maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. Dużo tego nie ma, ale trzeba zahamować, zostawiać tego nie można bez ochrony
  2. końcówka września
  3. @lokizom pszenicy 190 kg/ha, pszenżyta 160 kg/ha więc raczej nie za gęsto
  4. ło :O ale u Ciebie ruszył, u nas taki to może za 2 tygodnie będzie
  5. tylko po niedzieli ma się ocieplić, teraz trochę za zimno
  6. nie powiedziałbym, pszenżyto meloman - odporność dobra, i pszenica arkadia ale z tą to chyba aż tak źle też nie jest
  7. W oziminach zaczynają się pojawiać grzybki - szczególnie mączniak
  8. Połowa zasiana przedwczoraj, reszta czaka aż woda zajdzie z pola. W okolicy sieją na całego. Kukurydzę czas siać bo już mniszek zaczyna kwitnąć :D
  9. ASF

    a tyś pisał nas nie doganiat
  10. kumpel zasiał jęczmień z owsem i też mu wylazł głuchy i opryskał pumą, efekt taki że został sam jęczmień
  11. no u nas to przewaga 4 i 5
  12. Nalało fest, a już było tak pięknie, można było praktycznie wszędzie wjechać
  13. u nas już niektórzy posiali, tylko nie wiem co, chyba owies
  14. Ktoś już coś siał? Przymiarki?
  15. W tamtym roku u mnie rzepak 1. kwietnia był w fazie zwartego pąka, a w tym...
  16. znajomy przesiał wtedy jarym i się męczył z nim do września i uleciało 1,5 t/ha
  17. 2015 siewu 2016 zbioru
  18. 2015 to wolałbym nie pamiętać. Też stracił wszystkie liście, rósł dobrze, kiedy większość łodyg była już gotowa do zbioru to jakieś 30% zaczynało kwitnąć - plon ok 1 t/ha. Tylko widzę że w tym roku nie wszystkie stracił i na razie lepiej się zbiera w porównaniu z 2015
  19. @jarki co ty z tym odpływem?
  20. @mieto35 jeśli chcesz wcześnie podać azot to 30 kg formy azotanowej podane wcześnie nie rozhartuje rośliny, jeśli nie jesteśmy jeszcze pewni pogody
  21. zanim ten mocznik będzie dostępny dla roślin to będzie połowa kwietnia, mocznik tak ale na drugą dawkę i sypany w terminie pierwszej tak jak @lokizom napisał
  22. u nas 35 złotych więcej
  23. @jarki sypali już azot? Ty też możesz walić azot bo program działania już wygasł a nowego jeszcze nie ma. @Pałuczanin81 coś może być na rzeczy, braku to raczej nie tylko przemieszczenia się w głębsze warstwy, gdzie są teraz przez małe rośliny nie osiągalne.
  24. póki co można walić na całego
  25. Na youtube rolnik nieprofesjonalny nagral filmik o tym grochu ozimym tylko jak dobrze pamietam to chyba mu wymarzl