Pałuczanin81

Użytkownicy
 • Zawartość

  2123
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  21

Wszystko napisane przez Pałuczanin81

 1. Oglądam od lat kawa+agrobiznes-oprócz forum to mój główny dostawca informacji do lech-polu dziś się nie dało dodzwonić-po 24h ostatecznie sprzedaję!(muszę mieć na OBOWIĄZKOWA BIOASEKURACJĘ BLONDYNEK)
 2. Nadejszła wiekopomna chwila!Mój brat Jaśko... EEE.Nasz moder jarki zezwolił na utworzenie nowego tematu!
 3. Dobrze,że to w innym kierunku.Eko-energia ładowana u jarkiego na grochówce?
 4. To żadna nowość-od zawsze tępią np.oprysk w mięszane zbożowo-strączkowej... tylko uzupełniałem info i z tego wynika,że sprzedający ma odpowiadać też. (konsekwencje w dopłatach?)
 5. @Marecki-oznacz się na zdjęciu
 6. @przem-coś studiujesz?wreszcie ciekawe forum się robi
 7. @przem-kiedyś jak zmarzło to zostawali najwytrwalsi..i tak co parę lat-nic od jaskiniowców się nie zmienia.Mam aż(!) 1,5ha z 2 ha posiane 11.09...wcześniej @jarki pisał"brak pomysłów na oprysk w rzepaku"-pomysła mam-czasu NIE(z tego wynika moje pożegnanie z tą roślinką)
 8. Obejrzałem agrobiznes w tvpis i nerw mnie poniósł-po 20-stym ma być taniej? Kobita z firmy kazała się 24h zastanowić... może terazniejszy późno-wrześniowy zmarznie to więcej nie będę go siał (burak sobieski->jęczmień basic->pszenżyto rotondo->pszenżyto avocado)
 9. Wykupuję 1500+vat (-28zł brutto?za depozyt-interes życia 50 zł poniżej ceny w żniwa)
 10. (..do połączenia) to mi zjada pszenicę Sailor http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/maczniak-prawdziwy-zboz-i-traw-zjada-pszenice,76014.html
 11. OK! dzięki-grunt to skuteczny Moderator..Pan Moderator :) (pod każdym względem).Tak myślałem-nie pierwsza "tragedia" w rolnictwie o której słyszę:
 12. drób

  Rozumujesz prawidłowo,więc napisałem co przeżył kolega 2km ode mnie.
 13. drób

  Jasne-tylko w ten sposób nie dołożysz do interesu..ponadto "rotacyjna" i koszenie chwastów po rowach na zapchanie. Kumpel na 6 ha to przerobił!Do dzis gęsi mu sie po nocy śnią ,a to już 3 lata. Jeszcze-umowa na dwa-trzy "wstawienia" i masz po gospodarce..POWODZENIA!
 14. Ale dostawczakiem z logo jeździ po wsi. Czy nikt nie może się odnieść do info o ŚOR?
 15. Wymarznie?TU się wszystko czarne robi Temperatura nie spektakularna -5*C..ale ten wiatr płd.-wsch.?
 16. Pasta dirko?
 17. He-tylko Tu się utarło,że: "Trutnia słuchamy,ale po nim nie powtarzamy!" Widzę,iż weekend albo bzdura skoro nikt się nie wypowiada
 18. @przem-we wsi mamy świeżego przedstawiciela firmy INTER-VA... ponoć go na szkolenie o nowym obrocie Ś.O.R. wysłali Strączki to domena @jarkiego-MOŻE WOKÓŁ BYDZI coś wiadomo?
 19. Panowie po wsi poszło info,że od tego roku sprzedaż Ś.O.R będzie musiała być ewidencjonowane elektronicznie przez sprzedawców. I Agencja (ARiMR????)będzie obrót kontrolować-uzależniając od tego dopłaty? Mało tego-strączkowe siane na zazielenienie nie będą mogły być opryskane herbicydami nawet roundupem.
 20. @przem-np.bor "płynny" 150g (0,2-0,3l/ha)
 21. Czyli stosując np.tebukonazol 175g 16 dni po wystąpieniu rdzy zatrzymamy jej działanie +dodatkowo na 12 dni?
 22. @tofik71ws-do dziś kuzyni i ja wykorzystujemy "zdobycze lat 80-tych" ba nawet kilka gospodarstw powstało od nowa(obora za Gierka,stodoła w stanie wojennym,dom za pierestrojki)
 23. @przem-dni przed zabiegiem? do czego potrzebne.
 24. @jarki-3/4 ciągników we wsi kupione jako nowe w latach 80-tych. Możesz naświetlic inflację w grudniu 1989?TU cukrownia wypłaciła za buraki-kto mógł spłacał długi/kredyty-reszta niewielka "popłynęła"
 25. Dodatkowo plan Balcerowicza wiosce pomógł!