Pałuczanin81

Użytkownicy
 • Content count

  5,725
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  71

Pałuczanin81 last won the day on July 22

Pałuczanin81 had the most liked content!

Community Reputation

47 Excellent

About Pałuczanin81

 • Rank
  "Gdzie topory,miecze,łuki-tam Biskupin,Żnin,PAŁUKI !!!"
 • Birthday 11/04/1981

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
   Żnin-Wieś(kujawsko-pomorskie)

Recent Profile Visitors

27,034 profile views
 1. Siałem lejkiem mieszałem talerzówką 6.08-zaorane 30.09. I pod buraki 21.08 na szalowane i wymieszane broną.Tam był ledwie zauważalny.Sam rzadki samosiew pszenżyta,zaorany 25.11 bodajże.
 2. Dresy do joggingu od św.Mikołaja se zamówcie.Chociaż święta to specyficzny czas-cały miot się rozszedł po ludziach bez OLX. Każdy coś tworzy na rozmaite sposoby,a kolega w swej mikro-masarni wyrabia po dwadzieścia sztuk tygodniowo.Ciekawe,że żadna inspekcja mu tyłka nie złoiła-za PO-PSL już by go przymknęli?
 3. U mnie po dwóch miesiącach facelia z seradelą miały max. 10cm wysokości.Nie sposób było pola zaorać.
 4. @Marecki-przecież my tu zawsze mamy sucho.
 5. Forum geriatryczne, tegom się nie spodziewał:). Dlaczego glina ma być wyznacznikiem klasyfikacji gruntów.Ja mam na 1,2m i wg 'studniarzy"kończy się na 19! Wszystko IIIa, tylko brakuje 5-10% powierzchni na każdej działce ewidencyjnej.Kto to mierzył w 1945?
 6. Też po latach go z pokrzyw wywlekli.Teraz czwórką obracaną poprzeczki tylko orzą.Nawet bezorkowiec Terrano mało używany.
 7. @suzin tyś w gomułkowskie,czy już gierkowskie pieluchy siusiał,że takie sytuacje pamiętasz?:) Bo mnie WRONa niemowlęctwo spaprała i ledwie zimową elektryfikację z 1987 pamiętam, (choć cement w GS mi się należał i kawa w wiejskim sklepie!) Ludzie to byli bliżej siebie,bo byli od siebie zależni,a teraz pieniądz we łbach pomieszał i jeden drugim gardzi... zwłaszcza w Wielkopolsce.(Są pełne spichlerze,ale jeszcze tej nocy duszy od niektórych zarządać mogą?)
 8. Ale pola ubywa.
 9. Jan Smutny
 10. Poczytajcie na: poradnikksiezycowy.pl Choć przyznam, że spotkałem się z tą teorią tylko wśród "tutejszych". @miwigos tyś z dziada pradziada Wielkopolanin i tego nie znasz? U nas Jan wczoraj nawet "phx"zagonowym drapał,żeby zdążyć.
 11. @miwigos nawet stuhektarowcy:Jan i Karol wierzą. Jeszcze u Ciebie nie wykopali,to będzie powtórka z 2010?
 12. "Kto w Adwent ziemię pruje,temu ta siedem lat choruje!" Czekaj!...po Świętach zaorzesz."Bo w styczniu lepszy wilk przy progu,niż ciągnik przy pługu."
 13. @suzin masz tam dobre ziemie? Mam kuzyna generałem w Kędzierzynie-Koźlu, to też opolskie-jadąc do macierzy zwrócił uwagę na bezkresne pola kukurydzy w województwie. Przecież po zamarzniętym talerzówką potraktować można.
 14. Dwa miliony ton na dobę?
 15. Zostaje glifosatem potraktować. TU trzy sezony robili testy uprawy bezorkowej buraków po poplonie gorczycowym.Gleby ponoć zimne-zlewne i najlepszy efekt po zniszczeniu pługiem dłutowym na jesień. Też na podstawie tych wyników kazałem sąsiadowi zaorać.Siane 21sierpnia(seradela+facelia),a i tak największe były samosiejki pszenżyta. @suzin jak przemarznie to na wiosnę będzie orał?