damian9871

Moderatorzy
 • Zawartość

  535
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  7

damian9871 wygrał w ostatnim dniu 3 Marzec

damian9871 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

14 Good

O damian9871

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Trzybiegowa skrzynia była stosowana w wersjach z turbo ma ona szersze tryby od 4 biegowej ale jej największą wadą jest mała ilość przełożeń. Przy skrzyni 3 musisz mieć sprawnego żółwia inaczej zostanie 6 biegów i 3 wsteczne a on sprawia najwięcej problemów trzeba go uszczelniać co jakiś czas. Jeździłem 6 cylindrowym bez turbo miałem skrzynie 4 ze sprawnym żołwiem ale pomału się zużywał przy spadku obrotów poniżej 1300 blokowało nie szło biegu zmienić dodałem gazu było ok. Przy remoncie skrzyni wywaliłem żółwia i przerobiłem ją na szybką i wtedy szło pracować bez problemów. W ciągniku masz nawet tabliczkę żeby nie używać wzmacniacza (żółwia) poniżej 1200obr/min.
 2. Komp zimuje z opryskiwaczem a jak mam wypinać 6 węży z rozdzielacza i z 6 węży od lanc odkręcać a później wiosną walczyć z oringami i przeciekami to już wolę płyn za 100 za stary już jestem na te zabawy. skotarek jakiego też posiadam na zime odkręcam wąż z pompy woda zleci i koniec na zimę gotowy.
 3. 3 sezony bez niespodzianek na wiosnę woda w opryskiwacz i tradycyjne przepłukanie dysz i filtrów. Koszt ok 100zł 20l płynu + 10-15l wody. Pierwsze zimowanie rozkręcałem wszystko węże na lancach, rozdzielacz, pompa, filtry szkoda zachodu.
 4. Płyn do chłodnic rozrobiony z wodą, rozkładam lance i włączam pompę jak wyleci wszystko do garażu na zimę.
 5. Daję 150kg mocznika przed siewem jak więcej wszystko leży, jedynie po kuku na ziarno można dosypać jeszcze 100kg saletry
 6. Co złego robi chloroturon?
 7. Jak to jest jednemu w pzu powiedzieli 200 drugiemu 300 mi pani zaproponowała przy 25% 280 za ha
 8. Jęczmień po zbożu obojętnie jakim to niezbyt dobry pomysł wychodzi jak gorczyca po rzepaku i na odwrót.
 9. Też bym zostawił
 10. Przez te deszcze w tym roku nie ma azotu.
 11. Kiedyś to rozbierałem i jak dobrze pamiętam tam nie ma żadnych uszczelnień. Spasowane jest w miarę dokładnie i trzyma, u mnie po 4 latach użytkowania też zaczynają po mału puszczać. Odkręć górę 6 małych śrub i wysuń obejrzyj jak wytarte to nic nie zrobisz może wymiana samego krążka od zasuwy by pomogła.
 12. Plonu większego z siewu punktowego nie uzyskasz jedynie na nasionach zaoszczędzisz i wschody o wiele lepsze niż po agregatach uprawowo siewnych. Łodygi są grubsze, rośliny rozgałęzione i łan nie jest tak zbity jak po siewach 3,5-4kg na ha. Liście potężne ogólnie wygląda super ale nie plonuje wyżej i przed żniwami dużo chwastów zaczyna wychodzić na dole mają miejsce.
 13. odpowiednimi panewkami
 14. Jako rolnik nie na działalność tak.