maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. Co dajecie na skracanie? CCC czy coś z wyższej półki? Można stosować antywylegacze i T1 razem?
  2. Musiałby kilka dni przed planowanym opryskiem napełnić mauzery i zużywać tę wodę na bieżąco
  3. Jaka obsada?
  4. OSN

    Są na pewno OSN dla całej Wielkopolski. Masz napisane w paragrafie drugim, że określa się cały region wodny Warty jako obszar szczególnie narażony na zanieczyszczenie związkami azotu ze źródeł rolniczych (czyli OSN)
  5. OSN

    @R-w a tu masz mapkę regionu wodnego warty: http://www.poznan.rzgw.gov.pl/region-wodny
  6. A ile tego siarczanu potasu stosować?
  7. OSN

    @jarki głownie z tymi zwierzętami to chodziło mi o terminy stosowania nawozów naturalnych @Pałuczanin81 z tym wcześniejszym stosowaniem azotu to też pierwszy raz słyszę. Stosowanie po 15 listopada można przeciągnąć, jeżeli ma się buraki lub kukurydze zakontraktowana na dostawę po 15 listopada.
  8. @ikcomas i jak się sprawuje ta "coca-cola"?
  9. OSN

    są informacje na stronach RZGW
  10. ja kilka lat stosuje w życie mieszańcowym na 1 kolano CCC a później Cerone i stoi do żniw. W suchych latach nie zawsze Cerone szło. W tamtym roku namówili mnie na Moddusa zamiast CCC, i miałem część pola z CCC i część z Moddusem i tam gdzie był Modus lepiej skróciło. Żyto było niższe ale do żniw wystało jedno i drugie, ale było sucho
  11. OSN

    Dla tych co nie mają zwierząt to tak jak piszesz, ale ci co mają hodowle to już tak wesoło nie jest :/
  12. Współczuje po tym pryskać, ale przynajmniej nie będzie problemu w ścieżki trafić :P
  13. no trochę późno jak na dokrzewianie, na początku fazy krzewienia się powinno robić, przeleć siewnikiem tam gdzie te 50 roślin bez likwidowania, może coś powschodzi i coś z tego wyjdzie
  14. U mnie było wczoraj pełno, przynajmniej jeden na roślinę, na pierwszy rzut oka go nie widać, ale jak się rozwinie pąki z liści to siedzi i wcina, wczoraj opryskałem pyretroidem, zobaczymy czy podziała, dziś już trochę mniej
  15. no to ładnie tych chowaczy się nałapało
  16. Mój już dostał odżywki i bor, teraz tylko czekać na robale :/
  17. azotu to dostała że hoho :)
  18. Melioracja nie działa :(
  19. A tu co tak pusto, nikt nie sieje jarego?
  20. Tam gdzie mogłem to też zasiałem w poniedziałek, ale większa część jeszcze została ale tam to może pod koniec tygodnia bo narazie nie można wjechać
  21. Równo rozmieszczone, tak siałem, jak producent nakazał :/ a pszenica to Kilimanjaro, siana w optymalnym terminie tylko wiecie jaka była zeszłoroczna jesień. Pokropiłem CCC zobaczymy co z tego wyjdzie, kawałek zostawiłem bez oprysku dla porównania.
  22. @jarki obsada na pszenicy to 135 roślin/m2
  23. Zakupiłem Caryx i mam rzepak karła, pytanie: dać 1l/ha czy obniżyc? Jesienią stosowałem tebu ale późno i raczej nie miał wpływu skracającego tylko bardziej jako grzybówka.
  24. Mam dylemat czy stosować CCC na pszenice i pszenżyto, średnio mają po 3 rozkrzewienia i 4 wychodzi?
  25. Ja jeszcze gdzieś czytałem, że jak jest łagodna zima to robactwo bardziej choruje, bo niby zarazy grzybowe je pustoszą. I może coś w tym jest bo w roku 2016 w rzepaku za bardzo robali nie było.