zenekk0

Użytkownicy
 • Content count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About zenekk0

 • Rank
  Boss
 1. Czym w tym roku suplementujecie kukurydze? Ja czekam jeszcze z pierwszym opryskiem do fazy 6 liści i będę wjeżdzał z opryskiwaczem z dawką ....... i potem już tylko będę patrzał czy nie ma robactwa ani grzyba
 2. Marecki a kiedy sadziłeś ziemniaki?
 3. Witam, zastanawiam się nad "eko polem" na którym miałaby rosnąć "eko roślinność", ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Jak wygląda z nawożeniem, pewnie zwykłej saletry sypnąć nie można ale słyszałem coś o jakichś florahumusach czy jakoś tak, które można stoswać w takiej hodowli, zdaje to egzamin? Są jakieś "sposoby" zeby zwalczać chwasty i szkodniki, oczywiście oprócz płodozmianu i zwalczania mechanicznego.
 4. do wódki to kukurydza powinna być dobra i jęczmień
 5. przy starych maszynach nie było żadnych czujników, to człowiek uważał teraz czujniki są na kazdym kroku to ludzie tez i mniej uwazni sa.
 6. Najlepiej z pola sąsiada, po pierwsze kradzione nie tuczy a po drugie podobno lepiej smakuje ;)
 7. Pomidory to ciężki temat, jeśli ktoś nie ma sprzętu i know-how to cięzko mu wgl załozyc plantację na parę krzaczków a co dopiero hektar pomidora.
 8. Od wczoraj u mnie w zasadzie cały czas jest w miarę ciepło, trochę wieje ale bez przesady od przyszłego tygodnia niby ma być +15/20 zobaczymy na ile sprawdzą się te prognozy.
 9. wczoraj zasiałem kukurydzę, zrobiło się w miarę ciepło, mam nadzieje, że szybko wzejdzie. Co ciekawe u sąsiada, który siał w okolicach 10 na polu nadal nic nie widać.
 10. Teraz tłumaczą się tym, że samoloty nie latały i nie rozbijały chmur burzowych dlatego taka pogoda... Coraz bardziej się utwierdzamy w tym, że to całe ocieplenie klimatu i walka ze smogiem to jeden wielki biznes..
 11. Jak myślicie, kiedy będzie najniższa cena nawozów, maj-czerwiec czy raczej na chwilę przed żniwami?
 12. sam kontraktowałem za 2060 co prawda nie cały przewidywany zbiór ale część, jak wiadomo kasa po żniwach zawsze potrzebna to pewnie spora część gospodarzy sprzeda od razu rzepak więc przed żniwami albo nawet w trakcie żniw cena może ostro zanurkować.
 13. Miałem na myśli, że zebrana w poprzednim sezonie
 14. Moja jeszcze nie wschodzi, mam obawy czy aby na pewno wzejdzie a niby byla swieza
 15. Denar ma dobry smak, sam w tym roku go posadzilem ale tez oprocz niego wyprobowalem jakies czerwone ziemniaki, zobaczymy co sa warte