suche, bardzo fajne do wysiania i nie płacimy za wodę. Przy zamówieniu mniejszym niż 24t koszt jest taki sam, jak przy 24t. Zawsze możesz się z kimś dogadać z sąsiadów i zamówić jeden transport.
 3. Zgadza się Wapniak od OMG ma 50%CaO, rozpuszczalność jest od 95 do 100%, ja dałem 360zł/tonę plus vat, więc uważam, że to dobra cena.
 4. U mnie za mgieł słońce się przebija.
 5. Zdecydowałem się na wapno węglanowe i kupiłem Wapniak od OMG, tutaj miałem dobrą ofertę. Zamierzam wysiać go po zbiorze jabłek, liczę na to, że widać będzie różnicę przy następnych zbiorach.
 6. Dzięki za info. No właśnie trochę za drogi stamtąd transport. Może i jest to kreda, ale jak szukam to widzę, że dużo osób pisze właśnie wapno kredowe i są też producenci, którzy mają takie nawozy na sprzedaż. Jeszcze raz dzięki, sprawdzę te namiary co podałeś. Może jeszcze ktoś coś podrzuci.
 7. Dzięki za szybkie odpowiedzi. >ikcomas tak- mieszkam w Kórniku, ale pochodzę z okolic Białej Podlaskiej i tam mam główne gospodarstwo, sady i pola uprawne, którym teraz zajmuje się syn, a ja mu pomagam. Rzeczywiście Kielce już bliżej, ale nadal to jest daleko. Szukałem namiarów na producenta do 100km. Certyfikat jest u mnie odgórnie wymagany, syn ma dopłatę na ekologiczne uprawy i obawia się o kontrolę, dlatego dla świętego spokoju lepiej z certyfikatem, poza tym mam wtedy gwarancję, że nawóz rzeczywiście jest ekologiczny. >Wścieknięty Wąż Ty piszesz chyba o wapnie dolomitowym. Na pewno jest tańsze, ale znacznie dłużej się rozpuszcza i na efekty też trzeba dłużej czekać. Może ktoś stosował wapno kredowe i napisze coś z własnego doświadczenia?
 8. Dzięki za info, tylko tak jak wspomniałem zależy mi na certyfikacie ekologicznym. Mój znajomy miał nawóz tlenkowy i z tego co mówił jest bardziej agresywny, zastosował pod warzywa na działce i mu się spaliły, wiec dlatego stawiam na nawóz węglanowy. Siewierz to trochę daleko, pewnie koszt transportu byłby dla mnie nieopłacalny. Potrzebuje jakieś namiary na dostawcę w mazowieckim, okolice Białej Podlaskiej.
 9. Szukam dobrego wapna węglanowego, zależy mi na certyfikacie ekologicznym, bo mam uprawy ekologiczne z dopłatami. Do sadu jabłoniowego Co możecie doradzić?
 10. Podobny do tego jest też program: Chłopaki do wzięcia.
 11. Witam, Jestem Maciej. Można powiedzieć, że jestem początkującym farmerem. Choć z pracą w gospodarstwie jestem związany od małego, z obowiązku u rodziców. Obecnie mam swój nieduży sad jabłoniowy. To jest taka moja dodatkowa praca i w sumie pasja. Mam nadzieję, że znajdę tutaj wiele, cennych porad oraz nowoczesnych rozwiązań.