ikcomas

Moderatorzy
 • Zawartość

  1583
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  30

ikcomas wygrał w ostatnim dniu 27 Kwiecień

ikcomas ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

32 Excellent

O ikcomas

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  środkowy wschód

Ostatnio na profilu byli

22360 wyświetleń profilu
 1. nazistowskie te Twoje wapno, moje jest z lokalnego źródła, duże pokłady kredy w okolicy i ze względu na granulację zastosuję te ostatnie właśnie dla wygody i precyzji, sypałem też pyliste sporo tańsze ale wolę rozsiać na swoje pole a nie po całej wiosce. Znalazłem przelicznik z CaCO3 na CaO to 0,56. A więc patrząc co jest na worku 95% CaCO3 mnożymy przez współczynnik 0,56 to daje 53% CaO (swoją drogą w tym nazistowskim wapnie powinno być 88% x 0,56 = 49%). Zastanawia mnie postać trzech pierwszych podanych przeze mnie ale to chyba jasne, że CaCO3 inaczej by napisali, że to tlenek wapnia.
 2. Panowie zbaraniałem, chcę posypać kredę granulowaną (wygoda i dokładność) Kreda Ca 51,3%, Mg 1,4% - 380zł (granulacja nieznana i postać również) Wap-Mag Ca 28%, Mg 15 % - 470zł (nie biorę pod uwagę, ciekawostką jest cena, granulacja ok, postać jw.) Wap-Mag z mikro Ca 28 %, Mg 16% + mikro - 540zł (jw. cena powala) Mag-Wap CaO 60%, Mg 30% - 580zł (cena jeszcze lepsza, granulacja nieznana i do tego tlenek wapnia, w szkole uczyli żeby uważać i nie narobić biedy) i znalazłem takie cuś kreda granulowana CaCO3 > 80% MgCO3 > 4% reaktywność > 93% wilgotność < 10% cena 395zł granulacja podobna do pelletu idealna. Moje pytanie jest o tą postać wapnia. Mnie uczyli, że są dwie tlenek wapnia (szybko działa nie nadaje się na ciężkie gleby) i węglan wapnia (na wszystkie gleby) a w trzech pierwszych przykładach podany jest czysty składnik. Jak przeliczyć CaO, CaCO3 na Ca i dlaczego nie podają formy tego wapna, jakaś ściema pewnie?
 3. Gdzie? W tropikach chyba, u mnie susza. Ściernisko pod rzepak desperacko ruszone żeby zachować resztki wilgoci, trzeba już orać niebawem ale jak nie popada to odpuszczam.
 4. a u mnie beton, nie wiem gdzie ta woda się podziała. Jak nie popada nie sieję w tym roku rzepaku.
 5. Różnicy nie było żadnej jeśli chodzi o zwalczanie chwastów, metaz przedwschodowo nawet nie dotknął chwastów a warunki perfekcyjne, za to rzepak widocznie dostał po jajach
 6. Dokładnie tak było
 7. To są moje obserwacje, moje warunki, moje pole, jest za dużo zmiennych, robione wszystko identycznie różnica tylko w tym.
 8. Otóż zrobiłem sobie test. Nawożenie ochrona wszędzie identycznie, test polegał na rozdzieleniu zabiegu herbicydowego na dwa razy. Było fajnie mokro po siewie rzepaku, zostało mi jeszcze trochę dnia to zrobiłem kawałek na próbę samym metazachlorem. Nie dość, że chwasty rosły sobie normalnie tak jak tam gdzie nie było herbicydu, to rzepak mocno przytrzymało. Ze startu był słabszy, nie robił takiej rozety jak powinien, kwitł normalnie ale lekko później dzień dwa, był niższy o jakieś pół metra to już mnie zaniepokoiło. Już podczas zabiegu na płatka widziałem, że coś jest nie tak. W żniwa z góry było elegancko widać, wyglądał jak te z pioneera taki karłowy jak inna odmiana. Sypał gdzieś na 3,5 i zaniżył mi średnią, no cóż człowiek się uczy na własnych błędach. Żeby było śmieszniej ja zapomniałem o tym teście dopiero po żniwach dumałem co poszło nie tak i lampka mi się zapaliła, przewertowałem notatki a tam jak byk TEST metazachloru przedwschodowo.
 9. Witaj w klubie, do mnie właśnie nadciąga potwór
 10. a nie mówiłem?
 11. Rzepak po rzepaku ten mocny z zielonymi liśćmi, na innych polach pierwszy raz, wszędzie zielone ściernisko po jaja
 12. A ktoś tutaj się śmiał ze mnie, że za małą dawkę Amistaru Xtra daję (szło 0,9) - badyle zielone i liście jeszcze są. Miałem tak mocny rzepak na mokradłach, że trzeba było mieszać żeby średnia dobra wyszła. Podczas nocnego koszenia wilgotność wszędzie oscylowała w granicach 7,7 a w tym miejscu 10,5 - średnia wyszła 8,6 ale macie rację niektóre ścierniska to nie idzie rozpoznać czy po rzepaku czy po pszenicy takie brązowe. @przem metazachlor i navigator powschodowo ale korzystając z tego, że mokro było na próbę zrobiłem metazachlorem przedwschodowo a potem samym navigatorem. Porażka, nie dość że metazachlor nie ruszył chwastów to rzepak jakoś tak był w tyle do samych żniw. Gonił pozostałe, gonił i... nie dogonił.
 13. Rzepak zebrany i zważony dokładnie średnia wyszła 4,07 t/ha generalnie sypał lepiej ale miałem trochę mokradeł i to zaniżyło średnią ale jestem zadowolony. Zauważyłem ciekawą rzecz, wszystkie zabiegi w rzepaku były identyczne ale zrobiłem test metazachloru przedwschodowo. Nigdy więcej, był niższy, karłowaty i słabiej sypał
 14. Następna bljadź idzie! A chodź tu! Wykończ nas suko! Fatality!!! Swołocz jedna pierd.na! Tylko proszę zrób to z pietyzmem tak żebyśmy mieli satysfakcję z dobrze zje.nego roku małpo! Dawaj na solówę! Co, boisz się?
 15. Teraz do mnie idzie. No dawaj qrwo! Tylko na tyle Cię stać? Śmiało! Ja jebię, co za rok