damian9871

Buraki

67 postów w tym temacie

Proponuje niech kto chce to pisze:

- termin siewu

- klasa gleby

- jaką odminę i w jakim rozstawie

- nawożenie

- jakie śor

porównamy wyniki na koniec kampanii  ;D

No to zaczynam

- siew 6.04

- gleba IVb V i trochę VI razem 5ha

- dante

- P i K wysoka i bardzo wysoka więc poszło 150kg polifoski 8 i 200kg mocznika wszystko pod uprawkę

- za 10 dni randap

co nikt nie sieje buraków?

w mojej okolicy buraki są rewelacyjne, wschody były ładne susza nie zdążyła narobić szkód a deszcze przyszły i teraz są super buraki  :o

Jęczmień ozimy. W te majowe zbiory w Polsce nie wierzę. Rzepak i burak w krótkim płodozmianie, słabo to widzę.

co w tym roku na chwościk w burakach? topsin i duet u mnie się nie sprawdzają myślę nad amistarem lub acanto a później drugi raz tebukonazol

Według moich dzisiejszych badan,sredni plon buraka z hektara wyniesie 32 tony.Mowa tu o uprawie na Kujawach,gdzie jeszcze panuje susza rolnicza.Jak widac straty wynosza 50%.

Uprawa roślin okopowych w mojej okolicy w ogóle się nie opłaca, a z tego co piszą tutaj 😈 to w sumie dobrze bo w innych rejonach w tym roku również było beznadziejnie. Plony 40% mniejsze niż w ubiegłym. Ciekawe co będzie za rok, zaryzykowałbym z czymś nowym. Kuszą mnie te buraki.

PRZEGINASZ 😠

jarki

Edytowano przez jarki
moderacja

Nie pamiętam już jak wyglądają buraki cukrowe.

http://www.forgotten.pl/miejsce.php?id=1901

To taka sentymentalna wizyta na stronie o wymownej nazwie "zapomniane miejsca". Czasami przejeżdżam obok zgliszcz tej cukrowni w Sokołowie Podlaskim. Złość i smutek pojawia się jednocześnie. Uprawa buraków cukrowych na Podlasiu została zniszczona. Początkowo mówili, że nasze buraki przejmie cukrownia w Åapach, którą ostatecznie też zlikwidowano.

To przede wszystkim wina polityków i akcesji Polski do UE. Może czas się zastanowić i wystąpić wreszcie z tej przeklętej Unii?

Do świąt planuje zasiać, niech się dzieje co chce, deszczu nie widać a głupio pozwolić resztkom wilgoci z powierzchni uciec...

Jutro by była idealna pogoda ,ale nie zdąże ,w świeta nie sieje,a po świętach ma popadywać ,jak tylko pogoda pozwoli to sieje,nasiona czekają

W końcu są plantatorzy buraków

Damian masz z kim pogadać

W mojej wsi już nikt nie sieje w gminie z dziesięciu

No i posiane , warunki do siewu sprzyjające, wilgoć na równe wschody jest , teraz tylko trzeba zamówić ciepłe dni i noce...

@jarki toż u nas we wsi z 16 zostało 6ciu-od 2 do7 ha każdy..na burakach to zęby zjadłem,a jak zamarzły to można upędzić! na zimę

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się