boromir13579

Użytkownicy
  • Content count

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by boromir13579

  1. Wiesz z doświadczenia, że taki aneks załatwi sprawę? A jaka jest Waszym zdaniem najlepsza opcja ciągnika z ładowaczem do 200-230 tys?
  2. Ale w tej cenie nie ma szans chyba na Fendta, a jeśli już to jakiś łysy w podstawie, A jak się ma Kubota serii M5001 do serii MGX? A M115GX odpada, bo za mocny. Mam ograniczenia we wniosku. Jak już coś to M95GX. A jakieś opinie o JD albo MF?
  3. Witam serdecznie, Forum śledzę od dawna, jednak dopiero założyłem sobie konto. Dotychczas skorzystałem z wielu Waszych rad. Tym razem będę potrzebował Waszej pomocy w bardziej precyzyjnym pytaniu. Na początku chciałbym zaznaczyć, że podobnych tematów jest kilka, jednak niemal wszystkie są przestarzałe, nieaktualizowane, przez kilka ostatnich lat wyszły nowe modele ciągników. Do sedna. Przyznano mi wniosek PROW. Na pierwszy rzut idzie kupno ciągnika w przedziale mocy 90-105 KM. Będzie to główny traktor. Gospodarstwo na ten moment 15ha. Do tej pory używałem Ursusa 3512 i Zetora 4430. Hodowla bydła głównie. Ciągnik powinien być dość kompaktowy, będzie pracować również z ładowaczem. Z chęcią rozważę każdą propozycję po dogłębnej analizie. Jeśli chodzi o mój "risercz" to na ten moment najbardziej przypadły mi do gustu JD 5100R, MF 5710 (czym się różni S od SL?), oraz Kubota M5095 albo M95GX. Czy ktoś z Was ma taki ciągnik i mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Orientujecie się jaki jest koszt takiego ciągnika? Domyślam się, że JD najdroższy i z w miarę wyposażeniem to i 250tys netto wyjdzie. Brałem pod uwagę jeszcze NH, Case, DF, Zetora, Steyr. Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi? Proszę Was o opinie i sugestie. Pozdrawiam