isentor

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About isentor

 • Rank
  Świeżak
 1. Oczywiście z tym się zgadzam, możliwe że źle się zrozumieliśmy :)
 2. Że gleba może zostać wzbogacona lub wyjałowiona przed nieodpowiednią agrotechnikę? Post dotyczy propozycji uprawy pod daną glebę nie uczelni.
 3. Chcę się upewnić, może ktoś ma jakiś odważniejszy pomysł? To że obroniłem inż. nie znaczy, że wiem wszystko ;) Według mnie warto najpierw wysłuchać wielu opinii, zanim podejmie się decyzję, aby ta była jak najtrafniejsza ;) A więc owies, ze strączkowych łubin wąskolistny czy może coś innego?
 4. Właśnie obroniłem inż. z Rolnictwa. Ziemia, o której mowa ma być przejęta przez tatę. Łącznie mamy około 110 GO, a o tym kawałku mamy niewiele informacji. Staram się zaczerpnąć informacji na forum, ale Twój ton wypowiedzi wydaje się bardzo butny/lekceważący. Albo obrzucamy się jadem albo jesteśmy dorosłymi ludźmi i prowadzimy rozmowę na poziomie. Więc mogę liczyć na pomoc?
 5. W rejestrze IVb, ale po tym co się działo na tej glebie to nie wiem czy się nie zmieniło. Ziemia była prowadzona pod dopłaty, więc sianie talerzowanie + chwasty.
 6. Stawiam na IVa-b. Badania jeszcze nie były robione.
 7. Kukurydza nie wchodzi w grę. Chodzi mi o rośliny zbożowe/strączkowe
 8. Cześć, mam problem odnośnie uprawy pola, które było "prowadzone" w ekologii. Prowadzone to znaczy że nic się na nim nie robiło. Kompletnie. Były wysiewane mieszanki a w roku ubiegłym gryka. Co było zasiane to zarosło potem przeważanie talerzowanie/orka. W tym roku pole zostało przejęte, ekologia skończona. Klasa gleby to pewnie koło IVa/b. Ma ktoś pomysł w co uderzyć na takim kawałku (ok. 10ha)? Siać na wiosnę owies? Badań nie ma robionych, więc nie jestem w stanie powiedzieć co siedzi w tej glebie.