maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. doradcy z k+s zalecają wysiewać Kieserit wiosną 2 tyg. przed pierwszą dawką N
  2. @miwigos ruskie mają niby lepsze złoża fosforytów, ale jak dobrze pamiętam to w polidapie i fosforanie ruskim rozpuszczalność taka sama
  3. Jak gorsza gleba to potas bym wysiał wiosną, albo podzielił na 2 i fosfor tak jak @miwigos
  4. @przem jak wypadł Codigip?
  5. u nas 410 netto wyjsciowa
  6. młócicie? jakie plony i wilgotność? część swojej machnąłem - 12,5 t/ha tylko gnój 36,9 %
  7. można dać pełną dawkę agilu z pełną dawką lontrelowatego zamiennika razem? rzepak w fazie od 4 do 7 liści
  8. od ilu liści rzepaku można dać pełną dawkę na samosiewy?
  9. Z albumu Maszyny

  10. ASF

    patrząc na historię to szło średnio 3 lata przez kraj, ale to było wieki temu, ale czy u nas jest teraz lepiej jak kiedyś w innych krajach?
  11. No to u mnie 46 i też za bardzo nie widać tego na polach
  12. @jarki a siałeś w tym samym sezonie rzepak po grochu i rzepak po zbożu? Jak tak to jaka różnica w plonie, że tak się uparłeś na ten groch?
  13. Z kłosami pełnymi nasion to już jest za stare siano :P
  14. znajomy ma jeszcze facelię ze zbiorów 2016 i czeka na odbiór, niby zakontraktowana ale cały czas jadą odebrać i dojechać nie mogą. U nas ostatnio facelia się udaje parę już lat, ale co z tego jak nie ma gdzie sprzedać, albo robią człowieka w bambooko.
  15. @witch5 a może facelkę :P tylko jak to znajomy powiedział z rzepakiem masz problem do zbioru, po zbiorze luzik, a w facelii zero problemów do zbioru, za to po same problemy :D
  16. a nie myślałeś może nad kukurydzą - chociaż to też zboże, ale jednak trochę inne? jak sprzyjający rok to i pszeniczkę zasiejesz, a wynik ekonomiczny z kukurydzy wcale nie musi być gorszy od pszenicy
  17. @lokizom tylko trawa nasienna to chyba zajęcie pola więcej jak na jeden sezon @jarkitwój płodozmian to: pszenica -> groch -> rzepak? czy jeszcze coś?
  18. wczoraj 3 mm
  19. A może Koban, chociaż na tasznika - średniowrażliwy, ale może z jakimś wspomagaczem poskutkuje
  20. @jarki posiałeś tego Copernicusa? Jak tak to ile Cię wyniosła jednostka?
  21. no i znalazłem takie coś: - w korzystniejszych warunkach i przy wyższej kulturze roli zaleca się stosować rozstawę ok 25 cm - przy słabszych elementach agrotechnicznych - zbliżoną do 15 cm
  22. ja zamierzam po niedzieli zasiać no właśnie gdzieś czytałem, że w szerokich rzędach ma więcej miejsca, a porównywał ktoś u siebie siejąc tak i tak, który lepiej plonował?
  23. Sieję zwykłym rzędowym siewnikiem i mam pytanie, zawsze siałem w rozstawie co drugą redlicę to wychodzi ok 24 cm, i czy nie lepiej byłoby zasiać co każdą? Miał ktoś jakieś doświadczenia z rozstawem? czy 12 czy 24 cm?
  24. z piątku na sobotę doyebalo 33 litry, w ciągu dwóch dniu uzbierało się 63 litry, po bele nie idzie wjechać na niektóre pola
  25. wczoraj burza i 30 dolało, dawno tak nie było, żeby w żniwa woda stała na polach