barkas
Użytkownicy-
Content count
1,345 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
55
Content Type
Profiles
Forums
Gallery
Everything posted by barkas
-
Chyba dopietoli dzisiaj... aktualnie +2
-
Jak to wychodzic na pole? pole jest za dworem:) = podworkiem z domu wchodzi sie na dwor:) tutaj juz zoltawo jest, rzepak cisnie do zeby jakiekolwiek nasoina wydac, rozkrzewien prkatycznie nie ma Dzisiaj byl nieduzy przymrozek, ze srody naawiecej nadaja A to juz glupota... Nasiona nie zejda jak rzepak cala wode wypil
-
@sapek2 napecznieja i beda ciezsze, wiecej sprzedasz:)
-
Ta ulewy przyjda na poczatku czerwca, jak bedzie pozamiatane Qq skonczona, po wczorjaszym sniegu, tuman kurzu, ze miejscami przednich kol nie bylo widac...
-
Teraz na -10 ma niby 12,6 ale nie wiem jak oni to mierza W tym roku bieda bedzie u mnie, czosnek wiotki sie zrobil po ostatnch dwoch dniach... i maly jak na ta pore roku u sasiada rzepaki dalej kwiat maja wygiety o 90 stopni
-
U nas odpukac bez zerwabych dachow. Ale widzialem na mapach ze u ciebie jakby burza byla... Nie wi3m czy dobrze robie. Ziemia zimna a ja sieje qq... Tylko z drugiej strony jak poczekam kilka dni to cala wilgoc wywieje..
-
Snizyca przyszla z wichura, mecz syna zakonczyli przed czasem. Na bramkarza przewrocila sie bramka... wrocilem do domu i nawet 0,5 l sie nie nazbieralo lacznie...
-
Za zimno na jednoliscienne, minimum 10-12 stopni
-
I pozamiatane. Ledwo co pokropilo
-
jak kupisz p70 nie wytrzyma, mam w ogorkach 3 sezon p90/100, i poza dziurami po szpilach to prawie jak nowa ostatni rok przelezala od maja do marca na polu, to tez sie nic nie dzieje
-
Bardzo ladnie to wyglada, a nie oplaca ci sie wylozyc miedyrzedzi agrowloknina? nie trzeba pielic, jezdzic oraz pozniej scielic slomy
-
No jak nie bedzie, bronami sie przejedzie i kamienie mozna bezie wyzbierac;)
-
Oni od poczatku kwietnia juz odmawiaja na ten rok. Przewidywali ze moz3 byc jescze gorsza pogoda niz rok temu. I tak masz racje w tamtym roku wypalcili ogromne pieniadze.
-
Kto dostal opady to sie cieszy. Najblizsze 10 dni praktycznie zero deszczu i wiatr jak na swieta... wczoraj -2, dzisiaj -1 Jedyny plus ze poza czosnkiem zero nawozu z granuli
-
Wegetacje masz daleko do tylu... To cie ratuje Tutaj rzepak zolty pal, pojedyncze zaczynaja kwitnac. Zyta juz 3 kolanko. Za 2 tyg beda klosy
-
Gdyby nie ten kurzak to pewnie tez bym w soje szedl, bo koszty jednak duzo mniejsze Ale narazie to sie klepie
-
u @miwigos leje? u nas cos na sobote nadaja, ale do tego czasu, to z 10 zrobi sie 1 l i -3 stopnie...
-
U mnie juz od wtorku niektorzy sieja, w tamtym roku wyrwalo sie kilku po 10 kwietnia i w tym roku zmniejszyli areal qq o ponad polowe... jest aktualizacja pogody na koniec nastepnego tyg znowu przmrozki Ty siejesz qq czy tylko soje? U mnie qq to kazda ilosc kupia (od sasiadow) na kurniki, a z soja to nie wiadomo jak zbyt
-
No u mnie gruber jest bez talerzy sam wal, i robi takie "redliny", ze bardziej to obsycha stary 4 belkowiec, bez skrzydelek akurat kurzak bardzo dobre miesza z gleba, tak samo i talerzowka wiec czesc pol juz mam zrobione gruber i odrazu talerzowka i czekam na siew za 1,5 tyg a czesc nie wiem jak zrobic, dzisiaj to pizdzi, to i tak rozworzenia nie ma
-
Ale odrazu po gruberze wyrownac talerzowka czy dopiero przed siewem? po samym gruberze duzo bardziej obeschnie
-
@ikcomas lepiej powiedz kiedy u nas zacznie padac... mam jeszcze gnoj do wozenia pod qq, na nie ruszone sciernisko po zbozu(opryskane glifo) i qq, siew dopiero za 1.5 tyg, wilgoc w nieruszanym jest spora, ale rusze i moment przesycha wozic teraz gruber i odraz wyrownac talerzowka, czy przed samym siewem?
-
Jutro ma byc spotkanie, to cos wiecej bedzie wiadomo, ale zanim to tuszy to kilka lat minie. Gmina zasypana jest WZ, ja skladalem we wrzesniu, to zaczynaja dopiero przegladac... Odosnie pofermentu to pewnie bedzie mozliwy odbior, ale tutaj oplacalnosc pewnie bedzie zabijal koszt transportu
-
Na takich kawalkach to az chce sie robic. U mnie mam jedno pole 5 ha, to juz przyjemnosc, ale wiekszosc kolo 1-2 ha w kwadratach, sporo kawalkow po 0,5 Po ile ropa u Was? mi przywiezli wlasnie b0 po 6.95
-
odkad snieg zszedl spadlo lacznie kolo 13-14 l, w tym 8l 3 tyg temu, oraz na swieta troche ale wiecej wywialo jak spadlo zboza nikna w oczach, natomiast rzepaki chyba lubia taka pogode
-
Tak. Z 15 km odemnie. I ma byc gminna