Ando

Użytkownicy
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Ando

 • Rank
  Forumowicz

Recent Profile Visitors

1,923 profile views
 1. Teraz zastanawiam się czy nie użyć na niektórych częsciowo arteę zamiast menary. Te same substancje tylko mniej cypro. Zobaczę. Trzeciego zabiegu nie planuję robić.
 2. W sumie racja. :) Jak wIększa dawka to i na dłużej powinien ochronić przed grzybem
 3. To też podzielę się :) Dolna dawka Amistar Xtra - 0,8l powinna wystarczyć waszym zdaniem? Nie ma nawet porównania z zeszłym roku gdzie sporo rzepaku powymarzało. Ten rok jest jednak dobry.
 4. Panowie czy do Menary 0,5 l warto dodac Acanto czy lepiej trzymać się Amistara 0,5 l na T2? A odnośnie tego Seguris Opti pak to wydaje mi się że można z niego zrobić dobry oprysk na więcej hektarów niż te 8 i pojechać samym Segurisem na część pól a Olympusa wymieszać z epoksykonazolem lub innym triazolem. Wtedy te 200-220 zł/ha na 8ha zmieniłby sie na koszt 140-150 zł/ha na 15-16ha.
 5. Czytałem ostatnio że Ursus bardzo chce wejść na rynek pojazdów napędzanych elektrycznie, w tym też i ciągników: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ursus-chce-stworzyc-elektryczny-ciagnik-pomoga-naukowcy-z-lubelskich-uczelni,n,1000191624.html Myślicie że takie pomysły mają kiedyś szanse wejść do rolnictwa na większą skalę?
 6. Ja 2 dni temu zacząłem pryskanie tiltem pszenicy jak pogoda błysneła i wczoraj go chciałem dalej pryskać, ale znowu zaczęło padać. dziś podobnie. na szczęście od chwastów udało mi się większosc załatwić przed załamaniem pogody.
 7. U mnie 2 lata idze już Xtra i za kazdym razem pózniej był spokój do koszenia. w tym roku też nim będę pryskać.
 8. @Pałuczanin81 Myśle że tiltem można będzie jechać bo masz tam morfolinę która dobrze znosi niższe temperatury. jak nie będzie żadnego naglego kataklizmu pogodowego to będę pryskać pszenice jutro lub w sobote na mączniaka. Na T2 planuje seguris opti
 9. U mnie toprex na jesień 0,3 i wiosną 0,5 rok temu i w tym roku. mam wrażenie że po nim sam rzepak bardziej równomiernie dojrzewa w polu i jest jednak więcej rozgałęzień. A słodyszka czym oblewaliście?
 10. Dziwne, prędzej podejrzewałbym jak już jakiś herbicyd ale jak miesza się wiele składników to różne cuda się mogą pojawić
 11. I ktoś może podzielić się z wrażeniami z mieszania z kwaskiem cytrynowym? Jakiś czas temu widziałem materiał w internecie w którym też ktoś używał tego i zastanawiam się czy rzeczywiście warto?
 12. Strategię kilku zabiegów syngenta zaleca tylko do pszenicy ozimej i to w bardziej intensywnych uprawach. u mnie spokojnie wystarczy jeden przejazd 0,4 by dobrze skrócić. w innych zbożach zalecają jeden zabieg. warto poczytać etykietę rejestracyjną by wiedzieć kiedy dokładnie ma być wykonany i w jakiej dawce.
 13. Pierwsze słyszę by moddus przypalał w mieszance. Z czym go mieszałeś? U mnie z Tiltem mieszałem rok temu i nie było żadnych problemów. Teraz na razie też czekam na trochę cieplejszą pogodę z opryskiem na T1.
 14. U mnie już tylko końcówka gryki została a po tym pora znów działać do kolejnego sezonu. :)
 15. Jest droższa bo jednak ma trochę szersze działanie. Na plus u Vibrance Gold jest działanie na ostrą plamistość oczkową i wpływ na korzenie. Chyba żadna inna zaprawa nie chroni przed nią. Czy Kinto Duo jakoś wpływa na nie?