Pałuczanin81

Użytkownicy
 • Content count

  3,715
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  61

Everything posted by Pałuczanin81

 1. @lokizom-pszenżyto na polu-jest szansa,że porośnie? Mokro,ale chłodno. Wiater by się przydał! @ansu po mocnych trunkach to z wałem mulczującym,jak błyskawica po polu? :) U Ciebie to chociaż Hondia dobrze wypadła-ile lat "po centrali".bo ponoć ze dwa razy to dla niej max. Potem NIE SYPIE.
 2. Leje od rana! na razie 15mm.
 3. Pszenica w silosie,kiełbasa na grillu,nogi na hamaku i piwo w lodówce. ...pada! @miwigos dużo brakło do wyniku dwucyfrowego,bo u mnie 1,5T Jutro polatam z próbą po skupach.
 4. @barts-też jestem zaskoczony,bo to było jedno pole. Przedplonem był rzepak ozimy,siew bezorkowy talerzowy. Tylko Hondia w C2,a Arkadia z CN Kcynia.
 5. Hondia 5T,Arkadia 8,5T -słoma piękna,pachnąca,jak sianko we Wigilię!
 6. Jęczmień Eunova złapany- tylko plon zszokował-4,9T/ha! i słoma gnojowata,poleży do niedzieli.
 7. Chyba młocarnią MCC-10A? :) Jeszcze nic nie ruszyłem,prócz jęczmienia oz. Może jutro.
 8. @barts-najpierw ,że plon rekordowy piszesz, za chwilę nerwy i gnój?Jak to rozumieć... TU prawie po żniwach- ściernisco i kukurydza. Wczoraj w Sarbinowie 11 kombajnów (w tym 3 BIZONY TYLKO!)
 9. @men2face tutaj po 10 ton sypią,a u Ciebie. @ansu-albo soję traktować jako roślinę fitosanitarną. Męczy mnie ta decyzja o siewie rzepaku na trzy tygodnie przed. Raczej tylko buraki,jako przerywnik monokultury zbożowej.
 10. @jarki zawsze nie trafi taki gnój "na rynek"-cena nie spadnie :) Pszenice znikają z pól. @ansu koszta w rzepaku 500+ niż w pszenicy prawie zawsze. Jeśli cena 1600 netto?a pszenicy na pewno(dostaję smsy) 700 netto konsumpcja to 3T do 6,5T mnie wychodzi,tylko pszenicę wyciągniesz bez problemu. Kiedyś pisałeś,że burak cukrowy i 2x pszenica się u Ciebie sprawdzają?
 11. TU jadą na potęgę-chyba w pszenicy? Kto robił solidne/jakiekolwiek T-3 ten ma zieleninę(ja w pszenżycie).
 12. W sobotę skosiłem rotacyjną. Czekam na wykopki za miesiąc.
 13. W piątek ostatniego.
 14. Chemirol na dziś pszenżyto 560+vat Z kontraktem na koniec sierpnia i ich transportem (50T i więcej chcą),cena 660+vat! Ale to nadal przed kukurydzą.Tylko nikt ze skupujących nie zrobi sobie krzywdy. Będzie ciekawy sezon? Pszenice poniżej 7t/ha-pierwsze wjazdy.
 15. @barts-dawaj! "Rzadki w polu-TV"? :)
 16. Uwielbiam Jarek Ogarek 1986 Czasami: jokerfarm,kulę,WojKep-a o puławiakach i rolnika nieprofesjonalnego!
 17. Termity do T-25 się zdarzają. Do Ciapka to tylko talerzówka.
 18. Lepiej napiszcie dlaczego nikt w okolicy pszenicy NIE CHCE brać w depozyt-tylko właśnie rzepak i kukurydza. Jak będzie plon kukurydzy to ceny je... b... ną?
 19. Te twoje górki-pagórki w tle! Mamy taką jedną to kumpel po winie na Vistuli sznurkiem się wiązał do siedzenia żeby nie spaść. :) Jak 7,5 to całkiem nieźle.
 20. Czyli od S5?to faktycznie nasze strony.
 21. @men2facez której strony Janowca jesteś?
 22. Z CN Kcynia.
 23. TU jak były dwójki-tak są dwójki!
 24. @men2face co za odmiana? U mnie Formacja zielenina. No i PAŁUCKIE RZEPAKI pokazały na co ich NIE STAĆ! Kadore 1,5T/ha. Mieszaniec(nazwę kuzyn chce zachować dla siebie) po sąsiedzku przyczepa D-47 z nadstawkami z 2,5 ha!
 25. We wtorek Arkadia, pszenżyto poczeka.Mieszance wystarczy 10 dni rakotwórczego dosychania.