uzytkownik00

Ceny trzody chlewnej

321 postów w tym temacie

wczoraj zakłady mięsne przyznawały się, że kupują żywiec wieprzowy maksymanlnie po 4,80 zł; a powyżej 5 zł płacą tylko największym dostawcom i za zwierzęta fermowe,

są także i takie zakłady, które mówią, że płacą tylko 4,30 ale ja tam im nie wierzę - psychologia rynku, to fakt żywca szukają, teraz można żądać wysokiej ceny, przecież zakłady i tak oszukują na na badaniu poubojowym, :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - szukają żywca, bo go niema a przywieź nie mogą bo złoty słaby. Powinni teraz płacić po minimum 5-5,2 za kg. Taka jest chyba realna wartość rynkowa tuczników, biorąc też pod uwagę wysokie ceny prosiąt. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm..., ciekawe.

Wydawało mi się, że 10 czy 15 ton mięsa do jest nic dla takiego zakładu jak Å-meat.

A może mięso mogliby przechowywać w swoich chłodniach sadownicy?  >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum trzody chlewnej jest fajny pomysł żeby przez pierwsze dwa dni tygodnia sprzedawać tylko po cenie ustalonej przez rolników na forum a w pozostałe dni zgadzać się na jałmużnę ZM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w normalnych krajach w piątek  ustala się ceny

na przyszły tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też lecą >:(

hodowałem świnie od zawsze i nie odkrywając ameryki powiem Ci że tak już będzie

ta cena która była to tylko konieczność bo ci złodzieje nie mieli wyjścia {braki na rynku i euro}

u mnie w okolicy świnie giną jak mamuty a po nas czas przyjdzie na rzeźnie i wcale mi ich nie żal >:( >:(

 

4,50 netto spędowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to chyba bardziej opłaca sie sprzedawać w EUROP niż na zywiec chyba mozna dostac troche wiecej?jak u was jest? ???

z drugiej strony szybciej ceny rosną ale w wbc ale jak spadają to tez szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed swietami cena do gory jak zawsze do tej pory było 5.50 zł a teraz 6zł i wzwyż zaleznie od ceny rasy jakosci, ale 6 to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się