cupone

Użytkownicy
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About cupone

 • Rank
  Świeżak

Profile Information

 • Gender
 • Location
  Śląsk
 1. bardzo proszę o odpowiedzi z konkretami, jeśli ktoś już coś pisze. Pytania i problemy starałem się jasno opisać. Po to pisze post, by uzyskać jakieś wskazówki, a nie czytać teksty bez treści lub znaczenia.
 2. To proszę wytłumacz mi, nie znam się to fakt.
 3. dzięki za odpowiedzi. Jestem ze Śląska, zaraz przy granicy z Małopolską . Mój pomysł na agroturystykę to osoby temat. Szukam tu doradztwa, z tego co piszecie - mam rozumieć, że nie ma osób, które znają się na ziemi, uprawach i ewentualnych rozsądnych punktach zbytu? Zajmuje się kilkoma dziedzinami, zawsze zanim coś rozpocznę to kontaktuję się z doradczą, czy też osobą, która umie poprowadzić, wskazać opcje i możliwości. Jeśli faktycznie nie ma takich osób, to znaczy, że jest do doskonałe miejsce na nowe miejsce pracy na rynku, dla kogoś kto ma wiedzę i doświadczenie. Szukałem, teraz popularnie są kursy on line czy na YT , ale faktycznie nie mogłem znaleźć nic związanego z doradztwem rolniczym i dlatego szukam na forach. Gdyby ktoś znał/był taką osobą proszę o kontakt. Post proszę zostawić w doradztwie, może kiedyś ktoś będzie szukał klienta, a ja z chęcią skorzystam z takiej usługi.
 4. Witam, ( nie wiedziałem gdzie umieścić post,jeśli to złe miejcie proszę o przeniesienie do właściwego ). Jestem osobą niezwiązaną z wiedzą i umiejętnościami związanymi z rolnictwem, aczkolwiek ogródek mam dla własnych potrzeb. Mieszkam obecnie na wsi ( powód cisza, spokój ), przy okazji stałem się współwłaścicielem ( a już niebawem właściciel) ok 10h ziemi w tym co najmniej 8h przeliczeniowych. Teren to rodzaj glin, strome zbocza, skałki lasy oraz pole ( ok 8h) gdzie do tej pory wujek siał pszenżyto. Poszukuję osoby, która zgodnie z moimi oczekiwaniami i możliwościami jakie daje ziemia, doradziła by biorąc pod uwagę sporo czynników ( osobiste, biznesowe, dofinansowań, opłat itp) co uprawiać na tej ziemi. Chciałbym doradztwa pełnego, biorącego pod uwagę również opłacalność, podatki ( jeśli są), dofinansowania. Najlepiej pasjonatem od rolnictwa czy warzywnictwa/owocnictwa . Jestem osobą która jak coś robi przykłada się do każdego aspektu, dlatego potrzebuję kogoś kto wprowadzi mnie do tego świata i pociągnie do pasji . Jeśli chodzi o podstawowe informacje jakie mogę/potrafię już podać to : 1.ziemia jest płodna, mam tu ogródek, rośnie w nim cebula, ziemianki, truskawki, pomidory, papryka, dynia, bub, seler, sałata, kapusta, w tym roku posadziłem arbuza optymistycznie bo dynie miałem potężne. Super sprawa, nie podlewam ogródka bo glina trzyma wilgoć, tylko czasem chwasty wyrywam. 2. Prowadzę różne działalności, planuję zrobić tu agroturystykę dla aktywnych ( rowery, bieganie, narty, pływanie zależny od sezonu), zatem biorę pod uwagę jakieś ekologiczne rozwiązania. 3. Chciałbym by to co będzie uprawiane nie wymagało nadmiaru uwagi ( np. dynia w zeszłym roku, nic przy niej nie robiłem, zasadziłem z 10 szt zebrałem z 50 dyni super ) 4. Ważne by ktoś mi doradził jak się zbywa plony? co z tym robić? komu się to sprzedaje? gdzie szukać? a wybrać bym chciał taki produkt/produkty, które można sprzedawać w kilku miejscach - mam na myśli to, że gdyby kupujący np zrezygnował z kupna, to żeby było można łatwo sprzedać komuś innemu, bo produkt jest poszukiwany stale. 5. Fajnie było by gdyby produkt był np. dofinansowywany dodatkowo. Aby nie zniechęcić, pozostawię takie wytyczne, na pewno było by więcej pytań z mojej strony. Proszę o informację, gdzie szukać takiej pomocy? kto się tym zajmuje - doradztwem. Bardzo mi zależy na osobie kompetentnej, którą ktoś może polecić bo już pomagała. Bardzo proszę o pomoc, lub wskazanie gdzie szukać.