ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  4,349
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  191

ikcomas last won the day on June 5

ikcomas had the most liked content!

Community Reputation

91 Excellent

About ikcomas

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
   środkowy wschód

Recent Profile Visitors

45,235 profile views
 1. Nie będzie śladu bo ulega szybkiej degradacji. Jakoś nie słyszałem o jego wykryciu w rzepaku. W jabłkach, truskawkach czy nawet pszenicy tak ale rzepak intensywnie rozbudowuje swoją masę a od zabiegu do zbioru mija dużo czasu.
 2. Żaden, tylko ch.s i p.us.
 3. Tak. Ale ten 11 września nadal aktualny ;-) Chociaż dla mnie pogoda pasuje bo wyjeżdżam jutro.
 4. Ładnej facelii nie widziałeś. Poza tym zdjęcie nieco upiększa. Zresztą są plusy bo nie ma tendencji do wylegania.
 5. Mąka ziemniaczana to zagęstnik zup i sosów oraz do wypieku ciast. Zupy nie lubię, ciast nie jem, sosy redukuję bez użycia mąki ziemniaczanej. Występuje też w kisielu, budyniu, zagęszczonych śmietanach tego też nie jem. Mąka ziemniaczana to inaczej krochmal, ma wiele różnych zastosowań w przemyśle. Gołębie dla soi są zagrożeniem gdy wschodzi podobnie jak łabędzie, @sapek2 wspominał wcześniej o tym.
 6. U mnie przebiło 70 w czerwcu już.
 7. U Ciebie może i realne, bo możesz nieco późniejsze odmiany siać ale wraz to roślina egzotyczna dla Polski. Chociaż tak samo kiedyś o qq mówili.
 8. Tego jeszcze nie wiem, ale na pewno nie mało. Do jedzenia to się to nie bardzo nadaje dlatego mąki ziemniaczanej nie używam wcale w kuchni.
 9. Ja nie mam ładnej, susza ją dojechała. Dopiero po deszczu jako tako wygląda. Zdjęcia z 6 czerwca. Chwastów jakoś specjalnie dużo nie ma ale się pojawią bo nie zakryła wystarczająco łanu. Nie będę już niczym robił, uprawa miała być na ugór i tak jest prowadzona. To znaczy nie jest prowadzona wcale, rzadko też tam jeżdżę nie lubię tego ostrego miodowego zapachu. Ale najbardziej mnie cieszą pszczoły, aż całym łanem poruszają a trzmiela to można po skrzydłach pogłaskać taki naćpany jest.
 10. Soja to nie na nasze tereny. Za krótki okres wegetacji. Ciekaw jestem jak u kolegi wyjdzie bo wyglada nieźle ale jeszcze nie kwitnie. Jeden duży u nas posiał spory areał ale jak przyszło do zbioru to deszcz zaczął padać i zgniło na polu. Są odmiany wczesne ale to się wiąże z niższym plonem i niżej strąki zawiązane no i utrudniony zbiór wtedy.
 11. Przemysłowe wysoko nawożone i dobrze chronione tak łatwo nie uschną. To nie uprawa przydomowa jadalnych.
 12. A czym robiłeś? W COBORU Boxer tak średnio zadziałał. W łubinie totalna porażka. U kolegi super po Stomp i to jeszcze w bezorce.
 13. Dzięki, też tak myślałem bo facelia rozluźnia glebę. Do tego mam w tym roku posianą na ziarno tylko zbiór jeszcze niepewny bo jak się zachwaści to talerzówka a nie kombajn.