ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  3,079
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  117

ikcomas last won the day on December 16 2019

ikcomas had the most liked content!

Community Reputation

67 Excellent

About ikcomas

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
   środkowy wschód

Recent Profile Visitors

29,595 profile views
 1. Na razie to śnieg pada... Myślę, że po niedzieli jednak się wybiorę na rzepak i część najgłodniejszej pszenicy. Miało być poza stodołami ale tak to na spokojnie mogę przez wieś jechać :-)
 2. Na razie deko za mokro ale przy obecnej pogodzie szybko wyschnie a rzepak głodny w pip.
 3. Na nocny szaber to najlepsza taka jak pisałem na początku. https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-do-spuszczania-paliwa-wody-12v-38mm-6765076765 Nawet znośna wydajność, robią też takie że zamiast wtyku do gniazda zapalniczki są zakończone krokodylkami do akumulatora, są chyba też na prąd przemienny (czyt. 230V).
 4. Warto chyba trochę dołożyć i kupić jakiś poludzki dystrybutor bo młodszy nie będziesz. Najtaniej to chyba taki podłączany do akumulatora, wydajność na pewno lepsza niż pompy na korbę.
 5. Nie dramatyzuj, ten rynek nie lubi pustki. Na ten rok mam a potem się będziemy zastanawiać. Szukaj a znajdziesz ;-)
 6. Akurat to pole sąsiaduje z miejscem lęgowym żurawi, ale już by przyleciały? Może jakieś inne ptaki ewentualnie. Na razie przysypuje to problem zniknie ale nie na długo bo się rozpuszcza...
 7. Ślady "kurzych łapek" też były. Nie w tym miejscu akurat ale były. Tylko, że ptaki może do końca by zjadły a nie wyrzucały. Te dwie dziurki na dole to na pewno jakieś robale, grzebałem ale nic nie znalazłem. Trzeba w nocy szukać ale nie chcę się denerwować.
 8. Też myślałem o łokasiu ale wyrwałby z korzeniami? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nic nie mogę zrobić. Na szczęście mało tego jest, może do wiosny wytrzyma.
 9. Co mi żre pszenicę, która wschodzi?
 10. From the album Rzepak 2020

  stan na 1.02.2020r. Jakieś pytania?
 11. From the album Grudniowa pszenica

 12. From the album Grudniowa pszenica

  Dzień dobry Pani :-) witamy na powierzchni.
 13. U mnie też zaczyna śnieżyć, całą noc ma padać to rano będzie biało. Tymczasem pszenica zaczyna wschodzić ale to dobrze, że teraz przykryje bo coś zaczyna ją zjadać. Pewnie jakieś robale bo takie dziurki w ziemi robią.
 14. @Pałuczanin81 to też mospilan tylko że w płynie ale podobno działa na szkodniki łuszczynowe. Może inna formulacja i dlatego, a delcaps to deltametryna, na słodyszka nie działa na pewno ale na płatka jak będę robił za rok może i coś dodam do tego los ovados.