ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  3,564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  150

ikcomas last won the day on April 29 2022

ikcomas had the most liked content!

Community Reputation

76 Excellent

About ikcomas

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
   środkowy wschód

Recent Profile Visitors

40,533 profile views
 1. U mnie też deszczu nie widać, jeszcze biedy nie ma ale już na włosku jest. A pomidory w ogródku szlag trafi ale to fenomen nie jest. Pamiętam jak ziemniaki zmarzły.
 2. https://pjj.org.pl/program/
 3. Tak przykładowo podałem dla łatwiejszego liczenia, miałem napisać właśnie 10 mln. Wtedy będzie 13 zł. A z drugiej strony jak nie sprzedamy teraz, to po żniwach znowu nas zaleją z UA.
 4. U mnie nawet pada...
 5. Cudownie, jak rolnicy sprzedadzą powiedzmy milion ton to będzie 130 zł (29,5 EUR). Po tym pospolitym ruszeniu na skupy obawiam się, że będzie więcej jak milion.
 6. Aż tak źle u Ciebie? U nas biedy jeszcze nie ma. Od początku kwietnia niby spadło tylko 60 litrów ale pszenicę będę delikatnie jeszcze skracał dokłosie. Chociaż w ogródku przydomowym nic nie wschodzi. Najpierw było sucho, potem zimno a na koniec deszcz zabetonował. Nie będzie swoich warzyw.
 7. Na jedno wyjdzie, 1000 km to jakieś 200 do tony. Od nas jak jeżdżą do portu to wracają ze śrutą sojową, workują i sprzedają w detalu to jeszcze jakoś wychodzi.
 8. Jak to co robi? Reklamuje forum w Brukseli ;-)
 9. Według moich ostatnich ustaleń to nie wystarczy ale to tak szybko się zmienia, że nikt nie wie jak jest naprawdę.
 10. Nie mam przesłanek żeby nie wierzyć. Poprzednio było do nawozów i dali według obietnic.
 11. @przem Pochwal się plonem, powyżej 10 ton to jest duży sukces. Nie ma takiej opcji, żeby ktokolwiek tutaj na tym forum miał Ciebie zlinczować za prawdę. Pewnie dla Ciebie to nic nadzwyczajnego podobnie jak lubelszczna na południe ode mnie. Jesteśmy ciekawi po prostu.
 12. A weź daj spokój. Najlepiej to A1 i A2 od Ciebie to jakieś 500 km w jedną stronę a i tak w okolicach Warszawy ciężarówka to tylko nocą. Poza tym to końcówka już, pełnego auta raczej nie będzie. Jest jeszcze mały szczegół. W działalności musisz mieć wpisane skup zbóż bo dofinansowania nie dostanę. Z tym rządowym projektem wychodzi mi po 1270 jeżeli uda mi się sprzedać do końca czerwca.
 13. Przelicz areał i tony jak Ci wyjdzie 5,5 do tych faktur późniejszych do drugiego naboru to dawaj na całość a wcześniejszych wcale nie podawaj. Dopiero jak zabraknie na 5,5 to przelicz ile musisz wskazać na ten pierwszy z wcześniejszymi fakturami. Excel będzie pomocny.
 14. Na wschodzie nie idzie pszenicy sprzedać, niektórzy już telefonów nie odbierają. Jednego znalazłem, weźmie po 720 brutto, odbiór nie wiadomo kiedy ale może jeszcze w maju.