suzin

Użytkownicy
 • Content count

  617
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by suzin

 1. kupiłem drugi raz z rzędu akumulator steel power. pierwszy padł zaraz po gwarancji . drugi w tej chwili ma 16 mieś. i słabnie. miał ktoś może z tej firmy , jak się sprawuje ?.
 2. Na dniach rzepaku widziałem , takie rozwiązanie - chlorek mepikwatu 0,5L+ bukat500SL 0,25L+Xmet 100SL(metkonazol) 0,25L Moim zdaniem, że jak coś dobrze u kogoś wyjdzie , to nie znaczy że na moim polu też . Za dużo różnych czynników W tym roku zamierzam wziąć cały pakiet ochrony z jednej firmy.
 3. Tak jak mówiłem , w tedy gdy zauważyłem że łodygi już są puste że chyba plonu nie będzie. 2,t1ha. Samosiew nie chroniony w jesieni, to nie na dzisiejsze czasy
 4. @Marecki To nie będzie w tym roku co wkładać do lodówki ?.
 5. @lokizom Nie wiem czy próbowałeś w rzepaku , odchylić w szarpaczu listwę przeciw tnącą , na minimum. Też mi tak zapychało wytrząsacze,Teraz do rzepaku odchylam i po problemie. Spróbuj może pomoże.
 6. Co mam tu, Wam pisać , 10 dni po żniwach . Groch średnio , rzepak słabo, pszenica o dziwo na + , kukurydza usycha.
 7. Kosiłem jak zboże, tylko wentylator na minimum. Lepiej później przeczyścić
 8. @lokizom W tym roku czy w poprzednim na dwa lata W przyszłym roku nowe zasady?
 9. To kosisz na godziny? Tu już dawno nikt nie liczy na godziny . Ile Ci wyjdzie za koszenie zboża 7t 1ha.
 10. U mnie w okolicy jest jeszcze jeden i co roku rozsiewa powschodowo N I nie jest to mocznik . bo liście kukurydzy są przypalone
 11. Kiedyś zgłosiłem słabe wschody pszenicy ozi.. nawet nie przyjechali wypłacili pieniądze , i dostałem nową na przesianie. Nie przesiewałem . na wiosnę dało się mocno rozkrzewić
 12. Ziemie zasłoniła ?
 13. A w tych wyjątkowych sytuacjach jest działanie takich środków?
 14. Aminoprim. W przyszłym roku chcę spróbować z jakimś innym. Jakieś propozycje ? Trzy lata temu herbicydem przypaliłem groch. Zastosowałem asahi . Na ostatniej ścieżce trochę brakło Nie było żadnego efektu. na porównaniu.
 15. Jaki powinien być, efekt zastosowania aminokwasu ? Jeszcze przed widoczną suszą ,opryskałem połowę górki , gdzie zawsze przypala Dodałem jeszcze potas, wszystko w górnych zalecanych dawkach. Nie ma żadnej różnicy , z częścią nie opryskaną
 16. Zapytaj o skład mieszanek.
 17. Może nie wiele da . Ale może pogrubi źdźbło Jak poznać kiedy jest dokładnie faza 39 ?
 18. W zeszłym tygodniu dobijałem dalej tę kęmpe ostrożnia. Mocna mieszanka butoxone z corum . Zrobił się po tych opryskach wcześniejszych, jakiś odporny. MCPA teraz już kładzie groch. Astronaute już mocno kwitnie, tarchalska pomału też zaczyna.
 19. Mimo zimna i nie za bardzo z wodą marzec/kwiecień. Wszystko bujnie urosło. Wreszcie rzepak jak za dobrych lat bywało. Ostatnie lata to o tej porze, w rzepaku można było ścieżkami spacerować.
 20. Ile zostało na 1m2 roślin. ? Jak za mało, problem będzie z chwastami
 21. 15ml. W piątek jeszcze ma coś dopadać .
 22. Z ostatniej chwili agrolok , netto z podwórka 1600zl
 23. Obserwuję na ogłoszeniach ceny grochu. Szału nie ma ceny podobne do ubiegłorocznych. To chyba będzie koniec siania grochu ? Chyba że dopłaty do strączkowych.
 24. Producenci śor często pakują w takie same opakowania swoje produkty i nie trudno czasami się pomylić. Zdarzyło mi się pomylić, też w rzepaku zamiast insektycydu nalałem herbicyd na szczęście był rzepakowy. Nic się nie stało. Nigdy bym nie pomyślał że fungicyd może tak zaszkodzić. Oczywiście w zalecanej dawce. Ps.Dzięki, ejcz że nam to opisałeś.
 25. Mam mieszane odczucie ,czy T2 w pszenicy, zrobione w czoraj (późny wieczór) będzie korzystne. Pszenica schnie. Byłem tam w zeszłym tygodniu, to wyglądało całkiem dobrze. Miałem w planie wczoraj pryskać całą pszenice , ale po pierwszej działce przerwałem zabiegi