Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
arekg77

CLAAS

6 postów w tym temacie

Witam!posiadam kombajn zbożowy claas senator heder 3.60m.pierwszy raz zasiałem rzepak ,ale nie wiem na jakich obrotach powinna pracować młocarnia.proszę o wskazówki .dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzepak się młóci na minimalnych obrotach, trzeba uważać żeby sobie młocarni nie zatkać. Ja kosiłem dominatorem i zawsze obroty ustawiałem na min + 100 po to żeby dobrze napiąć pas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, gdyż łożysko na młocarni mi poszło i nie wiem jak zdjąć szajbe. Pomóżcie jest to kombajn claas mercator s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to główne koło napędowe do młocarni? Nie wiem jak to jest w Mercatorze, ale podejrzewam że podobnie jak w innych kombajnach. Musisz zdjąć zaezpieczenia jakie są potrzebne do ściągnięcia koła i użyć jakiegoś konkretnego ściągacza - bez tego ani rusz. Może ma jakiś sąsiad albo pożyczysz gdzieś z zaprzyjaźnionego warsztatu  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze ściągnięciem pierwszego koła napędu bębna młocarni. Koła nie można ściągnąć, ponieważ zerwał się klin. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma pomysł jak i czym ściągnąć to koło.

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Przeniosłem i połączyłem 

Chodzi o Mercatora 

jarki

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0