suzin

Użytkownicy
 • Content count

  202
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

suzin last won the day on August 31 2016

suzin had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

About suzin

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  woj. Opolskie

Recent Profile Visitors

7,922 profile views
 1. To w takim razie suszy u mnie nie ma. wczoraj w nocy i przez dzień 40 ml, spokojnego opadu.
 2. miesiąc temu dawaliśmy mu 1-2 tygodnie życia , a jakoś żyje do dzisiaj. tylko jaki ztego będzie plon.
 3. Gdybyś wtedy widział moją soje . tak jak kolega pisze że partacze to siali. soja sprzedana 1400zł netto 2,4 1ha . ile grochu potrzeba ? a ochrona soi koszty to- O.
 4. Nie chodzi o to że trudno , tylko żeby było na plus . Oblicz z kalkulatora bilans próchnicy z kukurydzy ziarnowej
 5. Panowie skąd taki pesymizm że nie da się nic zrobić. Na glebie ciężkiej próchnica jest w miarę Ok. wiemy to z analizy gleby. Gorzej na ziemi lekkiej Proces mineralizacji na tych glebach przebiega dużo szybciej. A my jeszcze przyspieszamy ten proces, robiąc intensywne zabiegi agrotechniczne Według mnie powinniśmy ten proces w jakiś sposób wydłużyć, żeby nastąpiła humifikacja. Do żniw daleko, więc mamy dużo czasu. Dużo więcej niż jedna Wenta.
 6. Kalkulator szwabski wylicza nam w zależności od płodozmianu 250 - 400 kg próchnicy. W bilansie próchnicy długoterminowej który jest wyżej, chcą podnieść próchnice do wartości 72t. Brakuje 42t. dzielę to średnio przez 300kg , to potrzeba 140lat.???
 7. @przem roślina bez liści, to jak bez spiżarni.
 8. 7% wyjaśnij o co chodzi, bo niewiem Z N-Lockiem robiłem próby w kuku. aplikacja oczywiście przedsiewna . Nie było żadnej różnicy tam gdzie dałem mocznik Rzepak będzie pierwszy raz.
 9. Jak dam rade wjechać, pójdzie cała dawka na raz. RSM+ N-Lock 160N
 10. I dla tego że już sporo wydoiły N, każe nam dawać mniej
 11. Z tymi co jeszcze nieee ........... ( nic nie robili )
 12. Nie tylko słoma. bo jeszcze są poplony według mnie osobny temat próchnica
 13. Sorry, ale zle podałem zawartość próchnicy z mojej analizy. analiza z przed dwóch lat i trochę z głowy pisałem. bo gdzieś się zawieruszyła ale już ją mam to co podałem,to raczej C -org próchnica jest w zakresie 1,60- 2,36 ps o próchnicy też jest pisane w temacie klasyfikacja gruntów. może lepiej dać w jeden
 14. Podział gleb według zawartości próchnicy w glebie – ocena zawartości próchnicy:  Zawartość niska – poniżej 1,0%;  Zawartość średnia 1,0 – 2,0%;  Zawartość wysoka 2,1 – 3,0%;  Zawartość bardzo wysoka ponad 3,0%.