niedobry

trzoda wolnowybiegowa

20 postów w tym temacie

doradźcie Proszę jaka rasa świń nadaje się do chowu wolno wybiegowego nie myślę o wietnamskich tylko o prawdziwych świnkach na własny użytek...tak zeby od wiosny do jesieni mogły grasować jak wietnamki po pastwisku i wracać do szałasu...oczywiście dokarmiane? nada sie złotnicka pstra? mowię o naprawdę małym zapotrzebowaniu na własny uzytek nie chcę tuczu przemysłowego parę kilo w tą czy w tamtą nie robi mi...a witnamki mieso mają chociaż zblizone do standartowych świnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha a która w praktyce wykazuje sie większą mięsnością z tych dwóch...lub lepiej wykorzystuje warunki wolnego chowu hm? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez fajnie bo intens pełen ale tu chodzi o kilka szyneczek co roku dla siebie i rodzinki i zeby były typowo bez grama paszy tylko naturalnie hodowane żeby zdrowiej było chociaz mniejsze przyrosty...i zeby pomieszczenie inwentarskie było najprostsze i najtańsze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie że aktualny

wiem że jeden z naszych forumowiczów hoduje świniodziki na wolnym wybiegu

może coś więcej nam napiszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

puławiaki bardzo fajnie sie chowaja, znajomy ma chyba ze 30 loch nie sa caly czas na wybiegu ale czesto wychodza nigdy nie narzekal na choroby ... a jakie miesko poźniej dobre ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega ma normalny płot zeliwny w obrebie podwórka, to wystarczyło przyzwyczaily sie a maja lagodne usposobienie i nature wiec nie psuja nie rozwalaja ogrodzenia

 

trudno z tymi dzikami bo te hodowle to nie zawsze sa legalne wiecej sie slyszy o nielegalnych hodowlach dzikow ktore sa reklamowane....ale popyta wsrod ludzi moze ktos kogos zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzika kupisz patrz na ogłoszenia kłania się kolega Google .Dzików nie wolno trzymać ,ale swinio dziki tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozwolenie na trzymanie świniodzika? tutaj nikt o tym nie słyszał. skąd ta wiadomość i gdzie to pozwolenie można uzyskać? a pod opieką weta to powinno być każde zwierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat: Hodowla świniodzików.

Polski Związek Åowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy przedstawia w załączeniu stanowisko Ministra Środowiska w sprawie hodowli świniodzików, w celu wyeliminowania nielegalnych hodowli świniodzików z łowisk Polskiego Związku Åowieckiego. Zgodnie z art. 127 ust. 5 ustawy o Ochronie przyrody naruszenie zakazu krzyżowania międzygatunkowego oraz hodowli mieszańców podlega karze aresztu albo grzywny - stwierdzenie naruszenia przepisów prawa w tym zakresie prosimy zgłaszać Państwowej Straży Åowieckiej lub lokalnym jednostkom Policji.

 

- wiem ze chów i hodowla to dwie różne rzeczy ale skoro hodowla świniodzików jest zabroniona to niby skad je wziać do chowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się