damian9871

Moderatorzy
 • Content count

  653
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by damian9871

 1. odmiana, klasa gleby, plon, wilgotność jaką uzyskaliście
 2. Do boru nie dodaje sor tylko mikro. Mavrik jest do kupienia i myślę czy warto, jeśli działa jak każdy perytroid to kiepsko.
 3. Mavrik działa na słodyszka? Lepszy od mospilanu? Nigdy nie stosowałem a to niby perytroid.
 4. Strobi pójdzie na t2 a cenowo 165zł/ha tak drogo jeszcze nie robiłem. Fabryczne mieszaniny z moich obserwacji jakby miały lepsze działanie od "składakow" tańszych zamienników. Oczywiście są wyjątki gdzie zaoszczędzimy i efekt jest. Horizon x lat temu jakby lepiej działał od dzisiejszych tebu.
 5. Wbudował, rzepaki pobierają do około 100kg N jesienią.
 6. Artemis w dawce 2l zobaczymy co wyjdzie.
 7. Dobra stal.- plastyczna :)
 8. Łopatkowa na pewno by była lepsza. Mam słabe gleby i ograniczam przejazdy ze względu na rozpylenie gleby - nie masz z tym problemu? Po rzepaku talerzówka płytko jak powschodzi to 2l jakiegoś taniego glifosatu i miesiąc czekam. Nie wszystko spali ale się męczy po miesiącu talerzówka i przed siewem początek października głębosz. Jak robiłem z 3-4 razy samą talerzówką to rozpylone wszystko i struktura zniszczona.
 9. Za dużo paliwa masz :)
 10. Nie lepiej talerzówką?
 11. Bez orki pamiętaj że brona się zatyka resztkami i będziesz zamiast spulchniać włókował.
 12. Pójdą po samą ramę póki się nie wytrą troche.
 13. Jest ktoś z was w rolnictwie zrównoważonym? Sam byłem kiedyś gdy kukurydza nie była zabożem :). Jak to teraz wygląda?
 14. Panowie obmyślać strategie ochrony po wycofaniu środków. Za chwilę zostanie dziabka i zbieranie stonki do butelki.
 15. Data na Twoim aku - już po gwarancji :) Prawda jest taka że daty wypalają firmy sprzedające a aku może leżeć jakiś czas na magazynie. Przychodzi @jarki cyk data i po 6 mies aku nie trzyma -reklamacja. O panie ołów spadł z płyt nie właściwe użytkowanie reklamacja odrzucona. Tak to działa w polandi. Hazard na każdym kroku.
 16. Dla kur pszenica, kukurydza, pszenżyto, nigdy jęczmień i żyto. Jako dodatek w małych ilościach i rzepak by zjadły. Dziadki mówili kura na rosół całe ziarna do karmienia na jajka śrutowane. Pamiętaj też o żwirku kury potrzebują drobnych kamieni po co to chyba wiesz. Burak pastewny też jest dobry jak masz możliwość gdzieś zasiać tylko że z tym trochę roboty ale na zimę zawsze się przyda lub jakieś odpady od warzyw od ogrodnika.
 17. przysłali już komuś z was do płacenia?
 18. Jeszcze rok dwa i buraki będą sami sobie siać na terenie cukrowni jak nic się nie zmieni.
 19. Czy przypalił nie wiem niektóre liście do połowy uschły. Zrobię dokładniejszą inspekcje i napisze groch traktuje jak piąte koło u wozu :)
 20. Dałem 0,5l tych wszystkich 3 razem mszyca padła efekt grzybobójczy na 3 niektóre liście zaczynają schnąć.
 21. Mszyca lubi chloropiryfos + jakiś super cyper itp.
 22. Z sadzeniakiem tego czasami w gratisie nie dostałeś? Masz gdzieś obok jakieś swoje sadzeniaki - jak wyglądają rośliny też poskręcane? Plon będzie kiepski i na pewno wszystko do odstawy żeby ciebie nie pokusiło sadzeniaka odbierać.
 23. A tak serio to mam dość STARE zapisy moich klęsk i nie tylko :) To by mógł być bestseler.
 24. Mnie to na 10+ wygląda
 25. Może już pisałem azoksy już nie działa tak jak 10 lat temu. Generyki kosztują 1/3 ceny amistaru, moim zdaniem koniec kariery tej substancji.