suzin

Użytkownicy
 • Content count

  211
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

suzin last won the day on August 31 2016

suzin had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

About suzin

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  woj. Opolskie

Recent Profile Visitors

8,051 profile views
 1. Sprawdzałem siłę kiełkowania grochu, sypnołem na talerz jak leci , co najmniej połowa połówek, też skiełkowała
 2. Trzeba było nie czyścić . ja sprzedałem z tą ziemią
 3. U mnie w okolicy groch wykoszony. średnia mi wyszła 2,8t
 4. Wszystko razem zaczeliśmy kosić odkąd pryskamy rzepak na płatka.
 5. Są u mnie łuszczyny pęknięte w poprzek i jest w nich pryszczarek Jest też sporo łuszczyn które tylko wyglądają jak po pryszczarku
 6. Wydaje mi się że Jarki coś zauważył z tym pryszczarkiem tylko czeka na potwierdzenie Coś mi przychodzi na myśl, ale najpierw pooglądam rzepak.
 7. Pryszczarek daje radę przewiercić łuszczynę długości 1-2 cm w większych łuszczynach musi czekać na podobnika, albo na grad.
 8. Mnie namawiał na siarkol 800 sc, że pięknie groch czyści. z etykiety to tylko mączniaka ogranicza. zrobiłem kawałek na próbę . mam przygotowane azoksystrobina solo, i tiofanat,ponoć po tiofanaćie ma ustać do zbioru Jarki pryskałeś już kiedy tiofanatem czy to będzie pierwszy raz w tym roku jaki termin jest dobry na ten oprysk?
 9. Możesz zdradzić Swoją kombinację Przeczytałem do tyłu i nic nie znalazłem, żebyś o tym pisał moja kombinacja: senkor 0,7L+0,2L comand w tym roku słabiutko ( susza) wszystko poprawiane, corum, basfalior 1L+butaksone1L dopiero zrobiło się czysto.
 10. To w takim razie suszy u mnie nie ma. wczoraj w nocy i przez dzień 40 ml, spokojnego opadu.
 11. miesiąc temu dawaliśmy mu 1-2 tygodnie życia , a jakoś żyje do dzisiaj. tylko jaki ztego będzie plon.
 12. Gdybyś wtedy widział moją soje . tak jak kolega pisze że partacze to siali. soja sprzedana 1400zł netto 2,4 1ha . ile grochu potrzeba ? a ochrona soi koszty to- O.
 13. Nie chodzi o to że trudno , tylko żeby było na plus . Oblicz z kalkulatora bilans próchnicy z kukurydzy ziarnowej
 14. Panowie skąd taki pesymizm że nie da się nic zrobić. Na glebie ciężkiej próchnica jest w miarę Ok. wiemy to z analizy gleby. Gorzej na ziemi lekkiej Proces mineralizacji na tych glebach przebiega dużo szybciej. A my jeszcze przyspieszamy ten proces, robiąc intensywne zabiegi agrotechniczne Według mnie powinniśmy ten proces w jakiś sposób wydłużyć, żeby nastąpiła humifikacja. Do żniw daleko, więc mamy dużo czasu. Dużo więcej niż jedna Wenta.
 15. Kalkulator szwabski wylicza nam w zależności od płodozmianu 250 - 400 kg próchnicy. W bilansie próchnicy długoterminowej który jest wyżej, chcą podnieść próchnice do wartości 72t. Brakuje 42t. dzielę to średnio przez 300kg , to potrzeba 140lat.???