maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. dziś literek
  2. znajomy też zostawił pasek tylko nie chce się osypać
  3. a jak mam dodatkowo zarejestrowaną działalność? i bym potrzebował paliwa do gospodarstwa, a nie do działalności?
  4. po południu ni stąd ni z owąd przez 5 minut 8 mm (O_O)
  5. Lipiec zakończył się z 92 litrami, dzisiaj w nocy burza, ale spokojnie i tylko 1 litr
  6. to jak to w końcu jest? trzeba zgłaszać te dostawy paliwa jako rolnik?
  7. Rzepak zebrany - plon równe 3t z hektara, wilgotność 5%
  8. wczoraj i po dzisiejszej burzy 15 na szczęście spokojnie
  9. @witch5 lepiej się przyznaj, grandziłeś w nocy z nudów, przez takie żniwa i nie pamiętasz :P a miała być na dożynki pewnie :P
  10. rzepak lekko w górę, dzisiaj 1555 netto
  11. no to od wczoraj dołożyło 15
  12. w nocy spokojnie 19
  13. no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może nie wejść w zasobnik
  14. Wiesz co, ja jadę jaką popadnie, akurat moja prasa bierze wszystkie. Wiem, że w Sipmach są trochę problemy z niektórymi siatkami
  15. ja owijam ok. 2,5 raza słomę i jest ok, przy takim owijaniu siatka powinna wystarczyć teoretycznie na 200 balotów - mi wychodzi ok 180
  16. u mnie 5
  17. mam koło domu rzepak sąsiada i trochę mu się przyjrzałem, to za ciekawie się nie zapowiada. Dużo białych nasion, zaczyna kiełkować w łuszczynach i większość nasion prawie jak mak, a miał jeden z lepszych rzepaków w okolicy jak nie najlepszy
  18. Dużo jest nasion spleśniałych, w łuszczynach ślady po robalach, także można się roszczarować po przejechaniu kombajnem @ikcomas czy leżą? Niektóre są pochylone ale przeważnie stoją
  19. u nas rzepaki od 2-3,5 t , ozimy jęczmień ok. 6t, ja swój dzisiaj zdesykowałem
  20. 1 540 netto - cena dotyczy rzepaku zrównoważonego, cena rzepaku niezrównoważonego jest o 15 zł niższa - o co z tym chodzi? od wczoraj 40 zeta w górę
  21. Pałuczan te 7,2 t to twój tegoroczny wynik?
  22. zamówiłeś z zaprawą? 80 zeta na ha, trochę drogo :/
  23. wczoraj 4
  24. Ja mam teraz D06 i na razie mi się podoba, zobaczymy jak zbiorę. w tamtym roku dawałem za D06 1020 brutto tylko że jednostka na 4 ha, a teraz robią na 3 ha?
  25. Czy znacie jakieś skuteczne środki do zwalczania much takie, które działają chociaż kilkanaście dni?