suzin

Użytkownicy
 • Zawartość

  198
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

suzin wygrał w ostatnim dniu 31 Sierpień 2016

suzin ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

6 Neutral

O suzin

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  woj. Opolskie

Ostatnio na profilu byli

7868 wyświetleń profilu
 1. Panowie skąd taki pesymizm że nie da się nic zrobić. Na glebie ciężkiej próchnica jest w miarę Ok. wiemy to z analizy gleby. Gorzej na ziemi lekkiej Proces mineralizacji na tych glebach przebiega dużo szybciej. A my jeszcze przyspieszamy ten proces, robiąc intensywne zabiegi agrotechniczne Według mnie powinniśmy ten proces w jakiś sposób wydłużyć, żeby nastąpiła humifikacja. Do żniw daleko, więc mamy dużo czasu. Dużo więcej niż jedna Wenta.
 2. Kalkulator szwabski wylicza nam w zależności od płodozmianu 250 - 400 kg próchnicy. W bilansie próchnicy długoterminowej który jest wyżej, chcą podnieść próchnice do wartości 72t. Brakuje 42t. dzielę to średnio przez 300kg , to potrzeba 140lat.???
 3. @przem roślina bez liści, to jak bez spiżarni.
 4. 7% wyjaśnij o co chodzi, bo niewiem Z N-Lockiem robiłem próby w kuku. aplikacja oczywiście przedsiewna . Nie było żadnej różnicy tam gdzie dałem mocznik Rzepak będzie pierwszy raz.
 5. Jak dam rade wjechać, pójdzie cała dawka na raz. RSM+ N-Lock 160N
 6. I dla tego że już sporo wydoiły N, każe nam dawać mniej
 7. Z tymi co jeszcze nieee ........... ( nic nie robili )
 8. Nie tylko słoma. bo jeszcze są poplony według mnie osobny temat próchnica
 9. Sorry, ale zle podałem zawartość próchnicy z mojej analizy. analiza z przed dwóch lat i trochę z głowy pisałem. bo gdzieś się zawieruszyła ale już ją mam to co podałem,to raczej C -org próchnica jest w zakresie 1,60- 2,36 ps o próchnicy też jest pisane w temacie klasyfikacja gruntów. może lepiej dać w jeden
 10. Podział gleb według zawartości próchnicy w glebie – ocena zawartości próchnicy:  Zawartość niska – poniżej 1,0%;  Zawartość średnia 1,0 – 2,0%;  Zawartość wysoka 2,1 – 3,0%;  Zawartość bardzo wysoka ponad 3,0%.
 11. chciałem dopisać że te 1,9 to na iv , tylko że na glinach[.ale mnie uprzedziłeś] więc klasa gleby nie ma do rzeczy. czy w próchnicy są takie dane że jest: słaba średnia wysoka ?
 12. Niezły miernik. Chyba z całej gminy, od rolników trzeba kasę pozbierać na takie cacko. Tak te o,8 to na iv klasie , mam takiej 65% reszta iii.
 13. Nieraz już to czytałem jest napisane ile kg próchnicy na 1ha dostarczają poszczególne uprawy Jak to przeliczyć procentowo ? O co mnie posądzasz Damian że na łatwizne idę z tą słomą , naajpierw jest mieszana i dopiero przyorana 20- 25cm. Po rzepaku i po grochu tylko tylko grober zwykle dwa razy Zawsze na słomę coś daje w zależności co mam : wapno, eko słoma, bakterie humusowe,użyzniacze glebowe , i odpowiednio do tego azot.
 14. Pierwszy raz zrobiłem analizę na próchnice , wyszło od 0,8 do 1,9 to chyba szału niema. Ponad trzydzieści lat przyoruje wszystkie słomy. wydaje mi się że to mało tej próchnicy. Czy jest przelicznik ile powstanie próchnicy z przyoranej słomy ?.