pasio

Użytkownicy
 • Content count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About pasio

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Jęczmień ozimy uprawiam drugi rok, więc mam małe doświadczenie. Masz rację nocami zdarzają się przymrozki, więc jest zimno. Nie zauważyłem żadnych owadów na liściach, jednak mówią, ze jak się je zobaczy, to jest już za późno na opryski. ???
 2. Pryskaliście Wasze jęczmiona na mszyce?
 3. Niestety ale mam dużo pracy z wykopkami, u mnie zawsze sieją po 20, przynamniej nie wybuja do zimy. Jestem ze śląska, więc ma jeszcze czas.
 4. Jutro jadę siać :o Jakie siejecie odmiany?
 5. Kupuje ktoś z Was teraz nawozy?? Jak myślicie pójdą cena na dół?
 6. Mój poszedł pod kose. Plon 6,5t/ha :o. Gleba IVb - V. Jestem mega zadowolony, zwłaszcza że był późno siany. Z jarego nigdy nie miałem nawet 6t :o
 7. Co sądzicie o Acanto 1l na T2?
 8. Jak bym dał Cerone 0,5l? Liść flagowy zaczyna się pojawiać. W tej fazie mógłbym jeszcze jechać? Wg ulotki, to niby jeszcze można, ale różnie z tym bywa.
 9. A Cerone?
 10. Ja też czekałem, bo było bardzo sucho, a teraz to pszenżyto ledwie stoi. Panowie co robić? Liść flagowy za parę dni wyjdzie. Mogę jeszcze teraz pryskać Cerone?
 11. Dam jednak 0,5l/ha Cerone ( zalecają 1l) razem z fungicydem, tak dla "uspokojenia"
 12. Masz rację narazie sucho na polach. BBCH 37 powinno być za jakiś tydzień, półtora?
 13. Witam!!! Zastanawiam się,czy teraz nie opryskać pszenżyta Cerone ( 0,5l/ha), tak na wszelki wypadek, bo jest bujne, a dostało tylko 120kg N. Faza to drugie kolanko, jak myślicie opryskać teraz, czy czekać? Cerone można stosować niby nawet jak jest liść flagowy. Proszę o rady, nie mam doświadczenia w tym temacie.
 14. Mój czeka na druga dawkę N i oprysk chwastobójczy. Ogólnie to jest niezły, jak na termin jego siewu ( 10.10.2010)
 15. Prosiłbym o cenę Fandango i Lancet Plus.