suzin

Użytkownicy
 • Content count

  647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by suzin

 1. Jak myślisz do kiedy można poczekać ze sprzedażą Poczekam do końca kwietnia. U mnie odwrotnie jak u Ciebie 2/3 sprzedane
 2. @lokizom Kiedy zamierzasz resztę rzepaku sprzedać? Ja poczekam do końca kwietnia.
 3. Słyszałem że nie zawsze wyrządzają szkodę. Tylko czy to prawda?
 4. Na skórce wygląda jak plamka . W środku jednak dziurka.
 5. Tajemnicze plamki rozszyfrowane .To drutowce.
 6. Suchy październik mocno przyhamował . Śmiało można powiedzieć że jest w sam raz. W okolicy nigdzie nie widać fioletowych, jak w cześniej bywało.
 7. Już przy wysokiej zasobności, można zrezygnować z zasilania. Bez straty plonu.
 8. Od jakiegoś czasu nie mam dostępu do farmer pl Też macie ztym problem?
 9. Nic tam nie pasuje.Na skurce jest kropka Niektóre wrastają bardzo głęboko.
 10. Nie znam się na chorobach ziemniaka.Kiedyś sadziłem dla siebie. Kupiłem jadalne i jak obieram mają ciemne plamki. Niektóre plamki sięgają dość głęboko. Bardzo źle się to obiera, Myślę że to jakaś choroba .Może ktoś coś na ten temat?
 11. Śmietki też tu nie było w tym roku. Ale pchełka nie odpuściła . Wczoraj przecinałem liście rzepaku. W tych najstarszych siedzi larwa, u nasady liścia.
 12. Jarki , kup trochę , żeby tylko próbę zrobić Ja daję RSM Nie chcę brudzić rozsiewacza
 13. W szystko opisywałem , trochę by to zajeło czasu żeby znaleźć Za pierwszym razem były dwa małe poletka Na jednym mocznik 100N na drugim RSM 1ooN. Gdzieś w połowie grudnia W zimie już było widać różnice , jednakowo mocznika czy RSM Przed ruszeniem wegetacji , różnica jeszcze bardziej była widoczna . Rośliny były mocno z budowane. Plon nie zmierzony zbyt małe poletka. W następnych latach stosowałem tylko RSM na większej powierzchni, żeby z mierzyć plon. Ale że nie było różnicy, plon był jednakowy. Dodatkowo były robione analizy, na min. N . W 21roku azot wyparował W tym roku zasobność była wysoka , tam gdzie był stosowany N Po tych trzech próbach , wydaje mi się że takie podanie N, jest obarczone ryzykiem, że słabo zadziała.
 14. W tym roku będzie czwarty raz na części rzepaku podanie N , tak późno jak to będzie możliwe. Najlepszy efekt był w pierwszym roku . W następnych próbach było słabo widoczne. Próbuje jeszcze raz.
 15. Coś mi się przypomina, Że miały ją mieć w tedy lisy.
 16. Miwigos, cierpliwości, jak to się sprawdzi , będziemy mieli gotowe rozwiązanie.
 17. Jak to chcesz przestawiać? A gdzie druga skrzynia zasypowa, i aparat wysiewający.
 18. Masz suszarnie ?
 19. Siałem znajomemu pszenicę . trochę zostało mat. siew. Po żniwach miał pretensię że za mało wysiałem, bo plon go nie zadowalał
 20. @lokizom Zgadza się, tylko trudno przewidzieć jakie będzie krzewienie. @jarki Tak. Pisałeś że antywylegaczem jedziesz osobno i tylko w tych miejscach gdzie potrzeba. Te 800szt nie było zamierzone.Kłopot był z tym co niemiara, ale się udało.
 21. Jedna próba trochę za mało . W tym roku miałem średnio 800-900 kłosów 1m2 Plony w zależności od stanowiska 6-9t . To co sprzedawałem gęstość 78-81 białko średnio 13,5 Wszystko na jednej pryźmie Co by było gdyby było 600 kłosów 1m2 ?
 22. Trochę we wrześniu miałem koszone,Policzył 650zł 1ha Mulczowanie 230zł 1ha.
 23. To znaczy należało zasiać według głupot? Bo nie bardzo rozumiem.
 24. Panowie jak u Was z ceną kuku . Tu w zależności od ilości 930-950.
 25. A co sądzicie o odm. które według hodowcy , budują plon liczbą kłosów Albo masą ziaren?