pasio

Użytkownicy
 • Content count

  75
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pasio

 1. Tak jak w temacie.
 2. Jakie polecacie stosować fungicydy w pszenicy ozimej , pszenżycie i jęczmieniu ozimym?
 3. Co sądzicie o takich mieszankach? Wiosną zeszłego roku pryskałem pszenicę i pszenżyto mieszaniną Chiselu 75 WG + Trendt + Basfoliar 36 5l/ha + Siarczan magnezu 5kg/ha. Nie zauwazyłem negatywnych skutków. Co Wy o tym sądzicie? Co sądzicie o mieszaninie herbicydu z CCC, który miałby wspomóc krzewienie zbóż, np Chisel + Stabilan 300g/ha ?
 4. Jakie polecacie do 5 tyś?
 5. Jakie sadzicie odmiany ziemniaków ( jadalne)? U mnie króluje Vineta. Sadzę też Denara na wczesny zbiór oraz Augustę
 6. Tak jak w temacie.
 7. Jaka jest u Was cena ON?
 8. Jakie stosujecie koncentraty w żywieniu trzody chlewnej? Tuczniki tucze na bazie Protamino Premium Forte z SANO. Przyrosty są naprawdę dobre, jednak po ostatnie podwyżce ceny koncentratu zastanawiam się nad innymi firmami ( Dobropasz LNB). Jakie polecacie?
 9. Jęczmień ozimy uprawiam drugi rok, więc mam małe doświadczenie. Masz rację nocami zdarzają się przymrozki, więc jest zimno. Nie zauważyłem żadnych owadów na liściach, jednak mówią, ze jak się je zobaczy, to jest już za późno na opryski. ???
 10. Pryskaliście Wasze jęczmiona na mszyce?
 11. Niestety ale mam dużo pracy z wykopkami, u mnie zawsze sieją po 20, przynamniej nie wybuja do zimy. Jestem ze śląska, więc ma jeszcze czas.
 12. Jutro jadę siać :o Jakie siejecie odmiany?
 13. Kupuje ktoś z Was teraz nawozy?? Jak myślicie pójdą cena na dół?
 14. Mój poszedł pod kose. Plon 6,5t/ha :o. Gleba IVb - V. Jestem mega zadowolony, zwłaszcza że był późno siany. Z jarego nigdy nie miałem nawet 6t :o
 15. Co sądzicie o Acanto 1l na T2?
 16. Jak bym dał Cerone 0,5l? Liść flagowy zaczyna się pojawiać. W tej fazie mógłbym jeszcze jechać? Wg ulotki, to niby jeszcze można, ale różnie z tym bywa.
 17. A Cerone?
 18. Ja też czekałem, bo było bardzo sucho, a teraz to pszenżyto ledwie stoi. Panowie co robić? Liść flagowy za parę dni wyjdzie. Mogę jeszcze teraz pryskać Cerone?
 19. Dam jednak 0,5l/ha Cerone ( zalecają 1l) razem z fungicydem, tak dla "uspokojenia"
 20. Masz rację narazie sucho na polach. BBCH 37 powinno być za jakiś tydzień, półtora?
 21. Witam!!! Zastanawiam się,czy teraz nie opryskać pszenżyta Cerone ( 0,5l/ha), tak na wszelki wypadek, bo jest bujne, a dostało tylko 120kg N. Faza to drugie kolanko, jak myślicie opryskać teraz, czy czekać? Cerone można stosować niby nawet jak jest liść flagowy. Proszę o rady, nie mam doświadczenia w tym temacie.
 22. Mój czeka na druga dawkę N i oprysk chwastobójczy. Ogólnie to jest niezły, jak na termin jego siewu ( 10.10.2010)
 23. Prosiłbym o cenę Fandango i Lancet Plus.
 24. Ja swój siałem 10.10 w ilości 200kg/ ha
 25. Bardzo ładny, u nas są gorsze :'(