Pałuczanin81

Użytkownicy
 • Content count

  2,868
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Everything posted by Pałuczanin81

 1. @ansu-to wtrąć proszę swoje zdanie o dłutach głębosza a'la unia-kret. Czy możliwe jest by wyrzucały "martwicę"-plon spadł o 50%.
 2. Panowie kiedyś WSZYSCY orali c-360 z uszkodzonym fabrycznie blokatorem i było OK :) Mnie brakuje czasu,który rodzinie muszę/chcę poświęcić.Poza tym @jarki ma rację-trza brać poprawkę na rodzaj uprawianej ziemi. Co ma łapa strip-tilla do łapy głębosza? Choć po głęboszu buraki mnie nie rosły zeszłego sezonu.
 3. @Marecki-racja.WSZYSCY uczmy się od @ansu.Gdybym mógł się wyrwać od szkrabów, to bym się wybrał zobaczyć to "na żywca",ale...nie da się :)!Ten od bociana też praktykował na zwykłej ramie od kultywatora i to pewnie z 5 lat temu.Może opisz swój sposób siewu na "nie za mocnej" ziemi.
 4. @KrzysiekŻ-są filmiki,siew zawsze na piachu. Poprosimy o odstępstwo?od reklamy to wrzucę link- spróbuję go ściągnąć na przyszły sezon do pszenżyta po pszenicy, bo na 10 ha to jeździ.
 5. Panowie odmiany na wiosnę wybrane? Firma z południa kraju już katalog przysłała.
 6. @miwigos-on dużo widział i zdziałał. Jak Ci pozwoli to ma INNE profile-ja jestem zaskoczony. Tylko te pola strasznie wyglądają-miejmy nadzieję,że plonują. Pozwiedzaj Jaroszewo-pola w pomarańczowej technologii.
 7. Mnie namawiali na Elixer-ponoć plon ma pokryć różnicę między konsumpcją,a paszówką.
 8. Firma spod znaku BOCIANA zmieniła kółka na strunowe-tak,jak w opielaczach.
 9. Mam 16,6 tylko gęstość 74-76 TU wożą na całego do deka
 10. Jakby firmy miały rzepak w "depozycie"-pewnie by cena nie szła w górę.
 11. Kupione wszystko prócz mocznika-ceny gdzieś wpisałem.
 12. Nadejszła wiekopomna chwila!Mój brat Jaśko... EEE.Nasz moder jarki zezwolił na utworzenie nowego tematu!
 13. Konsumpcja.
 14. Może być połączony.
 15. To gdzie?mam dwie łódki
 16. ASF

  Tylko my tu rzeźni nie mamy,jedynie pośrednik-skup. Ponoć poza czerwoną nie biorą-tylko utylizacja.
 17. Ekologiczne jabłko spryskane glifosatem? Mnie NATURA przeszkoliła-źródełko wybija przy łące(nie zatkana drenarka) i nawet na agencyjnych mapkach mam obszar proekologiczny.
 18. @ikcomas-nie istotne-teraz interesuje mnie krach na rynku pszenżyta. Jeśli da się sprzedać w dobie ASF to rzepaku siał nie będę.(buraki->jęczmień->2x pszenżyto)
 19. Siusiu można zrobić,bez zawstydzania zająca. :)
 20. ASF

  Już tuczników"BEZ GMO"nie można sprzedać(Auchan 113szt./tydzień w całej Polsce!) Lokalna rzeźnia 8 szt./TYGODNIOWO.Dopłaty rolnośrodowiskowe mi naliczą 11400 zł/rok,ale kasa ARiMR pusta ponoć? a zobowiązania zostaną lub zwrot z odsetkami.Kolejna Polska lipa...
 21. I babcie mdlały,jak usłyszały po ile syn HEKTAR kupił od AWRSP. Tak mi obcięli cenę,bo odstawiałem przy niskim zaolejeniu.(2,18T/ha x 1333+7%vat)
 22. Pierwsze rzepaki ZAWSZE sypią. To miał być mój ostatni rzepak i sprzedałem (1333 netto)w żniwa.
 23. ASF

  Nie będę czekał,co da się sprzedać to jedzie w poniedziałek. To była krótka historia "łaciatek" w moim gospodarstwie-ZWIJAM się.
 24. ASF

  @grzegorzsoł-dopiero przeczytałem o okolicach Wolsztyna. Spoko nauczymy się z tym żyć.Posiejemy RZEPAK ponownie,buraki-groch odpada, pszenicę kurczaki zjedzą-BĘDZIE DOBRZE! ŚWIĘTA IDĄ tanie kredyty do spłaty w lutym. Żyć nie umierać(na ASF).
 25. Trol-killer zastosować? :D