barkas

Użytkownicy
  • Content count

    1,345
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    55

Everything posted by barkas

  1. A to myslisz ze ludzie majac 2-5 krow koz itd to tylko z tego zyja? U mnie ludzie maja 30 50 ha zboza rzepak qq i etat ciagna. No nie dalo by sie utrzymac. Zreszta wiekszosc osob na forum ma jescze inne zrodlo dochodu
  2. @miwigos przed wszystkim lokalizacja duzego miasta, inaczej jak masz np 20 km do lublina/warszawy, a inaczej jak masz 100 km do bydgoszczy/poznania kolejna sprawa wyrobiona marka przez lata, ciezko jest nowemu wejsc w te tematy btw u mnie sa jeszcze dwie maszyny szerokomlotne z cechówkami:)
  3. Ziemniaki wlasnie skonczone na ten rok. Powazone i naszykowane. Jutro wywiezc ostatnia tone oraz kolega ma zebrac opasowe. I zostanie ze 300 kg do nowych zbiorow. W niedziele rano zmarzlo to co wyszlo. Cale szczescie nieduzo
  4. 10 dzisiaj dobilo
  5. Tez nie pamietam u siebie ale stado owiec i 2-3 konie to bylo podstawa
  6. Wczoraj 2 mm, dzisiaj aktualnie 5 i ladnie pada dalej wydaje mi sie ze z roslinami jak z czlowiekiem Jak sie odwodnisz a pozniej wypijesz litr wody na raz to jeszcze bardziej sie rozchorujesztu trzeba systematycznych opadow, te rosliny co byly w krytycznej sytuacji raczej plonu z nich nie bedzie. 2-3 lata temu na poczatku czerwcu rosliny dostaly 70 l wody w ciagu tyg, i o tym opadzie jeszcze szybciej zaczely usychac
  7. Nie wierze, leje chwilowo
  8. u mnie obejscie ma 3,5 ha:) podworko kolo 40 ar a obora ziemniakami zawalona jutro ostatnia tone szykuje i zostawic ze 200 kg na detal i dla siebie A te co wyszly do soboty, to w niedziele rano mroz upalil
  9. Jak jest blisko duze miasto to to szybko sie rozchodzi, tak samo jak i jajka Na prowincji juz gorzej Krowy gdzies kolo 2012-2013, swinie jakos 2015? pozniej mama trzymala jeszcze kilka sztuk opasow, ale zachorowala i w 2019 rok zmarla na glejaka, 58 lat wiec koniec hodowli jakos 2018
  10. Wlasnie wrocilem z talerzowania moich "nieuzytkow" W trakcie patrze cos blotnik zaczyna byc mokry, jeden i drugi, mysle kutwa pewnie chlodnica cos przecieka i rozgania. Odwracam sie i z tylu tez blotniki mokre Spadlo kilkaset kropel, na 1 cm piachu na ciagniku i wyglada jakby nigdy nie myty:) Fala kieruje sie coraz bardziej na polnoc, pewnie minie znowu @Pałuczanin1981 tak ten sam powiat, a znasz tam kogos?
  11. Tak @sapek2 ma racje posialem 1000 nasion wyszlo 2,5 rzadka po 50 m, ale gesciej sialem bo dwuletnie jeszcze do posiania 5-7 tys w poprzednim roku sami dzwonili kiedy beda ogorki i zapisywali sie w kolejke, moze w tym roku tez beda
  12. Tu to praktycznie nikt nie robil t1. Ja przed wielkanoca pohechalen jeden opryskiwacz protio w zyto. W polowie pola mi sie skonczylo i nie widac roznicy po lisciach. Ogolnie zyto katastrofa. W jeczmieniach zostaly same zdzbla bez lisci. Jedynie pozno siane zboza jescze sie trzymaja
  13. Z dzisiejszych opadow juz prkatycznie sie wycofali
  14. Juz tak robilem i tylko czesc wychodzila. @sapek21000 starczylo na 2.5 rzadko po 50 m ale gesci3j sialem bo dwuletnie. Zbieramy we 3 osoby co 1.5-2 dni
  15. Wody u cieie dostaly do puszcza Ja wczoraj 1000 sztuk ogorka posialem z reki, ale mocze go wczesniej przez 24 h jeszcze 5-6 tys i starczy na ten sezon Nad dyniami sie tez zastanawialem, ale chyba bedzie marnie to uplynnic...
  16. juz 5 stopni, wszystykie chmury poszly na poludnie. Niebo czysciutkie Tez zauwazylem ze rzepak duzo lepiej znosi susze niz zyta po sasiedzku
  17. A ozime? A zapomnialem ze u Ciebie czesto to ledwo zdazysz skosic i juz rzepak posiany:)
  18. btw nie wiem gdzie napisac o tym Co daje zruszenie sciernika po zniwach? poza kielkowaniem samosiewow? dzisiaj wjechalemw talerzowka na kwawalki ktore nie byly ruszane od zniw, jedynie wczesna wiosna poszlo glifo. Z wierzchu troche kurzu, a pod spodem wilgotna gleba, mimo ze spadlo tylko 12-14 l od konca zimy Czy pod przyszly sezon nie bedzie lepiej zostawic scierniska, opryskac je glifo jak wyjda samosiewy i przed samym siewem czy rzepak czy zboza dopiero je uprawic? nie oszczedzi to wody? patrzac na to ci sie dzieje na naszym terenie od 2 lat, to trzeba jakos lepiej ta woda gospodarowac
  19. Nie wiem czy 50% polski dostalo opady, a powyzej 10 l, to podejrzewam ze mniej niz 1/4 Slonce wlasnie wyszlo, pierwszy raz od 2 dni i z rana dojebie przymrozkiem
  20. Z polskich to painkiller Gta i mafia praktycznie nie gralem. Cs i quake3 online
  21. 6 lat mlodszy niz Ty:) z gier jeszcze far cry, doom, nfs rpg - gothic, morrowind i najlepsza przygodowka syberia
  22. Ja malo gralem w twierdze, jakos mi nie podeszla A to najlepszy gracz w aoe https://liquipedia.net/ageofempires/Hera na oficjalnych turniejach w ciagu kilku lat 470 tys $ Plus duzo mniejszych oraz streamy na twitch Ale niektorzy w innych grach potrafia oficjalnie ponad milion wyciagnac
  23. Ja jeczmien jary pojechalem na sile, sucho strasznie, koncowki poprzypalane od przymrozkow Ale i komosa w w niektorych miejscach wyzsza od jeczmienia. Liczylem ze popada troche. Zielsko pewnie zwalcze oby nie razem z jeczmieniem
  24. Ja na tym nic nie zasieje innego bo to gaec2, ale doplaty sa wieksze, wiec probuje to jakos zagospodarowac;) moze jakis duzy mulczer znajde i tym zrobic Ja wolalem strategie, starcraft, warcraft, heroes 3, age of empires 2 - w to nawet jeszcze kilka lat temu online gralem, nawet w pierwszej 10 w pl bylem:) I czasami zerkam jak sobie polacy radza online, np z dzisiaj: https://liquipedia.net/ageofempires/Warlords/5 Kilka lat temu nie sadzilem ze przy tak starej grze, jaka jest aoe, mozna zarabiac taka kase, a tu niespodzianka:)
  25. No ja planuje uzywany kupic, z nowym dyskiem i wgranym win 11 ze stickerem. cena jakos do 1000 zl. I tak juz od kilkunastu lat praktycznie nie gram, wiec wypasiony komputer mi nie potrzebny A zaczynalem gdzies od 2000 roku z win 98 btw Mam nieuzywana łąke, mokra, zalewowa, gdzie bobry blisko siedzialy. Ale od 2 lat wyschlo wszystko, tylko zostaly takie 20-40 cm kepy... Jak to w miare tanio zagospdoarowac? okolo 80 ar