maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. @szymon87 a to zależy od gęstości cieczy, woda ma 1:1, ale inne ciecze już nie koniecznie
  2. W jednym litrze Boroetanoloaminy 11% jest 150 g boru, a litr ma 1.36 kg
  3. No i wstawiam fotki, czy ta różnica jest spowodowana zbyt mocnym skróceniem?
  4. Z albumu Rzepak

  5. boroetanoloamina ma 11% boru
  6. Sam Mondatak
  7. a inaczej sie nie da?
  8. tylko na chelaty tez potrzeba tak koło 10 st :/
  9. to jak w końcu się dodaje te zdjęcia?
  10. U mnie też podobnie jak u @Olgierdowyy tylko ja pryskałem Caryxem 1 l/ha i jak pryskałem to rośliny były w miarę równe a teraz część ma tak ok. 50 cm a cześć tak ze 25 cm, i ten niższy ma pochylony pęd główny. Po południu wstawię fotki. Aha rzepak to karzeł z Pioneera i nie wiem czy ten wyższy to samosiewy, bo dwa lata wstecz tam też był rzepak tradycyjny.
  11. a w jakich proporcjach dajesz? Pełne dawki każdego czy zmniejszasz?
  12. Siejecie czy czekacie?
  13. Tych co wyglądają porównywalnie do Pictora to już nie opisali :D
  14. A co myślicie o stosowaniu samego prochlorazu? Działa w niższych temperaturach, tani i wydaje mi się że na początek by wystarczył.
  15. a co było stosowane na obiektach nr 4, 8, 9, 10, 11, 12, i 13? 4, 8, 10 i 11 też wyglądają całkiem przyzwoicie
  16. ja tak miałem w 2016, gdyby nie było w sąsiedztwie kukurydzy to by mi rzepaku nie uznali na gradobicie. Likwidatorzy jak przyjechali to pierwsza gadka była że się pootwierał od wiatru.
  17. ja mam koło 40 km i jestem rzadko, tylko jak w okolicy nie ma części, albo lepszych łożysk, węże zakuwam jak mi potrzebne
  18. tylko na odżywki też by było dobrze gdyby było cieplej, a tu się nawet nie zapowiada żeby dychę przekroczyć
  19. Wirtuoz dobry na niższe temperatury, których ostatnio nie brakuje.
  20. byłem tam wczoraj koło 16.00 ale było już zamknięte :( w jakich godzinach jest otwarte?
  21. Ja dawałem normalnie, najpierw nawozy, odżywki i bor, a potem delcaps i w opryskiwaczu nie było niespodzianek
  22. To jak będę w Inie to muszę kupić i spróbować
  23. A gdzie jest ten sklepik w Inie?
  24. Sześćdziesiątka na pewno by nie miała problemu. Ja mam Hardi 1000 i C360 daje rade na spokojnie jak wleje 660 L, próbowałem kiedyś nalać 770 (bo wychodzi mi 220 L/ha, przy 5 barach), a akurat miałem pole 3,5 ha, ale to już było za dużo. Z uniesieniem nie było problemu, ale jazda na nierównościach to była masakra, za lekki przodek
  25. U mnie 18 mm w kwietniu, bez wczorajszych opadów bo jeszcze nie sprawdziłem ile napadało