damian9871

Moderatorzy
 • Content count

  647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

damian9871 last won the day on June 10 2018

damian9871 had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

1 Follower

About damian9871

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Łopatkowa na pewno by była lepsza. Mam słabe gleby i ograniczam przejazdy ze względu na rozpylenie gleby - nie masz z tym problemu? Po rzepaku talerzówka płytko jak powschodzi to 2l jakiegoś taniego glifosatu i miesiąc czekam. Nie wszystko spali ale się męczy po miesiącu talerzówka i przed siewem początek października głębosz. Jak robiłem z 3-4 razy samą talerzówką to rozpylone wszystko i struktura zniszczona.
 2. Za dużo paliwa masz :)
 3. Nie lepiej talerzówką?
 4. Bez orki pamiętaj że brona się zatyka resztkami i będziesz zamiast spulchniać włókował.
 5. Pójdą po samą ramę póki się nie wytrą troche.
 6. Jest ktoś z was w rolnictwie zrównoważonym? Sam byłem kiedyś gdy kukurydza nie była zabożem :). Jak to teraz wygląda?
 7. Panowie obmyślać strategie ochrony po wycofaniu środków. Za chwilę zostanie dziabka i zbieranie stonki do butelki.
 8. Data na Twoim aku - już po gwarancji :) Prawda jest taka że daty wypalają firmy sprzedające a aku może leżeć jakiś czas na magazynie. Przychodzi @jarki cyk data i po 6 mies aku nie trzyma -reklamacja. O panie ołów spadł z płyt nie właściwe użytkowanie reklamacja odrzucona. Tak to działa w polandi. Hazard na każdym kroku.
 9. Dla kur pszenica, kukurydza, pszenżyto, nigdy jęczmień i żyto. Jako dodatek w małych ilościach i rzepak by zjadły. Dziadki mówili kura na rosół całe ziarna do karmienia na jajka śrutowane. Pamiętaj też o żwirku kury potrzebują drobnych kamieni po co to chyba wiesz. Burak pastewny też jest dobry jak masz możliwość gdzieś zasiać tylko że z tym trochę roboty ale na zimę zawsze się przyda lub jakieś odpady od warzyw od ogrodnika.
 10. Jeszcze rok dwa i buraki będą sami sobie siać na terenie cukrowni jak nic się nie zmieni.
 11. Czy przypalił nie wiem niektóre liście do połowy uschły. Zrobię dokładniejszą inspekcje i napisze groch traktuje jak piąte koło u wozu :)
 12. Dałem 0,5l tych wszystkich 3 razem mszyca padła efekt grzybobójczy na 3 niektóre liście zaczynają schnąć.
 13. Mszyca lubi chloropiryfos + jakiś super cyper itp.
 14. Z sadzeniakiem tego czasami w gratisie nie dostałeś? Masz gdzieś obok jakieś swoje sadzeniaki - jak wyglądają rośliny też poskręcane? Plon będzie kiepski i na pewno wszystko do odstawy żeby ciebie nie pokusiło sadzeniaka odbierać.
 15. A tak serio to mam dość STARE zapisy moich klęsk i nie tylko :) To by mógł być bestseler.