ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  2,622
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  83

ikcomas last won the day on March 11

ikcomas had the most liked content!

Community Reputation

59 Excellent

About ikcomas

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  środkowy wschód

Recent Profile Visitors

27,687 profile views
 1. Mi tam to nawet by pasowało żeby teraz ze 3 tygodnie to jednak nie padało. Rzepak by się dobrze zapylił ale co będzie to będzie.
 2. Bo właśnie front do szkopów wtargnął i radar pokazuje, że pada intensywnie http://www.pogodynka.pl/radareuro A nad Danię nadchodzi burza z piorunami https://burze.dzis.net/?page=mapa_dania Poza tym wyż Kaśka, który blokował wszystko odsunął się na Białoruś. Komentarz synoptyka: "Zatoka wieloośrodkowego niżu znad Islandii i Wysp Brytyjskich z zafalowanym frontem chłodnym pogłębia się i obejmuje południowo zachodnie obszary kraju"
 3. Jak byłem w hurtowni ŚOR po ostatnie płyny na rzepak to powiedziałem do sprzedawcy: "No to byłoby na tyle, koniec sezonu jak nie popada. Cześć!" Mina bezcenna i od razu rzucił: "Nawet mi tak nie mów!". P.S. Wiem z pewnego źródła, że kasa na suszowe jest zagwarantowana więc głowa do góry, robić swoje :-)
 4. Eeeee to luz jak chmury chodzą, rozkręci się. U mnie prognoza na niedzielę po południu. Jeszcze będziemy narzekali na deszcz, lepiej żeby nie padał na kwitnący rzepak bo to dopiero będzie bieda.
 5. ASF

  aktualizacja, czerwona stale się powiększa https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32019D0617&from=PL
 6. Byś jakieś foty podrzucił tych burz piaskowych bo aż się wierzyć nie chce
 7. Taaak pszenżyto jakoś nieźle sobie radzi w tym roku. Chyba dlatego, że szybko zakrywa ziemię jak rzepak. Widziałem u znajomego chyba jeszcze mocniejsze. Z tego co pamiętam dostało 350kg saletrosanu w drugiej dawce na pewno granule N jednak nie pamiętam co i ile, ale też nie mało (chyba trochę mniej azotu jak w pierwszej), na oborniku i 350 NPK jesienią. To kuuurde łaski nie robi
 8. Nie dziwię się, wiem doskonale o tym, że jak rzepak ma wszystko co potrzeba (zaczynając od pierwiastka H2O) to idzie w oczach. Początek kwitnienia gdzieś za 10 dni. Co planujecie na płatka? U mnie tradycyjnie sprawdzony Amistar Xtra (zamówiony na razie - brak na stanie, jak nie przyjedzie jest jeszcze czas pomyśleć o czymś innym).
 9. No to jeszcze moja bieda. Zdjęcia z 20.04 i 3 dni później praktycznie w tym samym miejscu, ostro idzie różnicę odmianową już widać, zdjęcie poniżej po lewo Visby po prawo Popular, Visby deko szybszy. Szukam następcy Visby'ego i chyba strzał w dziesiątkę
 10. From the album Rzepak 2019

 11. From the album Rzepak 2019

 12. From the album Rzepak 2019

 13. From the album Rzepak 2019

 14. From the album Rzepak 2019

 15. From the album Rzepak 2019