zenekk0

Użytkownicy
 • Content count

  43
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zenekk0

 1. Czym w tym roku suplementujecie kukurydze? Ja czekam jeszcze z pierwszym opryskiem do fazy 6 liści i będę wjeżdzał z opryskiwaczem z dawką ....... i potem już tylko będę patrzał czy nie ma robactwa ani grzyba
 2. Marecki a kiedy sadziłeś ziemniaki?
 3. Witam, zastanawiam się nad "eko polem" na którym miałaby rosnąć "eko roślinność", ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Jak wygląda z nawożeniem, pewnie zwykłej saletry sypnąć nie można ale słyszałem coś o jakichś florahumusach czy jakoś tak, które można stoswać w takiej hodowli, zdaje to egzamin? Są jakieś "sposoby" zeby zwalczać chwasty i szkodniki, oczywiście oprócz płodozmianu i zwalczania mechanicznego.
 4. do wódki to kukurydza powinna być dobra i jęczmień
 5. przy starych maszynach nie było żadnych czujników, to człowiek uważał teraz czujniki są na kazdym kroku to ludzie tez i mniej uwazni sa.
 6. Najlepiej z pola sąsiada, po pierwsze kradzione nie tuczy a po drugie podobno lepiej smakuje ;)
 7. Pomidory to ciężki temat, jeśli ktoś nie ma sprzętu i know-how to cięzko mu wgl załozyc plantację na parę krzaczków a co dopiero hektar pomidora.
 8. Od wczoraj u mnie w zasadzie cały czas jest w miarę ciepło, trochę wieje ale bez przesady od przyszłego tygodnia niby ma być +15/20 zobaczymy na ile sprawdzą się te prognozy.
 9. wczoraj zasiałem kukurydzę, zrobiło się w miarę ciepło, mam nadzieje, że szybko wzejdzie. Co ciekawe u sąsiada, który siał w okolicach 10 na polu nadal nic nie widać.
 10. Teraz tłumaczą się tym, że samoloty nie latały i nie rozbijały chmur burzowych dlatego taka pogoda... Coraz bardziej się utwierdzamy w tym, że to całe ocieplenie klimatu i walka ze smogiem to jeden wielki biznes..
 11. Jak myślicie, kiedy będzie najniższa cena nawozów, maj-czerwiec czy raczej na chwilę przed żniwami?
 12. sam kontraktowałem za 2060 co prawda nie cały przewidywany zbiór ale część, jak wiadomo kasa po żniwach zawsze potrzebna to pewnie spora część gospodarzy sprzeda od razu rzepak więc przed żniwami albo nawet w trakcie żniw cena może ostro zanurkować.
 13. Miałem na myśli, że zebrana w poprzednim sezonie
 14. Moja jeszcze nie wschodzi, mam obawy czy aby na pewno wzejdzie a niby byla swieza
 15. Denar ma dobry smak, sam w tym roku go posadzilem ale tez oprocz niego wyprobowalem jakies czerwone ziemniaki, zobaczymy co sa warte
 16. Panowie macie jakis sprawdzony sposob na dziki?
 17. Jak byłem gówniarzem dziadek miał strusie - teraz sam zacząłem się zastanawiać nad ich hodowlą tak dla przyjemności. Nie mam jednak pojęcia co te cudaki potrzebują - jakie musi być ogrodzenie, czy zimą muszą mieć jakieś specjalne warunki? Dziadka już niestety nie spytam.
 18. Skąd jesteś, że tyle padalo?
 19. Na moje będzie poniżej 1900 w żniwa - nie wiecej
 20. Nic, szukam opinii, które nie są ze strony producenta ani nie wyszły internetowych troli
 21. w Polsce dobrze stoją kurczaki i długo tak będzie dlatego że teraz ludzie nie jedzą już świni i krowy. Co przyjada do mnie znajomi z miasta (nawet nie takie duże - do 10 tysiecy mieszkanców) - to nic tylko kurczaka i to najlepiej samą pierś. Świni i krowy już nikt nie chce posmakować i nie zapowiada sie, żeby coś się zmieniło
 22. Humusy - ktoś o nich słyszał, albo stosuje? Chodzi mi o te trzy stymulatory, z naciskiem na ostatni, bo to nad nim się najmocniej zastanawiam. Pozdrawiam
 23. U mnie widziałem,że sąsiad rozłożył ale nie było a słodyszka też nie widać na razie
 24. Dziękuję @Pałuczanin81!
 25. Mi szczęśliwie nic nie wymarzło ale u sąsiada jęczmień tragicznie wyglądał