suzin

Użytkownicy
 • Content count

  689
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by suzin

 1. To że zboża robią się rude , stawiam na zimne noce . U mnie trzy noce z przymrozkami wczoraj -6. Dzisiaj już mocno widać jak się robi na polach rudo
 2. Mam dwa rzepaki Pierwszy powyżej kolana. A drugi , to zdaleka go już widać
 3. Jak wiemy wczoraj był dzień Żołnierzy Niezłomnych rząd to olał. Jeden z dziennikarzy w studio powiedział że teraz rolnicy są takimi niezłomnymi na te słowa w studio poleciały łzy mi też gardło ścisnęło 06 03 musimy być w Warszawie.
 4. Koledzy to już miesiąc naszych wysiłków. Niewiele to dało. Co jeszcze można zrobić żeby dobrze poskutkowało? W Warszawie przy takim tłumie tylko garstka miała możliwość z mównicy coś usłyszeć. Pod kancelarią udało mi się być pod mównicą Pan Wiesław Gryn jak wrócili z rozmów. Zauważyłem, że to już nie ten sam człowiek z przed roku chyba jest bardzo zmęczony, no bo ile można wytrzymać z taką nierówną walką? U nas jest data 06.03 na wyjazd. Oby @jac się mylił bo będzie po nas.
 5. W Wrocławiu protestują 2-gą dobę proszą o wsparcie chcą im rozwiązać protest Mamy za daleko ,szkoda
 6. Koledzy macie jakieś wieści zgranicy UK . Na grupie Ząbkowice Śl. piszą , protestujący usypują z tirów po 1,5-2,0t pszenicy Cena na dokumentach przewozowych 105Eu/t
 7. @Pałuczanin1981 No wszystko widziałem co sie w Bdgoszczy działo Przeciesz na każdych wiadomościach leciało. Dlatego napisałem że po francusku było Na poniedziałek zaplanowane mamy lokalną obwodnicę na 24h zablokować. @Jarki Przypomniałeś Wiosna wydarzenia Bydgoskie Wychodziłem wtedy z wojska. To już tyle lat .
 8. Za mało opon wzieli ? że o 15stej było po wszystkim. To na środę chyba się lepij zaopatrzą.Trzymam kciuki.
 9. Pałuczanin co tam się w Bydgoszczy działo . Właśnie oglądam. No to było po Francusku Rannych nie ma. Arszczecin będą ich wyciągać Oczywiście na A4 nie wjechaliśmy. Mocno się policja przygotowała Ale węzeł zjazd i wyjazd całkowicie zablokowany do 17 00
 10. Taką spokojną jazdę robiliśmy 24 01,i co to dało ? W piątek Opolszczyzna wjeżdża na A4 , Na dwóch węzłach i mamy się połączyć. A co z tego wyjdzie przekonamy się w piątek.
 11. Pow. Ząbkowicki już się szykuje . całkowita blokada K 8 Mają jaja chłopy Nie wiem na ile godz. U mnie na grupie na razie nic. Tak szczerze mówiąc jeśli nie będzie protestu w każdym powiecie to nasze szanse są marne Na razie nie wiem co w Opolu
 12. Byłem ostatnio na proteście . Było około 250 traktorów połowa to zielone . W łaściwie to dwie marki.
 13. Gdzie mają być te mrozy ?
 14. Nie ma sposobu żeby to wytępić?
 15. Barkas ja nigdy nie wykręcałem pompy, wystarczyło odkręcić od pompy przewód ciśnieniowy, włączyć na chwilę wałek ,pompa wyrzuci wodę,i sprawa załatwiona. A z pogodą to tylko przepowiednia. Raz pryskałem w styczniu i miotłę wzięło.
 16. Barkas to się może udać , ale pogoda tak jak piszesz , a najlepiej żeby nie poniżej zera. Ale oprócz miotły raczej nie licz na więcej.
 17. Wszystko to prawda co piszesz o drogich maszynach. Bez tych maszyn też można sobie poradzić i nie orać. Ale tanio nie jest Po rzepaku nie orze , reszta wszystko jest orane.
 18. Są też takie zalecenia żeby co jakiś czas zrobić orkę. Tylko poco, jeżeli ona tak szkodzi
 19. Wolałem napisać nazwę substancji , bo środek nazywa się fraxial
 20. W tym sezonie pierwszy raz stosowałem pinoksaden i nie jestem zadowolony z efektu Dawka była maksymalna. Teraz sprzedają bez oleju. Pewnie ma to ujemny wpływ. Zostało mi jeszcze i wpszenicy sianej po kuku zastosuję z olejem.
 21. Sucho nie było. Najpierw ulewy zaklepały nam siewy, wschody były marne. Masowy nalot pchełki potrafił zniszczyć cale pola rzepaku To co udawało się opryskami ratować i tak nie chciało rosnąć Za bardzo był pogryziony. W mojej okolicy wiele plantacji było przesiewane.
 22. Panowie czy rzepak z dwoma liściami ma szanse przezimować Rzepak mam podobnie jak u @przem.
 23. Sprawdziłem uprawy były jednakowe: kukurydza,groch,pszenica ozi. rzepak. To pole gdzie plon był lepszy, trochę lżejsze Wiosna dosyć mokra. Może to miało znaczenie.Albo coś skopałem. Zabiegi ochrony mogły być w innym terminie robione
 24. A o tym nie pomyślałem.
 25. Pszenica posiana po rzepaku. jedno pole po jednej stronie drogi, drugie pole po drugiej. Siew w tym samym dniu , zabiegi jednakowe . Różnica w plonie 1,5t. Czy da się to wytłumaczyć?