ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  2,860
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  115

ikcomas last won the day on July 24

ikcomas had the most liked content!

Community Reputation

65 Excellent

About ikcomas

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
   środkowy wschód

Recent Profile Visitors

28,320 profile views
 1. U mnie już widziałem posiany rzepak ale to ekologia. Tam szału nigdy nie było. A czy areał wzrośnie? Raczej tak, ciągle dochodzą nowi ale tak ostrożnie. Ja miałem też więcej siać ale będę wiedział dopiero po 25 bo mam ziemię do kupienia i tam miał być rzepak. Jednak sytuacja się nieco skomplikowała i cały misterny plan w...
 2. @airforce one jeden z użytkowników zgłosił, że nie działają mu powiadomienia w obserwowanej zawartości gdy ktoś coś napisał w takim wątku. Sprawdziłem u mnie też nie działa, w ustawieniach konta jest informacja w pozycji "Ktoś skomentował coś, co obserwuję" - Administrator wyłączył możliwość przełączenia tej opcji. Czy jest możliwość włączenia powiadomień gdy ktoś coś napisze w obserwowanym wątku? Ja jako moderator czytam wszystkie posty ale zwykły użytkownik nie musi i powinien wiedzieć czy ktoś mu coś odpisał w wątku który go interesuje. Niejednokrotnie użytkownik obserwuje wiele wątków właśnie po to żeby poprzez takie powiadomienie z automatu przejść do tej zawartości. Można to zrobić "na piechotę" ale nie o to chodzi. Forum powinno być przejrzyste i jak najprostsze w użytkowaniu. Zwracam się więc z prośbą do administracji forum o zajęcie stanowiska w powyższej sprawie.
 3. ej, chłopaki @Magic fly ma rację. Są użytkownicy, którzy logują się tutaj raz na jakiś czas i nie potrzebują się przekopywać przez całą nieprzeczytaną zawartość. Powiadomienia nie działają mimo obserwowanego wątku. Zajrzałem do ustawień mojego konta i tam informacja w pozycji "Ktoś skomentował coś, co obserwuję" - Administrator wyłączył możliwość przełączenia tej opcji. Nie wiem dlaczego, uważam że powinna być taka możliwość - ba dla zwykłych userów to nawet niezbędne. My tutaj teraz sobie tylko tak piszemy ale zgłoszę to w odpowiednim dziale, może admin się odezwie.
 4. @Magic fly po co Ci na e-mail powiadomienia? Nie wystarczy tylko tutaj? Dodatkowy spam na poczcie? Włączyłem sobie obserwację tego tematu i powiadomienia o nowych odpowiedziach. Będę sprawdzał jak działa bo nigdy tego tutaj nie używałem. Ja jako moderator czytam wszystko od deski do deski. Zwykły user po to żeby nie przekopywać się przez nie interesujące go tematy powinien mieć możliwość otrzymywania powiadomień. Nie działa? Sprawdzimy. Na innym znanym forum elektronicznym z automatu jak napiszesz jakiś post to jest wrzucany do obserwowanych i przychodzą powiadomienia na stronie jak i na e-mail. Wolałbym tylko na stronie bo spamuje pocztę ale: albo mają przychodzić tu i tu albo wcale. Tak jest ustawione.
 5. @sapek to byś się zdziwił. Całą noc padało i tylko 12mm
 6. Do Visby-ego. W tym roku prędkość koszenia w Visby'm była ponad kilometr mniejsza. Popular szedł 4,2km/h a Visby ledwo 3km/h. I nie chodzi tu o podkręcanie klepiska tylko straty podczas koszenia.
 7. Dla mnie termin abstrakcyjny nawet na ten region. To @lokizom musiałby siać zaraz za kombajnem i to po jęczmieniu ozimym bo inne zboże trzeba byłoby zaorać przed zbiorem aby rzepak posiać. Może być tak jak piszesz, że coś z glebą nie tak. U mnie w tym terminie posiany to bym chyba nie dał rady zatrzymać. Sierpień jest dość ciepłym miesiącem i z długim dniem. Może mało papu mu dajesz na jesieni? U mnie samego azotu idzie ok.50-60N pod korzeń.
 8. Siałem znajomemu łubin żółty w tym roku (centrala na rozmnożenie czyt.: bardzo drogie nasiona). Ten upał go tak załatwił, że nie ma strąków. Stoi teraz zasuszony, jak przejeżdżałem obok to widziałem kombajn podstawiony pod łan i chyba się zastanawiali czy kosić. Masakra jakaś a kwitł nawet w miarę. Wątpię, że zbierze tyle co wysiał.
 9. A co Cię kurenda obchodzi? Ty sam wpisujesz według własnej oceny. Przecież im się nie chce wysyłać wniosków do wojewody, mniej roboty. Poza tym nie możesz składać fałszywego oświadczenia, jak możesz wpisać "zero" jak straty były? Poświadczasz nieprawdę. Ciężką masz komisję, paski zostawiłeś, zdjęcia? Będzie słaby temat jak tak podchodzą na dzień dobry. Możesz (powinieneś) się nie zgodzić z decyzją komisji ale potrzebna dokumentacja w Twoim przypadku.
 10. Boczniak chyba najprościej a pieczarka tak jak piszesz, za duża podaż
 11. @ansu polecam Populara na wschodnią ścianę. Podchodził pod 4- lekki w omłocie, szybko idą żniwa
 12. Już posiałeś? Czemu nie w lipcu? Kurcze nie dziwne, że masz takie problemy z zachwaszczeniem. Powschodowo wspomniana kombinacja zawodzi na tasznika, dawaj chlomazonu oporowo, niech teraz hamuje ten rzepak, a potem pewnie i tak poprawka będzie bo jeszcze 4 miesiące wegetacji.
 13. U mnie nic nie pilnowali, wpisywaliśmy wszystko, łąki też, szacowali wszystko. Jak mogą kazać coś wpisać? Sam oceniasz a komisja potem szacuje, najwyżej sami wpiszą 0. U mnie najgorzej pszenica w historii, chyba pobiła poprzedni rok a wyglądała najlepiej, sama plewa, dobrze że miałem jej najmniej
 14. Chyba, że wymarznie wcześniej ;-)
 15. Generalnie u mnie teraz coraz pada. Uprawki zrobione, nawet nieźle wyszło ale co z tego jak wszystko pięknie będzie wyglądało do maja...