wiesiek

Pszczoły

50 postów w tym temacie

Trzech braci, każdy ma teraz po ok. 3 tyś hektarów. Jeden jeszcze co jakiś czas siedzi. Zaczynali kradnąc sprzęt z zachodu dzisiaj królowie Pomorza, zwirownie, betoniarnie. Wiele osob niewyplacili, ciagnikami jezdza na opalowce. Teraz przyjdą do okolicznych na kontrole ewidencji zabiegów, pewnie jeszcze i mnie to zahaczy

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nic nie zrobią. Już chodzi historia ze to malorolny sąsiad wytruł te pszczoly, ciekawe tylko jak na 5 ha można wytruć 200 uli. Trochę wina pszczelarzy ze sie dogadali ale musieli dostać grubo posmarowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalka, piniądz nie śmierdzi. Po kontroli okazało się, że ten małorolny nie ma badań opryskiwacza, szkoleń, ewidencji zabiegów etc. a więc WINNY! Tamci mają wszystko perfekt, fałszowana ewidencja zabiegów ale kto to sprawdzi? Ważne, ze ktoś inny tego nie ma i to na pewno on wytruł. Nie ma znaczenia, że nie pryskał kwitnącego rzepaku ale są świadkowie, że jechał z opryskiwaczem. Koniec końców zrobią z niego kozła ofiarnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu tu chyba wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji 

U nas też byli tacy idioci ale mamy paru ostrych pszczelarzy i zrobili robotę

Jestem tylko ciekaw jak to się zakończyło $$$ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak że ktoś widział i winny trucia. Pobierane są próbki gleby roślin martwe owady. Ale jak ktoś się nie stosuje do zasad to 5000zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pszczoly nie lataja. To z pszczolami ze podnoszą plon o 30% to też sciema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat nie widze pszczół w rzepaku,u mnie setki hektarów rzepaki za mało ich jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele owadów zapylających, pszczoła to jeden z nich. Podobno słodyszek może zapylać. Ale jakoś mi nie pasuje by czarny łaził po moich kwiatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego pszczoła ma szukać w mieszańcowym rzepaku jak ma on znikomą ilość pyłku w porównaniu do populacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zapylacze mają wieksze znaczenie w mieszańcach jak w populacyjnym.

Rzepak dla pszczół jest mało atrakcyjny, odwiedzają w ostateczności. Wiec jak mają coś lepszego to tam są.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem temat o pszczołach tu bo myślę że dla nas pszczoły=rzepak 

Jeśli my rolnicy nie będziemy dbali o przyrodę to kto ma o nią dbać 

Mimo wszystko uważam że WSZYSCY jesteśmy w zawodzie z powołania

Obowiązują nas zasady to jak strajk nauczycieli w czasie egzaminów/matur 

 

To że pszczoły rzepak wybierają coraz rzadziej to fakt pamiętamy dawno temu

Faktem jest też to że populacja pszczół spadła głównie przez chemię i GMO 

Ale też plantacji jest wiele więcej niż było wcześniej czyli mają większy wybór

 

Usiądźmy pod kwitnącym drzewem a pojedźmy na pole rzepaku gdzie słychać pszczoły

 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, barts napisał:

A czego pszczoła ma szukać w mieszańcowym rzepaku jak ma on znikomą ilość pyłku w porównaniu do populacyjnego

To niech nie wciskaja kitu że bez pszczoły nie będzie rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku jest nawet sporo pszczół i wyjątkowo rzepak nektaruje pierwszy raz od kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki jestem tego samego zdania, poza tym dobry ruch z tym przeniesieniem. Ja dostałem blue screena i nie wiedziałem co zrobić jak po moim poście wątek poszedł na pszczoły bo temat związany z rzepakiem a pszczoły były w innym dziale. Wystarczyło przenieść temat tu. Plusik poleciał

18 godzin temu, miwigos napisał:

To niech nie wciskaja kitu że bez pszczoły nie będzie rzepaku

Będzie, ale nie będzie miodu. Ja generalnie nie lubię miodu ale rzepakowy bardzo mi smakuje, nie jest taki słodki i ostry jak inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pszczół będzie rzepak 

Pytanie czy będą jeszcze ludzie ?!?

Wypada spojrzeć ciut dalej niż czubek własnego nosa 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natura sobie poradzi. Nie raz był reset i co? Ale to nie znaczy, że mamy działać przeciwko sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pszczelarzem. Byłem ugadany z dwoma pszczelarzami na rzepak ze mogą wystawić bo zawsze cos miodu przyniosą ale jest trzeci który do nich wydzwania i straszy ich ze był pierwszy a temu to odmowiłem stawiania pasieki bo nigdy ani nie podziękował ani nawet litra miodu nie przyniósł. Jest strasznie butny i ma rolników za chłopów. Ma swoją pasiekę gdzieś dalej od rzepaku a te dwie pasieki przeszkadzają jego pszczolom w locie. Szkoda mi tych dwóch pszczelarzy bo byłem z nimi ugadany a ten ich wyprasza. Czy moge cos zrobic z tym chciwym pszczelarzem?

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym buca pogoniły wiem nie chcesz się kłócić 

Ale przecież to Twoje pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On mi ploszy tych moich kolegów pszczelarzy. Ci pszczelarze dwaj maja ule na mojej łące kolo pola a ten do nich wydzwania ze postawili na przelocie jego pszczół i im tam kartki wiesza ze sobie och nie rzyczy, itd. Taki stary dziadek 75 lat ale nie ma na niego rady. A Ci koledzy nie wiem czy za rok będą chcieli stawiać  znow ule jak takie problemy

Opierniczylem buca ostro ale to nic nie da. Mówił że nie potrzebuje mojego pożytku to ja mu mówię jak tak to po co dzwoni że mu kogoś tam pszczoly przeszkadzaja. Nie ma rady na tego pajaca

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni stawiają u Ciebie na łące. On wiesza im kartki. Czyli wchodzi na Twoją łąkę. Powiedz mu, że nie życzysz sobie, żeby chodził po Twojej łące, a niebo do niego nie należy i bajek o trasie przelotu niech nie wymyśla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musi być kompletny debil z takimi się nie da rozmawiać 

Jedynie go wyśmiać i powiedzieć żeby pogadał z pszczołami 

Niech zmienią kierunek lotów 

U nas już od jakichś 15-20 lat nikt nie wozi pszczół bo wokół żółto 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu mało rzepaku to by się bili. 

Masz rację z nim nie da się rozmawiać, myśli że jeszcze komuna jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak sąsiad na Cyckach. Jego zdaniem od 1 października może paść swoje krowy na łąkach sąsiadów. Zresztą oni na to pozwalali. Jeszcze miałem mu być wdzięczny za to, bo przecież jego krowy zostawiają mi nawóz na łące. Wyciągnąłem telefon, powiedziałem, że nagrywam i rzuciłem mu coś w stylu "Panie Kazimierzu, dziś, czyli tego i tego dnia informuję Pana, że nie życzę sobie, żeby Pana bydło jeszcze kiedykolwiek weszło na moją łąkę. Informuję też Pana o tym, że jeśli jeszcze raz je tu zobaczę, zgłaszam sprawę na policję". Od tamtej pory ani razu sytuacja się nie powtórzyła, jedynie od innego sąsiada później słyszałem, żeby mi w pole lepiej nawet na spacer nie iść, bo jestem po...ny :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się