maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. u mnie 6
  2. Massey też do ładowacza ideał: ścięta maska, zmiana biegów w rewersie, oba ciągniki godne polecenia
  3. @jarki na T1 dałem tylko prochloraz, na T2 poszedł duett star, a termin T1 musiałbym sprawdzić
  4. u mnie Kilimanjaro dopiero co kłosy wyszły ze 4 dni temu, tydzień temu poszło T2 i na razie jest czysto, więc na T3 mogę jeszcze poczekać
  5. no i dopadało 8 literków
  6. dzisiaj 2 litry
  7. nie warto, tylko powinieneś
  8. niestety nie mam, ale tam jest triazol, a triazole działają interwencyjnie
  9. żeby w te dni co po 2-3 litry zebrało się w jeden deszcz to by było o wiele lepiej, a tak to nawet nie zdążyło wsiąknąć
  10. może duett star by tu pomógł, tylko to już 100 zł/ha
  11. maj się zakończył z 70 mm , a wczoraj tylko 3
  12. prochloraz też chyba nie działa interwencyjnie tylko zapobiegawczo, może lepsze by było coś z morfolin
  13. daj do tebu morfolinę albo prochloraz, łagodzi działanie triazoli
  14. u mnie też w 2015 i 2016 byli tylko raz ale to pewnie dlatego, że grad miał miejsce przed samymi żniwami
  15. Ja pryskałem proteusem w czwartek, jak jechałem to pełno go latało, na opryskiwaczu jak wyjechałem z pola to pełno chowacza miałem, a i są takie kwiatki jakby nie do końca rozwinięte i jak się do nich zajrzy to tam siedzą białe larwy długości ok. 3mm z czarną główka, to był główny powód dla którego jechałem drugi raz
  16. masz jakieś złe doświadczenie z Pionieerem?
  17. u mnie cały dzień i noc lało i AŻ 4 mm
  18. Pałuczan zazdrosny :P
  19. ma być ta nowa zaprawa z Dow-DuPont, przedstawiciel mi mówił, że rzepaki Pioneera będą już zaprawione, a jak z innymi to się okaże
  20. W maju uzbierało się 62 mm, mam 2 pola na których jeszcze 3 dni temu woda stała, ale mogłoby już popadać
  21. U mnie słodyszka trochę jest, ale teraz to bardziej jako zapylacz, a chowacza takiego nasilenia jeszcze nie widziałem, dzisiaj pójdzie zupka
  22. Bor

    Czy można teraz jeszcze podać bor, zaczynają opadać pierwsze kwiatki?
  23. no to rzeczywiście trochę dużo żeby to zostawić w spokoju.
  24. Czyli im mniejsza obsada tym lepsze parametry?
  25. ale to tylko w pszenicy, czy dotyczy wszystkich zbóż?