Pałuczanin1981

Użytkownicy
 • Content count

  102
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Pałuczanin1981

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
 • Location
  CZN

Recent Profile Visitors

480 profile views
 1. Jak wybuchnie ELEKTROWNIA ZAPOROZKA to będziemy mieć suche żniwa.
 2. @miwigos w 2000r.-63ha wymarzniętego rzepaku!?Wtedy tj.w 1999 pod rzepak wałami pierścieniowymi tu uprawiali,a pszenicę 12albo13 listopada sialiśmy i od kwietnia 2000 żar i zero deszczu.Zresztą w tej części wioski to nigdy nie pada i tyle w temacie.
 3. Niby czemu mieliby splajtować?Tylko jeden Jeleń 6920 z 2003 się przybył.Tak to nie ma gospodarzy,którzy przeinwestowali.Jedynie kasa "utopiona" w produkcję roślinną to fakt...standardowy.
 4. Chłopaki mnożyli bazylię do pizzy,ale choruje po wysadzeniu.
 5. Oj, jesteś pewien? Tak źle,jak w 2000 to chyba nie było..+32*C we Wielkanoc(i jedna HL 8011 z 2,63ha pszenicy.) Ale dobra...łatwiej w ćwierćwieczu wychwycić te dobre lata... bo było ich mniej!
 6. Termometr minimalny (na wysokości 25cm nad gruntem)zatrzymał się na -1*C. Tydzień pokaże,ale chyba wszystko przetrwa? Kazali zgłosić przymrozek w rzepaku to go zgłoszę do ubezpieczyciela.
 7. Znicze z "Dino" i promienniki podczerwieni od prosiąt. O ogórkach zapomniałem!też są wrażliwe?
 8. Mieliście przymrozki?Dziś przed południem chmury i zimno, jak w listopadzie. Czekam na drugie szacowanie strat po przymrozku z 27 kwietnia.
 9. Dodałem ten link ku przestrodze :). Na kanale są zlecenia,jakich się Mateusz podejmuje.Co też ludzie odp...alają! Po sąsiedzku 8 ha ścierni po rzepaku,lekko drapnięte broną mulczową stało do 20 kwietnia.Glifosat dopiero po siewie buraków cukrowych i teraz zero wilgoci.
 10. Krowiarze to tutaj już za słomą szaleją. Susza+ekoschemat i robi się problem. Kuzyn płacze nad jarym jęczmieniem-ponoć zaczął zasychać?
 11. @miwigos zawsze dwa miesiące po twoim pierwszym fungicydowym oprysku na rzepak.
 12. Kup w markecie paczkę ryżu,jako kwalifikowany materiał siewny. :) Pszenica jeszcze się nie wykłosiła,a deszcz na zakończenie Oktawy.
 13. Sąsiad(emerytowany Dr.hab.inż. z "Politechniki Bydgoskiej")+WIELKI przeciwnik technologii bezorkowych-stwierdził,że warstwa próchnicy i makro i mikroelementy są tylko w wierzchniej warstwie.Bez orki nie przemieszczą się głębiej. U mnie niby Czajkowski wdmuchnie w "łapę" podczas siewu rzepaku i buraków.Od czterech lat nie stosuję na pszenicę po burakach i rzepaku.Ale skoro teraz tanio to ze 200kg trza by było sypnąć interwencyjne?
 14. @ansu tyle piszemy o twoim siewie buraków.To kiedy i w jakiej technologii wrzucasz NPK?
 15. Nic nie rozumieją:z uprawy,czy z wymogów?