suzin

Użytkownicy
 • Content count

  316
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

suzin last won the day on August 31 2016

suzin had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

About suzin

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  woj. Opolskie

Recent Profile Visitors

8,485 profile views
 1. @miwigos Jeśli przesadziłem to nie wiele . W zeszłym roku jęcz. ozimy w czerwcu . Na lżejszych polach rzepak był pod kaszany też w czerwcu. Koniec żniw miałem 24 07
 2. Mam go ,tylko że planowałem pierwszy oprysk chlorotalonilem , a potem azoksy. Ale jak jest to razem to może jeden zabieg ?
 3. No właśnie boskalid drugi rok odłożyłem chyba minie mu termin. Myślałem o plochlorazie,
 4. A może olympus od nich.
 5. Jeszcze trochę kwiatu na nim jest.
 6. Nie raz już tak wyglądało u nas że koniec czerwca będziemy rzepak kosić. A potem coś się dzieje, i tak jak zwykle około 20 lipca zaczynamy Często też zostawiamy rzepak i jedziemy do pszenicy. Więc może jednak czymś prysnąć
 7. Wczoraj wymieniłem żółte lepy w rzepaku,po kilku godzinach zrobiło się na nich ciemno Podobnik i pryszczarek. W żóltych naczyniach nic Ale nie oto mi chodzi. Miała być przecież susza i na płatek dostał tylko tebu Co teraz dać na twardzikową bo na pewno będzie?
 8. Mam pytanie, czy są takie fazy rozwojowe w grochu, gdzie nie zaleca się, stosowania nawozów dolistnych. ?
 9. Czy może być różnica w działaniu na chwasty, stomp 330 EC a stomp 400 SC Sprawdziłem w zaleceniach ochrony roślin na lata, 2014/15 Stomp 400SC wychodzi lepiej.
 10. Na starej etykiecie basagramu , rzepak był wrażliwy Stosowałem czasem w ziemniakach właśnie na samosiewy rzepaku Działanie było bardzo dobre. 150 na 1ha ?
 11. I się narobiło, po poniedziałkowym deszczu 14mm chwasty odżyły , a już ładnie ich brało. Chyba spóźniłem oprysk Tam gdzie było gęsto, szacuje skuteczność na 50% tam gdzie chwastów było mało, jest dobrze.Teraz basagran, albo butoksone ?
 12. @miwigos chyba równie dobrze by było z większyć corum bo substancja ta sama co w basagramie. kwestia tylko ile zabieg ma kosztować.Na pewno wzmocniło by działanie na chwasty średnio wrażliwe. @jarki co Ci tam wychodzi z jednoliściennych. W grochu na jednoliścienne jeszcze nie musiałem . W soi zawsze była chwastnica to musiałem . Odkąd nie orze rzepaczyska .samosiewów prawie brak. U sąsiada tradycyjna uprawa (podorywka) samosiewy rzepaku, jak by zasiał Też ma groch. Po corumie (jest 10 dzień) ten co powschodził razem z grochem już blady. Ten z jesieni co przeżył uprawę, kwitnący na razie nie widzę żeby go brało. A jest go sporo.
 13. Dzięki barts Jak pojawiła się nurele to chyba tłumaczono nam że chroni 2 tyg.
 14. Mam pytanie jak długo proteus chroni rzepak .Mineło 20 dni. Znowu pojawił się chowacz i pryszczarek. Jarki masz racje, żółte lepy lepiej się sprawdzają.
 15. @Jarki A jak tam pendimetalina zadziałała w tych warunkach ? Wypryskałem resztki pendi z com. efekt był zerowy