mnichkrzych

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

mnichkrzych wygrał w ostatnim dniu 27 Luty

mnichkrzych ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Neutral

O mnichkrzych

 • Ranga
  Forumowicz

Profile Information

 • Gender
 • Location
  podlaskie

Ostatnio na profilu byli

681 wyświetleń profilu
 1. Warunki pogodowe prawie identyczne do moich. Wierzyć się nie chce żeby wymarzła Ostroga, ona jest niezniszczalna prawie jak pszenżyto. To jakiś koszmar... A w jakiej fazie była ?
 2. Śniegu bardzo mało, 2-3 cm i mam wrażenie, że go ciągle ubywa w słonecznych promieniach i mrozie. Im pszenica większa, bardziej rozkrzewiona tym więcej śniegu zdołało się w niej osadzić. W rzepakach wygląda to całkiem przyzwoicie, a na oranym ma się wrażenie jakby wcale śniegu nie było. Teraz jest -15 i nieprzyjemny wiaterek ze wschodu.
 3. Wygląda na to, że najgorsze mamy za sobą, bo u mnie tylko -16 było, więc kończy się wlew zimna ze wschodu. Pszenica skurczona jak sosnowe igły ale trzyma ciemnozielony kolor. przem wlał trochę optymizmu, może będzie dobrze ... :)
 4. Niestety o 7 godz. było -21. Skrzypienie śniegu upewnia mnie, że termometr wskazuje prawidłowe wartości. Moim zdaniem jęczmień nie przetrzyma. Co do pszenic, to doświadczenie podpowiada, że powinny przetrwać, choć ziemia na jesieni była za mokra żeby ją dobrze uprawić i to może mieć wpływ na przezimowanie zboża. Taki beztlenowy beton. Cała nadzieja w odmianach, ludzie nie dali się zwieść modom i posieli sprawdzone : Skagen, Arkadia, kWS Julis czy Hondia.
 5. Południe podlaskiego. Nadawali -16, a było -18. Niestety na polach leży tylko około 3 cm. przewianego śniegu. Najzimniej ma być we wtorek i środę i ma pojawić się wiatr. Obawy rosną. :(
 6. Dosłownie identyczne przebarwienia pojawiły się na polu pszenicy mojego kolegi, z tego co wiem, to jedyny zabieg jaki wykonał w tym roku, to było dokrzewianie na początku kwietnia, ccc+ nawóz dolistny z mikro, którego wsypał znacznie więcej niż norma na opakowaniu. Pewnie przyczynił się jeszcze nietypowy chłód , no bo co by więcej zaszkodziło ..... ? ,,,,,,,
 7. Witam. Mam takie pytanie, bo z pewnością jesteście Panowie bardziej doświadczeni. Na Podlasiu, gdy się patrzy za okno, to odnosi się wrażenie że to koniec marca, jeszcze nawet chwasty w oziminach nie opryskane. Teraz pewnie wybuchnie lato i będzie pośpiech i zapowiada się łączenie T1 ze skracaniem. Jak tak patrzę w necie na te tabelki, wykresy, to najgorzej wypada łączenie mikro nawozów dolistnych z modusem. I tu pojawia się pytanie - może żeby nie eksplodowało, to część tej zupy odlać do fungicydu, przynajmniej to mikro i taki tytanit co go pierwszy raz przetestuję?
 8. Na Podlasiu przeważają pszenice z opóźnionych siewów, po kukurydzy nasiennej. Źle to wszystko wygląda na dziś, najpierw przez miesiąc było zimno i co prawie drugi dzień padało, pierwszy raz widziałem taką sytuację, że ziarno leży w mokrej ziemi i nie kiełkuje. Dziwne.... Teraz wszystko skuł nieduży ale całodobowy mróz, a tu jeszcze połowa pół do zaorania ....
 9. Jeżeli ktoś orał pole po kukurydzy na ziarno to na pewno wie co to za koszmar i zrozumie o czym mówię. Podobno tej masy może być i z 40 ton. Czy jest jakiś specjalistyczny pług do tego. Macie jakieś spostrzeżenia w tej kwestii ? ... Dla mnie to dramat ... >:(
 10. Podlaskie. Od kilku lat tak mokrych żniw nie było. Kombajny młóciły jedynie przez cztery dni. I tak - 27 i 28 lipca koszono jęczmień jary i wczesne pszenice przy wilgotności około13 % i 8,9 sierpnia ale już wilgotność około 15%. Wczoraj zaczęło lać i pada aż do dzisiaj, nawet chyba trudno będzie po bele słomy wjechać. Generalnie to nastroje na Podlasiu nieciekawe, ludzie wpadają w panikę, połowa zboża stoi, a na dodatek "układ" trzyma się mocno i za najlepsze pszenice płaci jedynie 58, 59 zł, bo wprawdzie gluten, białko bardzo wysokie, za to ziarno niewykształcone, sedymentacja, ciężar właściwy, zawsze jakiś powód się znajdzie no nie :D .... Plony nawet niezłe. Miałem 74q/h Arkadii i 57 q/h jęczmienia jarego.
 11. Ja zawsze na pogodynce sprawdzam sumę opadów. http://www.pogodynka.pl/hydro/suma/ Tymczasem na Podlasiu na piaskach zaczyna być widać suszę, żółte place i przedwczesne dojrzewanie.
 12. Ja też Arkadię prawdopodobnie posieję trzeci rok z rzędu. Wygląda nie najgorzej i co też ma znaczenie jest wczesna, więc można się załapać na "pierwszą falę pogody" w żniwa ,,, ale mam takie pytanie - ile maksymalnie można z Arkadii wyciągnąć białka i glutenu?
 13. Tak po lewej, choć zimotrwałość ma 4,5 to zima nieco ją sponiewierała jednak, stanowisko po grochy więc powinna być piękniejsza jak przystało na poletko pokazowe.
 14. Klilimanjaro i Memory . Ale chyba lepszy ze mnie rolnik niż informatyk , bo po zmniejszeniu, fotki straciły na urodzie i przekazie ... :D
 15. Oczywiście jest i Kilimanjaro, wygląda jednak na to, że słabo przezimowała i nie jest zbyt efektowna, za to duże wrażenie zrobiła na mnie odmiana Memory, która ma takie fajne, długie kłosy. Chciałem wrzucić kilka zdjęć ale zorientowałem się za późno, że tu jest ograniczenie do 500 kB,muszę pozmniejszać pliki