-
Zawartość
704 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
Wygrane dni
23
Typ zawartości
Profile
Fora
Galeria
Wszystko napisane przez maslak88
-
Massey też do ładowacza ideał: ścięta maska, zmiana biegów w rewersie, oba ciągniki godne polecenia
-
@jarki na T1 dałem tylko prochloraz, na T2 poszedł duett star, a termin T1 musiałbym sprawdzić
-
u mnie Kilimanjaro dopiero co kłosy wyszły ze 4 dni temu, tydzień temu poszło T2 i na razie jest czysto, więc na T3 mogę jeszcze poczekać
-
nie warto, tylko powinieneś
-
niestety nie mam, ale tam jest triazol, a triazole działają interwencyjnie
-
żeby w te dni co po 2-3 litry zebrało się w jeden deszcz to by było o wiele lepiej, a tak to nawet nie zdążyło wsiąknąć
-
może duett star by tu pomógł, tylko to już 100 zł/ha
-
maj się zakończył z 70 mm , a wczoraj tylko 3
-
prochloraz też chyba nie działa interwencyjnie tylko zapobiegawczo, może lepsze by było coś z morfolin
-
daj do tebu morfolinę albo prochloraz, łagodzi działanie triazoli
-
u mnie też w 2015 i 2016 byli tylko raz ale to pewnie dlatego, że grad miał miejsce przed samymi żniwami
-
Ja pryskałem proteusem w czwartek, jak jechałem to pełno go latało, na opryskiwaczu jak wyjechałem z pola to pełno chowacza miałem, a i są takie kwiatki jakby nie do końca rozwinięte i jak się do nich zajrzy to tam siedzą białe larwy długości ok. 3mm z czarną główka, to był główny powód dla którego jechałem drugi raz
-
masz jakieś złe doświadczenie z Pionieerem?
-
u mnie cały dzień i noc lało i AŻ 4 mm
-
ma być ta nowa zaprawa z Dow-DuPont, przedstawiciel mi mówił, że rzepaki Pioneera będą już zaprawione, a jak z innymi to się okaże
-
W maju uzbierało się 62 mm, mam 2 pola na których jeszcze 3 dni temu woda stała, ale mogłoby już popadać
-
U mnie słodyszka trochę jest, ale teraz to bardziej jako zapylacz, a chowacza takiego nasilenia jeszcze nie widziałem, dzisiaj pójdzie zupka
-
Czy można teraz jeszcze podać bor, zaczynają opadać pierwsze kwiatki?
-
no to rzeczywiście trochę dużo żeby to zostawić w spokoju.
-
Czyli im mniejsza obsada tym lepsze parametry?
-
ale to tylko w pszenicy, czy dotyczy wszystkich zbóż?