Agrotechnic

Użytkownicy
 • Content count

  27
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by Agrotechnic

 1. Firma produkująca maszyny budowlane i rolnicze wprowadzi na rynek bardzo ciekawe urządzenia. Może nie są to typowe maszyny rolnicze hehe :( , ale żaden rolnik takim sprzętem nie pogardzi. Mowa o super odpornych telefonach. Tutaj info po polsku: http://www.agrotechnic.pl/info/artykul/127,kuloodporny_telefon_jcb No i po angielsku: http://www.jcbphone.co.uk/
 2. A wybiera się ktoś tutaj: Roltechnika 2011? Byłem kilka razy na festiwalu i muszę przyznać, że impreza wyśmienita. Zupełnie inny klimat... taki bardziej "zlotowy" niż "targowy".
 3. Oj coś chyba pogoda nie dopisze na Minikowo :-\
 4. Niby słusznie prawicie :o ale samych problemów z kręgosłupem jest cała masa. I co najśmieszniejsze (a właściwie mało śmieszne) grozi to również osobom, które cały dzień siedzą za biurkiem i się w ogóle nie ruszają :/
 5. No właśnie. Trudno spekulować jak to będzie w przyszłości z cenami. Cena ropy spadała, a u nas 5 zł jak zaczarowane na dystrybutorach. Ciekawe jak wygląda sytuacja w Józinku. Tam już kilka lat temu zrobiono pierwszy krok w stronę biopaliw. Tutaj więcej info: http://www.farmer.pl/energia/oze/paliwa-i-biopaliwa/artykuly/na-biopaliwie,8147,0.html A jak wiadomo, nie jest to jedyne rozwiązanie, chociaż chyba jedyne najbardziej prawdopodobne, ponieważ zanim ogniwa wodorowe wejdą do użytku, to jeszcze trochę czasu minie :o
 6. Byłem przekonany, że Mazowsze zima ominie... a tu taki klops ;D Bo to, że różnie bywa na południu, to już się przyzwyczaiłem, ale śnieżny 3 maja w centrum kraju, to dość rzadki widok.
 7. A spotkałeś się może z takim oprogramowaniem o jakim piszesz? Mam na mysli soft na netbooka, najlepiej linuxowy (netbook + linux = taniej niż notebook + winda). ;D
 8. Znam wiele osób, które od najmłodszych lat widziały siebie w przyszłości, tylko w rolnictwie. ;D Wiadomo różnie to bywa. W moim przypadku kluczem były studia na SGGW. To jest wg mnie duży plus studiowania (poza wiedzą, itp.).
 9. Zgadza się. ;D Jednak konsekwencje tego działania w tym przypadku mogą być znacznie bardziej pozytywne niż próba wprowadzania zaawansowanych technologicznie modeli. Jak dla mnie to temat rzeka ;D
 10. Szefowie Ursusa mówili różne rzeczy. Najczęściej odnośnie inwestycji, nowych modeli, udziałowców, inwestorów, itd. Ale ja zupełnie nie o tym mówię. Chodzi o to, że pomysł jaki mają na stopniową reaktywację Ursusa ma "ręce i nogi". Nikt nie wieści cudów. Więcej jest w tym realizmu. Natomiast jeśli chodzi o liczbę rejestracji to miałem na myśli stosunek rejestracji Ursusa w 2010 roku do rejestracji Ursusa z początku 2011 roku, a nie porównywanie z resztą.
 11. Ten tekst jest już opublikowany? Bo nie mogę go znaleźć.
 12. No poniżej 2 tys. to rzeczywiście będzie trudno. Dla zainteresowanych przykład tańszego urządzenia o którym już pewnie słyszeliście, ponieważ nie jest to nowość: Lightbar
 13. Ja mam podobne :)
 14. Są jednak różnice między Ursusami i New Hollandami. Nie mówię tu o sprawach oczywistych. Jednak z tego co mówią szefowie Ursusa, to produkty firmy mają zająć pewną określoną lukę w rynku ciągników rolniczych. A wyniki sprzedaży z ubiegłego roku i z początku 2011 zdają się potwierdzać, że Ursus co prawda powolutku, ale chyba łapie drugi oddech.
 15. Niestety, dziś się dowiedziałem, że śnieg ma powrócić >:) i to w niemałych ilościach. Dodatkowo ten temat wyskoczył mi jako nieprzeczytany więc... biedron przedstawił propozycję Krone, a ja trochę bardziej na poważnie propozycję Merlo i Tre Emme.
 16. Mógłbyś szerzej o tym napisać :) ?
 17. No to jest mega gigantyczny temat, a poza tym bardzo ciekawy. Zaczynając ten wątek miałeś na myśli jakąś luźną dyskusję, czy określone problemy :)
 18. Powiem tak. Ja tam byłem i dla przyjemności i zawodowo, a w związku z tym biegałem po wszystkich halach z aparatem i co zobaczyłem kolejną ciekawą maszynę to musiałem jej zrobić małą sesyjkę foto >:( Przez to jestem pewien, że całej wystawy nie zobaczyłem. Zarówno na Agritechnice, jak i na SIMIE byłem 2-3 dni. To teoretycznie dużo, ale biorąc pod uwagę ile tam jest ciekawych rzeczy, to zaryzykuje stwierdzenie, że i to mało :o Ale na 100 % warto. PS.: Na AGROTECHU też będę. Niestety opuścić muszę muszę tylko FARMĘ.
 19. Miałem okazję być na Agritechnice i muszę przyznać, że wystawa robi wrażenie. Przede wszystkim już na pierwszy rzut oka... ogromem, wielką przestrzenią i bardzo dużym bogactwem prezentowanych maszyn. Nie chcę wklejać kolejnego linku, ale dla zainteresowanych kilka faktów w liczbach na temat wystawy Agritechica. Na mnie te liczby robią ogromne wrażenie. Aktualnie to jest chyba nr 1. Na pewno będę i w tym roku.
 20. Moim ulubionym modelem zawsze była 3230 >:( Stary sprzęt, ale gwoździe można było nim wbijać. Jeśli telefon ma być tylko do dzwonienia to pół biedy, bo nawet tańsze modele mogą być stosunkowo odporne. Gorzej jak ktoś korzysta z telefonu jako modemu lub wykorzystuje go do robienia fotek czy wysyłania maili, to już niestety musi być model nowocześniejszy, a z nim w trudny teren to nie ma co się ruszać. Wg mnie dobrym połączeniem w mirę nowoczesnego telefonu i dużej wytrzymałości jest Nokia E50... swoją drogą podobna do 3230 :o
 21. Ja podobnie jak wy używam tradycyjnie Nokii, ale przyznam, że bałbym się z moim telefon iść na pole. Mam wrażenie, że kilka ziarenek kurzy i może być kiepsko. Wiadomo, starsze telefony były trochę bardziej toporne i bardziej wytrzymałe. Ma może ktoś z Was jakiś typowy "odporny" telefon?
 22. W moim przypadku, staram się być na jak największej liczbie wystaw i targów - taka praca >:( Mam na myśli te większe, ale i mniejsze również. W najbliższym czasie zamierzam odwiedzić targi SIMA 2011 (więcej informacji tutaj: SIMA 2011) i na pewno zaowocuje to porządną dawką ciekawostek :o Ja swoją drogą bardzo lubię odwiedzać "Zielone Agro Show". Może to dlatego, że maszyny są ciekawe, a może dlatego, że zwykle pogoda dopisuje, w każdym razie to chyba jedna z wystaw na które najchętniej jeżdżę.
 23. Myślę, że wszystko zależy od podejścia producenta, odpowiedniego marketingu i oczywiście od tego jak będą prezentowały się produkty Ursusa na tle innych ciągników. Pewne jest, że wielu rolników wybierze Ursusa ze względu na sentyment, cenę lub po prostu dlatego, że jest to produkt z Polski. Sam jestem ciekaw jak sprawa się rozwinie.
 24. Kurczę nie zauważyłem, że to 30 arów :( Biedron dobrze mówi, na tak małej powierzchni lepszym rozwiązaniem mogą być warzywa. Najlepiej to na takiej powierzchni postawić pasiekę na kilkadziesiąt uli :( Chociaż z drugiej strony znam sadownika, który na nieco większym areale (ale niewiele) ma wiśnie i mimo iż szału nie ma to z rok w rok kontynuuje produkcję. Niestety nie wiem jak wygląda sprawa z opłacalnością.
 25. Podobnego tematu nie widziałem, więc zakładam :( Ciekaw jestem Waszych wrażeń z ostatniego Agro Show 2010? Uważacie, że organizatorzy i wystawcy spisali się na medal? Wg mnie rozmiary tegorocznej imprezy musiały na każdym zrobić wrażenie. Mnóstwo maszyn na placu wystawowym, ale i na poletkach pokazowych cały czas coś się działo. Osobiście cały czas zastanawiam się, czy zwiedzającym podoba się idea zorganizowania kilku pokazów w tym samym czasie: na poletkach wynajętych przez wystawców oraz na głównym ringu. Co o tym myślicie?