Pałuczanin81

Użytkownicy
 • Content count

  3,715
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  61

Pałuczanin81 last won the day on June 28

Pałuczanin81 had the most liked content!

Community Reputation

37 Excellent

About Pałuczanin81

 • Rank
  "Gdzie topory,miecze,łuki-tam Biskupin,Żnin,PAŁUKI !!!"
 • Birthday 06/29/1981

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
   Żnin-Wieś(kujawsko-pomorskie)

Recent Profile Visitors

19,938 profile views
 1. @lokizom-pszenżyto na polu-jest szansa,że porośnie? Mokro,ale chłodno. Wiater by się przydał! @ansu po mocnych trunkach to z wałem mulczującym,jak błyskawica po polu? :) U Ciebie to chociaż Hondia dobrze wypadła-ile lat "po centrali".bo ponoć ze dwa razy to dla niej max. Potem NIE SYPIE.
 2. Leje od rana! na razie 15mm.
 3. Pszenica w silosie,kiełbasa na grillu,nogi na hamaku i piwo w lodówce. ...pada! @miwigos dużo brakło do wyniku dwucyfrowego,bo u mnie 1,5T Jutro polatam z próbą po skupach.
 4. @barts-też jestem zaskoczony,bo to było jedno pole. Przedplonem był rzepak ozimy,siew bezorkowy talerzowy. Tylko Hondia w C2,a Arkadia z CN Kcynia.
 5. Hondia 5T,Arkadia 8,5T -słoma piękna,pachnąca,jak sianko we Wigilię!
 6. Jęczmień Eunova złapany- tylko plon zszokował-4,9T/ha! i słoma gnojowata,poleży do niedzieli.
 7. Chyba młocarnią MCC-10A? :) Jeszcze nic nie ruszyłem,prócz jęczmienia oz. Może jutro.
 8. @barts-najpierw ,że plon rekordowy piszesz, za chwilę nerwy i gnój?Jak to rozumieć... TU prawie po żniwach- ściernisco i kukurydza. Wczoraj w Sarbinowie 11 kombajnów (w tym 3 BIZONY TYLKO!)
 9. @men2face tutaj po 10 ton sypią,a u Ciebie. @ansu-albo soję traktować jako roślinę fitosanitarną. Męczy mnie ta decyzja o siewie rzepaku na trzy tygodnie przed. Raczej tylko buraki,jako przerywnik monokultury zbożowej.
 10. @jarki zawsze nie trafi taki gnój "na rynek"-cena nie spadnie :) Pszenice znikają z pól. @ansu koszta w rzepaku 500+ niż w pszenicy prawie zawsze. Jeśli cena 1600 netto?a pszenicy na pewno(dostaję smsy) 700 netto konsumpcja to 3T do 6,5T mnie wychodzi,tylko pszenicę wyciągniesz bez problemu. Kiedyś pisałeś,że burak cukrowy i 2x pszenica się u Ciebie sprawdzają?
 11. TU jadą na potęgę-chyba w pszenicy? Kto robił solidne/jakiekolwiek T-3 ten ma zieleninę(ja w pszenżycie).
 12. W sobotę skosiłem rotacyjną. Czekam na wykopki za miesiąc.
 13. W piątek ostatniego.
 14. Chemirol na dziś pszenżyto 560+vat Z kontraktem na koniec sierpnia i ich transportem (50T i więcej chcą),cena 660+vat! Ale to nadal przed kukurydzą.Tylko nikt ze skupujących nie zrobi sobie krzywdy. Będzie ciekawy sezon? Pszenice poniżej 7t/ha-pierwsze wjazdy.
 15. @barts-dawaj! "Rzadki w polu-TV"? :)