damian9871

Moderatorzy
 • Content count

  660
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

damian9871 last won the day on June 10 2018

damian9871 had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

1 Follower

About damian9871

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Finlandii braknie dokup:)
 2. Najtańszy czerwono-fioletowy proszek do skrzyni siewnika, zamieszać kijem i w pole. Połowa na ziarnie reszta na spodniach jeżdżącego na siewniku i płucach. Ach te lata 80. Bez zaprawy na szybko siałem końcem października, wcześniejszy termin siewu bym zaprawiał.
 3. Jeżeli zboże nie było porażone chorobami możesz śmiało siać bez zaprawiania. Siałem tak nie jednokrotnie i nic złego się nie działo. Zebrane zboże jakbyś chciał w kolejnym roku wysiać to już bym zaprawił. Podobno nie zaprawione szybciej wschodzi.
 4. Też mam Kariatyde zamówinom wczesnością bym się nie przejmował, w opisie ma, że do siewów po kukurydzy.
 5. Jeżeli liście zdrowe to nadrobią. Przy w miarę ciepłych nocach i wilgotności to ładnych parę set kilo na ha przybywa.
 6. Ella nie była złą odmianą ale są lepsze soldo był ciekawy.
 7. Netto? Kto daje taką cene?
 8. Do boru nie dodaje sor tylko mikro. Mavrik jest do kupienia i myślę czy warto, jeśli działa jak każdy perytroid to kiepsko.
 9. Mavrik działa na słodyszka? Lepszy od mospilanu? Nigdy nie stosowałem a to niby perytroid.
 10. Strobi pójdzie na t2 a cenowo 165zł/ha tak drogo jeszcze nie robiłem. Fabryczne mieszaniny z moich obserwacji jakby miały lepsze działanie od "składakow" tańszych zamienników. Oczywiście są wyjątki gdzie zaoszczędzimy i efekt jest. Horizon x lat temu jakby lepiej działał od dzisiejszych tebu.
 11. Wbudował, rzepaki pobierają do około 100kg N jesienią.
 12. Artemis w dawce 2l zobaczymy co wyjdzie.
 13. Dobra stal.- plastyczna :)
 14. Łopatkowa na pewno by była lepsza. Mam słabe gleby i ograniczam przejazdy ze względu na rozpylenie gleby - nie masz z tym problemu? Po rzepaku talerzówka płytko jak powschodzi to 2l jakiegoś taniego glifosatu i miesiąc czekam. Nie wszystko spali ale się męczy po miesiącu talerzówka i przed siewem początek października głębosz. Jak robiłem z 3-4 razy samą talerzówką to rozpylone wszystko i struktura zniszczona.
 15. Za dużo paliwa masz :)