ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  3,079
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  117

Everything posted by ikcomas

 1. Na razie to śnieg pada... Myślę, że po niedzieli jednak się wybiorę na rzepak i część najgłodniejszej pszenicy. Miało być poza stodołami ale tak to na spokojnie mogę przez wieś jechać :-)
 2. Na razie deko za mokro ale przy obecnej pogodzie szybko wyschnie a rzepak głodny w pip.
 3. Na nocny szaber to najlepsza taka jak pisałem na początku. https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-do-spuszczania-paliwa-wody-12v-38mm-6765076765 Nawet znośna wydajność, robią też takie że zamiast wtyku do gniazda zapalniczki są zakończone krokodylkami do akumulatora, są chyba też na prąd przemienny (czyt. 230V).
 4. Warto chyba trochę dołożyć i kupić jakiś poludzki dystrybutor bo młodszy nie będziesz. Najtaniej to chyba taki podłączany do akumulatora, wydajność na pewno lepsza niż pompy na korbę.
 5. Nie dramatyzuj, ten rynek nie lubi pustki. Na ten rok mam a potem się będziemy zastanawiać. Szukaj a znajdziesz ;-)
 6. Akurat to pole sąsiaduje z miejscem lęgowym żurawi, ale już by przyleciały? Może jakieś inne ptaki ewentualnie. Na razie przysypuje to problem zniknie ale nie na długo bo się rozpuszcza...
 7. Ślady "kurzych łapek" też były. Nie w tym miejscu akurat ale były. Tylko, że ptaki może do końca by zjadły a nie wyrzucały. Te dwie dziurki na dole to na pewno jakieś robale, grzebałem ale nic nie znalazłem. Trzeba w nocy szukać ale nie chcę się denerwować.
 8. Też myślałem o łokasiu ale wyrwałby z korzeniami? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nic nie mogę zrobić. Na szczęście mało tego jest, może do wiosny wytrzyma.
 9. From the album Grudniowa pszenica

  Dzień dobry Pani :-) witamy na powierzchni.
 10. Co mi żre pszenicę, która wschodzi?
 11. From the album Rzepak 2020

  stan na 1.02.2020r. Jakieś pytania?
 12. From the album Grudniowa pszenica

 13. U mnie też zaczyna śnieżyć, całą noc ma padać to rano będzie biało. Tymczasem pszenica zaczyna wschodzić ale to dobrze, że teraz przykryje bo coś zaczyna ją zjadać. Pewnie jakieś robale bo takie dziurki w ziemi robią.
 14. @Pałuczanin81 to też mospilan tylko że w płynie ale podobno działa na szkodniki łuszczynowe. Może inna formulacja i dlatego, a delcaps to deltametryna, na słodyszka nie działa na pewno ale na płatka jak będę robił za rok może i coś dodam do tego los ovados.
 15. Ja mam ten https://agro-factory.pl/produkt/agregaty-talerzowe-thor-at/ tylko z normalnymi wyciętymi talerzami o średnicy 560 i wałem rurowym. Większe talerze lżej ciągać ale ja wiem czy gorzej mieszają? Ja jestem zadowolony, głęboko też idzie zrobić po tak zwaną "ramę". Talerze muszą być pod dużym kątem, u mnie jest prawie jak w lemkenie. Ale z kolei im większy kąt tym więcej trzeba mocy. No i tam gdzie gruber nie da rady to tym zrobię.
 16. Ach te poznaniaki, chyba ktoś na złość zrobił tą szerokością. Przerób go na 3 albo 2,5 metra - zyskasz znacznie więcej możliwości. Moim zdaniem wał oponowy to tylko do siewu. Znam Twoje ziemie - zasklepisz sobie wałem oponowym, jakby jeszcze jakiś drapak był za tym to OK.
 17. Wszystko zależy od przyszłego wykorzystania sprzętu. Tak czy inaczej będziesz klął na zawracanie więc metr w te metr w tamte nie zrobi różnicy.
 18. Mi się jeszcze nie zdarzyło, może wszystko jeszcze przede mną, a może za dużo rurek? U mnie jest 8.
 19. W materiale umieszczonym przez @Marecki-ego nikt nie zauważył symboli szatana?
 20. @Jacus09352 przerost formy nad treścią. Do bezorkowego siewu nawet rurowy wystarczy chociaż ja sieję z pakerem (bardziej uniwersalny) ale za talerzowym do uprawy jest rurowy i spokojnie taki robi dobrą robotę.
 21. Byłem dzisiaj w hurtowni i zakupiłem tyle ile potrzebuję na ten sezon. Legalnie tego nie można będzie wykorzystać więc zapasu nie robię a sprawdzić czy stosuję można chociażby po tym jaką łunę smrodu robi za opryskiwaczem. Zostało już tylko 26 litrów Dursbanu i chyba 13 Pyrinexu w litrowych opakowaniach i koniec więc proponuję zdjąć kapcie i udać się sklepu. Nie pytałem o Proteusa ale ten powinien być chociaż też dobrze będzie zakupić. Następny sezon trzeba będzie szukać, najgorzej będzie z płatkiem i szkodniki łuszczynowe ale coś się wymyśli.
 22. Na szczęście ja mieszkam na wschodzie to mi może być i 1 marca ale jak puści to kolein narobię, dobrze by było mieć taką furtkę.
 23. @miwigos jedynym problemem może być zakup środka bo już nie produkują ale masz rację, na przyszłość nie ma co się martwić. Coś się wymyśli ;-)
 24. Opinia techniczna barchart.com zapowiada bessę tak więc Ci, którzy sprzedali zrobili dobrze.