rolnik sam w dolinie

Użytkownicy
 • Content count

  56
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

rolnik sam w dolinie last won the day on June 29 2014

rolnik sam w dolinie had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About rolnik sam w dolinie

 • Rank
  Boss

Recent Profile Visitors

5,736 profile views
 1. Co raz więcej gospodarzy zaczyna stosować mocznik z dwóch powodów, po pierwsze pojawił się mocznik gruboziarnisty można sypać na 21m i dalej, po drugie stosuje się go wcześniej (mówie o drugiej i trzeciej dawce N) kiedy jeszcze jest jakaś wilgoć po zimie ponieważ zanim zacznie działać mija ok. 3-tyg.
 2. Koledzy powiedzcie mi jak napisać wniosek i jak to zrobić co posiać i ile żeby otrzymać dopłate w wysokości 500 euro/ha jak obiecuje Sawicki, bo ja nie mam pojęcia jak bym nie liczył.
 3. Ludzie,ludzie podpisałem dzisiaj umowę z ARiMR w PROW na modernizację działanie 121
 4. Przyjacielu jak nie masz nikogo to musisz sam się tym zająć.Powymieniaj filtry paliwowe,powietrzne,sprawdź pasy jeśli są podejrzane to wymień je na nowe lub obserwuj je często podczas żniw,sprawdź również łożyska na wszystkich napinaczach bo one najczęściej się psują a na samym początku wymień olej i filr silnikowy łącznie z olejem w pompie paliwowej.Sprawdź noże w sieczkarni jeśli ją masz jeśli są tępe lub popękane to koniecznie wymień na wszystkie nowe. Ponapinaj odpowiednio wszystkie pasy i łańcuchy (kłosowy, ziarnowy i na podajniku pochyłym).
 5. Amoje pęknięcia w rzepaku?
 6. Toprex stosowałem na jesieni teraz jade caryxem,z jesiennego stosowania nie jestem zbyt zadowolony raz go zastosowałem w fazie 8 liści, a innym razem 2-3liść i zawsze było nie tak jak na zdjęciach syngenty. A mam pytanie, mianowicie mój rzepak ma popękane wzdłuż łodygi -pytam dlaczego!
 7. Kolego, ile i kiedy go zastosować i co to znaczy, że przy suszy to ryzyko
 8. Koledzy jakie macie sposoby na rozkrzewienie pszenicy, bo moją trochę mróz przerzedził. Azot już dostała 85kg/ha.
 9. No Panowie ja dzisiaj skończyłem rozsiewanie I-dawki N. Rzepak dostał 115 kg N , a zboża 90 kg N. Rozsiewało się wyśmienicie ! Nie pamiętam takich warunków w lutym żeby można było wszędzie wjechać.
 10. Ja wjeżdżam jutro z samego rana. Zaczynam od 250 kg saletrosanu a jak skończe to jazdę zacznę z saletrą amonową 200 kg (oczywiście wszystko w rzepaku).
 11. Ja sprzedałem swoją po 790 netto loko gospodarstwo, umowa z dnia 10.02.2014, podobno była tego warta! Jeszcze mam trochę może pójdzie do góry?
 12. ikcomas,dziękuje za strone internetową giełdy ale wytłumacz mi dlaczego jest pokazana z jednodniowym opóźnieniem. Sprawdzałem wczoraj i dzisiaj.
 13. Koledzy czy moglibyście podać mi stronę internetową giełd, jak sprawdzacie ceny zbóż i rzepaku, bo ja zawsze jestem jeden dzień do tyłu z cenami a tak mógłbym sprawdzać sobie ceny na bieżąco.
 14. Słuchajcie nie bądźcie aptekarzami, czy nawóz ma taką czy inną granulacje to na pewno nie jest powodem jego koloru.Były lata biedne gdzie nie dawałem żadnego nawozu i było wszystko dobrze.Nie jestem do końca przekonany ale ja myślę , że gleba jest zbita,zjeżdżona ciągnikiem i ten rzepak ma ciężko wypuścić głębiej korzonki i nie sięga składników pokarmowych
 15. Dokładnie tak jarki, był to suprofos a zawartość fosforu w glebie mam wysoką bynajmiej tak mówią wyniki badań prób glebowych sprzed dwóch lat.