Sign in to follow this  
Followers 0
biedron

Serwisowanie kombajnu

6 posts in this topic

Jak u was jest z serwisem/mechanikami - chodzi mi głównie o starsze maszyny, tak żeby ktoś przejrzał maszynę przed sezonem, a w razie awarii przyjechał, naprawił. U mnie jest z tym problem. Może zna ktoś dobrego fachowca, który by przeserwisował Bizona przed robotą ? (lubelskie, ok. Biała Podl.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjacielu jak nie masz nikogo to musisz sam się tym zająć.Powymieniaj filtry paliwowe,powietrzne,sprawdź pasy jeśli są podejrzane to wymień je na nowe lub obserwuj je często podczas żniw,sprawdź również łożyska na wszystkich napinaczach bo one najczęściej się psują a na samym początku wymień olej i filr silnikowy łącznie z olejem w pompie paliwowej.Sprawdź noże w sieczkarni jeśli ją masz jeśli są tępe lub popękane to koniecznie wymień na wszystkie nowe. Ponapinaj odpowiednio wszystkie pasy i łańcuchy (kłosowy, ziarnowy i na podajniku pochyłym).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepszym fachowcem do przejrzenia Bizona przed sezonem jest ten kto go eksploatuje na co dzień. Fachowiec gdyby miał wszystko dokładnie posprawdzać musiałby rozebrać pół kombajnu i wziąć kupę kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co roku robimy przegląd we własnym zakresie. Tylko czasem dochodzi się do wniosku, że po prostu ew. usterki ten kto się zna i z odpowienim sprzętem (choć w przypadku Bizona akurat trudno mówić o potrzebie jakiegoś specjalistycznego sprzętu) robi to 3 razy szybciej bo wie jak. A sytuację teraz mamy taką, że czasu brakuje, bo pogoda jest taka, że sianokosy trwają u nas już ponad miesiąc.

 

Wiadomo też, że Bizon należy do dość awaryjnych maszyn. W ubiegłym sezonie mieliśmy maszynę niby przygotowaną do sezonu. Kombajn kosił aż nagle trach i awaria skrzyni - 2 dni z głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0