ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  3,301
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  136

ikcomas last won the day on November 30 2020

ikcomas had the most liked content!

Community Reputation

74 Excellent

About ikcomas

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
   środkowy wschód

Recent Profile Visitors

37,375 profile views
 1. Bo ozimy to chwast. W tym roku się o tym przekonałem
 2. Nie, tym razem będzie inaczej. Mecz o wszystko, mecz o honor, mecz zamknięcia. Ja mam tak samo, dawno przestałem oglądać. Dopiero dzisiaj poznałem wynik meczu, zresztą specjalnej niespodzianki nie było :-)
 3. Może tak być, jęczmień ozimy nie tak dawno mi w ten sposób ugotowało. Ten co rokował na super plon. Na razie jest chłodno to może trochę się wchłonie, pszenicę zaczęło już przypalać
 4. Nie chcę Was denerwować ale u mnie prawie 60mm spadło teraz
 5. Cały czas i obserwuję Cię
 6. Prima aprilis ;-)
 7. Jestem, przeszliśmy razem z @jarki
 8. Delikatnie, 30 cm jakieś
 9. -24°C
 10. Pewnie jak u większości rok wyjątkowo udany jeśli chodzi o produkcję roślinną. Rzepak 3,7 - zadowalająco. Zboża nie ważone, pszenica te 7,5 średnio powinno być co na moje realia jest bardzo pozytywnym wynikiem. Grudniowa (siana 14 grudnia bez zaprawy) zakręciła się w okolicy 5,5 tony, byłoby lepiej gdyby nie dojechała ją susza w okresie krzewienia, nie podana saletra na czas bo zabetonowało. Jęczmień ozimy pozytywnie zaskoczył bo był plunięty już w maju gdyż nie rokował a dał pewnie te 6, z kombajnu wydawało się że 3 nie da. Jęczmień jary zbliżył się chyba do granic swoich możliwości, obsada miejscami ponad 1000 szt. i jakieś 6 ton. Gdybym stanął znowu przed dylematem czy siać w grudniu pszenicę ozimą albo czekać do wiosny i siać jęczmień jary to zdecydowanie pszenica ozima w grudniu. Jęczmień jary to kres jego możliwości, wszystko na czas, nieco spóźnione chwasty bo przymrozki były ale za to zadziałało elegancko a nie tak jak u sąsiadów bo "termin", posiany bardzo wcześnie wbrew obiegowym opiniom, że "wymarznie" (śnieg padał jak siałem). Otóż nie, nie wymarznie wytrzymał -8, dołkiem zrobił się biały ale odbił. Koszty bardzo podobne do pszenicy ozimej sianej w grudniu ale cena już całkiem inna.
 11. Jak to zima u Was? Na wschodzie o śniegu nie ma mowy a zawsze było odwrotnie
 12. No pewnie, jak zniszczyło tak, że nie można się przyczepić to pewnie. Ale jak leżą łuszczyny na ziemi to tam ch.j. Jak całość ocętkowana to też ku.s. Złomy nie policzone bo po co? Jeszcze trzeba mocno pilnować szacującego bo ślepy jak kret. Banda baranów
 13. U mnie nic nie było OK. Jeden szacuje a drugi który nie był na polu robi protokół. Granda i złodziejstwo
 14. UWAGA!!!! Nie ubezpieczać na poczcie!!!!!! Kasę wziąć łatwo ale oddać za szkodę nie da rady!!!! Koniec komunikatu
 15. Bo tamci już nie żyją. A każdy żyd uważa, że jest lepszy od innych (patrz Hitler - też był żydem), dla nich reszta to goje i mają pracować na nich. Nie chcę żyć w takim świecie. No i nie rozumiem, że słowo "żyd" wszyscy piszą z wiekiej litery. Niby lepszy? A czemu chrześcijanin piszemy z małej? Bo co? Gorszy?