barkas

Użytkownicy
  • Content count

    1,345
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    55

Everything posted by barkas

  1. Magazyn energii w trakcie ładowania
  2. From the album magazyn

  3. pejzaż: " Pszenica ozima wyrzucajaca kłos"
  4. Pod 6 ton sie zakreci?:>
  5. From the album pszenica

  6. From the album pszenica

  7. mowilem wcześniej ze pszenice sie trzymaja. Teraz patrze 3/4 lisci zolta, z 3-5 rozkrzewien zostaje jedno, ktore probuje klos wypuscic, U reszty i flagowy podeschniety Bedzie powtorka sprzed 2 lat, tak jak 2 lata temu i jeszcze szybciej wszysko dojrzeje Jedyny plus ze zero nawozu sztucznego @sapek2 to chcesz jeszcze ten deszcz na czerwiec, czy wolisz truskawki zbierac bez deszczu?:) Edit kutwa jeszcze pierwszy raz latajace szczury w jagodzie... Dojrzewa 2 tyg wczesniej
  8. 3 stopnie dzisiaj bylo przy gruncie
  9. W ciągu półtora tygodnia kłosy z żyta wyszły i już przekwitają. Czosnek wypuszcza pędy tydzień wcześniej. Wszystko dąży do tego aby wydać jakikolwiek pon. W nocy parę kropel spadło I więcej nie nadają
  10. U mnie mlode babcie kolo 50 lat:) ale takie kobiety do 60 to najlepsi pracownicy Ja duzo towaru wysylam kurierami i paczkomatem:)
  11. chyba bedzie trzeba, jedna kobieta mi sie juz wylamala do zbierania. Z dziecmi corki bedzie siedziec
  12. ja mam inny sposob sadzenia, U mnie pomiedzy wlokninami tylko recznie mozesz zasadzic
  13. Zawsze na wiosne cena za szklarniowe jest marna Zalej woda cale nasiona, 24 h i siac po 32-40 h juz kielek w wodzie ma pol cm
  14. Pluga nie mam:>
  15. Dziwne to, u mnie ze 2 lata temu solo protio 300 w dawce 0,5 wyczyscilo pieknie maczniaka w innych latach praktycznie nigdy go nie mialem
  16. I jak zawsze wszystko bokami poszlo
  17. A jakie masz chwasty? na komose pojedziesz 2-3x1l i masz zwalczona inna sprawa ze nalistnie dzialanie widac dopiero po 1-2 tyg
  18. Jaka dawke dales boxa? i na ile l wody? W tym roku nie bylo mozliwosci odchwascic straczkowych przedwschodowa, no chyba ze siales kolo 25 marca bo po 2 dniach znowu sucho bylo na wierzchu
  19. Tez nie mam kombajnu ani prasy. Ceny myslre dalej beda sie krecily w okolicy 400-500 zl za ha No chyba ze bedzie taka susza jak 2 lata temu, ze niektorzy co rozumieli rolnikow brali po 250-300 ha, ale w 1 ha kosili 3-5 ha. Niektorzy dalej chcieli brac 500 zl/ha i siedzieli. prasa za 120 = 20 zl 150/160 - 25 zl z qq koles od uslug bral weczesniej 200 zl, a w tym roku 250 to sciagnalem usuluge 15 km ode mnie z gps po 180
  20. Ja pitole, marudy, wezcie sobie moje 38 l i dajcie mi swoje opady @ikcomas w miastach padalo i wczoraj i dzisiaj a tutaj nic
  21. Kazdy oficjalnie gada na siebie, ktory wiekszym zlodziejem jest, dziela Polske od 30 lat i zadnemu nigdy sie krzywda nie stala
  22. Zimni ogordnicy sie szykuja na nastepny tydzien? od srody 15 w dzien, a piatek 8 w dzien jedyny plus ze opady Ogorki posiane i przykryte wloknina i folia perforowana czekaja na lepsze czasy Prognozuja czerwiec tez chlodny 20 w dzien 10 w nocy
  23. Pieniedzy nie ma i nie bedzie
  24. Korekta zyto. Zostalo mi z oprysku pszenicy i wjechalem w zyto Bedzie 2-4 Tony. Miejscami jedna
  25. U mnie morga to jakies 56 ar kurde za tyle to sam bym wszystko wydzierzawil/sprzedal:)