maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. Z albumu Zboża

  2. nie tylko, bo te resztki które zostawiamy na polu po części pochodzą też z nawozów mineralnych, które dostarczamy na pole
  3. OSN

    No i się stało, całe wielkopolskie i kujawsko-pomorskie na osn-ach
  4. OSN

    Po donosach?
  5. OSN

    0,7
  6. OSN

    170 to max ale z naturalnych
  7. tylko że ja też w rzepak wjechałem bez problemu, a w zboża już nie wszystkie
  8. w Big-Agro mieli tę Salamance, tylko nie wiem jak tam jest z przesylką
  9. Dziś rozsiewałem Dalmag, na rzepaku nawet błotka nie było
  10. A dobre miałeś kody?
  11. @barts to jeszcze nie kupiłeś :P
  12. to gościu się mylił, plan nawożenia to jest jedynie twoja wola, możesz mieć ale nie musisz
  13. Do 50 ha nie musisz mieć planu nawożenia azotem, tylko wyliczone maksymalne dawki azotu dla każdego "roślinopola" - jeśli masz powyżej 10 ha
  14. Tylko że tiofanat będzie działał do pierwszego deszczu
  15. tylko powiedział że jak by się nie starał to i tak max 5 ton rzepaku wyciągnie, więcej nie ma co się starać bo się wyłoży
  16. Byłem, @miwigos jak wrażenia?
  17. Na pierwsze kolanko madusowate, a później etefonem poprawić, i raczej nie rezygnuj z nawożenia bo plonu nie będzie
  18. Chyba zaczyna brakować żyta, dzisiaj z 600 na 680 podskoczyło, pszenica paszówka 780, ceny netto
  19. @sapek tylko nie kombinuj za bardzo z tą uprawą żebyś bransoletek nie dostał :-P
  20. Jak ma 7 to jest nie najgorzej, wszystkie makro przyswajalne, a mikro może w całości pokryć dolistnie
  21. a jak wcinają pszenicę ale całe ziarna i moczone
  22. w internecie gdzieś czytałem że wypuścili na rynek coś podobnego jak Agrisem, tylko nie mogę teraz tego znaleźć.
  23. Pendimetalina żeby dobrze działała musi być wilgotno
  24. Będąc na Polagrze w tym roku zainteresowała mnie koniczyna Fixation, - wg prospektów fajnie to wygląda, ciekawe jak w rzeczywistości. Wtedy jeszcze nie wiedzieli jaki to koszt nasion bo to była nowość. Fajny poplon pod kukurydze, o ile by się sprawdził tak jak piszą.