grinning_soul

Użytkownicy
 • Content count

  168
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by grinning_soul

 1. Jakie macie doświadczenia z desykacją i ew. klejeniem łuszczyn? Pomaga, czy wręcz przeciwnie - straty po przejeździe są takie same jak w wyniku osypywania przy zbiorze bez desykacji?
 2. Czy tylko mi się wydaje, czy prezes zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. wygląda zupełnie jak Mr Burns >:D
 3. Jedni powiedzą, że opalanie słomą jest opłacalne nawet przy cenie 160 zł/t, ale w takim wielkim gospodarstwie może działać efekt skali. Inni powiedzą, że najwięcej korzyści przyniesie przyorana, ale niekoniecznie w gosp. gdzie regularnie idzie obornik. Chyba najlepiej wziąć kalkulator i policzyć "za i przeciw" dla własnego gospodarstwa.
 4. Muahahaha! Polskęzbaw Style! Pawlak Tusk i Komorowski stoją przed bagnem kłamstw i chcą przejść na drugą stronę. Pierwszy idzie Pawlak i już po kilku krokach stoi w bagnie po uszy, odwraca się i widzi Komorowskiego, w błocie do kolan, tuż za sobą. - To niemożliwe po tym wszystkim, co zmalowałeś w ostatnim czasie, Bronek! - dziwi się Pawlak. - Cicho Waldek, ja stoję na Donku...
 5. Gęsi źle znoszą przemysłowy chów, to nie brojlery.
 6. Teoria o kolorze liści i potrzebach nawozowych może i dobra, ale praktyka może polec na technice robienia zdjęć. Kolor liści wyjdzie blady, jeśli sfotografujemy je w ostrym i płaskim, południowym oświetleniu, albo głęboki i soczysty, jeśli w miękkim popołudniowym świetle. Nie mówię tu nawet o robieniu zdjęć w szary i pochmurny dzień... A do tego dochodzi złe odwzorowanie koloru w słabych, komórkowych aparatach. Doradzanie nawozowe na podstawie bylejakich zdjęć to trochę jak wróżenie z fusów.
 7. Jarki masz rację. Teraz sieją, bo w zeszłym roku u niektórych tylko żyto na wiosnę się zieleniło, bo reszta poszła pod pług. A jak teraz posiane żyto sypnie, to cena poleci na łeb na szyję i jesienią 2013 zainteresowanie znowu będzie małe.
 8. GMO

  W tekście jest informacja "Zwierzęta przez całe życie otrzymywały również wodę zawierającą środek chwastobójczy Roundup w ilościach, jakie zostały dopuszczone do użycia w USA." Dopuszczone do użycia w jakiej sytuacji? Nie sprecyzowali. Jeśli szczury były pojone Roundupem w takim stężeniu, jak do oprysków, to i tak nieźle, że przeżyły prawie dwa lata i trudno się dziwić, że miały uszkodzenia wątroby i nerek. Sądzę, że większość łagodnych detergentów używanych w gospodarstwach domowych (jakieś ajaxy do mycia podłóg, szmpony - nie mówię o środkach żrących) podawane w wodzie utłukłyby te gryzonie znacznie szybciej. Zwierzętom przez całe życie podawano do picia Roundup, ale piszą że to kukurydza GMO je zabija. Równie dobrze można by opublikować badania, o tym, jak wódka wpływa na zwiększenie masy ciała: samcom i samicom gatunku ludzkiego podawano codziennie 25 ml wódki. Oprócz tego codziennie dostawali posiłki 3000-3500 kcal. Badania wykazały, że 85% badanych przybrało na wadze po 3 tygodniach od rozpoczęcia eksperymentu. Wniosek: wódka tuczy. *Każdy, kto podda w wątpliwość wyniki eksperymentu jest agentem zakładów spirytusowych i rozsiewa propagandę.
 9. orka co 3 lata to nie uproszczona uprawa tylko ni pies, nie wydra - coś na kształt świdra.
 10. Polityka konserwacji skansenu >:D
 11. Nie wiem, czy te całe poplony są warte zachodu. Ciężko to upchnąć w terminarzu, bo i tak jest w tym okresie co robić na gospodarstwie a jak rok jest suchy to tylko wodę z ziemi wyciągają.
 12. No i gleba. Jak masz słabą ziemię to bez pługa nie pociągniesz. Zbije się na kamień.
 13. No, najpierw była susza a potem nieźle popadało i tak dziwnie odbił. Dzięki za radę.
 14. Zadzwoń bezpośrednio do redakcji, może sprzedają stare numery. W każdym razie tam Cię najlepiej poinformują. http://www.farmer.pl/kontakt/
 15. Nierównomiernie dojrzewający jęczmień jary. Jak go "ugryźć"? Czekać aż dojrzeje, a tego co już doszedł spisać na straty? Może wyrównać glifosatem?
 16. Na czasie. Stereotypowa rodzina PSL:
 17. Otóż to. Taka forma protestowania to strzelanie sobie w stopę. Najwięcej ugra ten, kto ma po swojej stronie opinię publiczną.
 18. Taka forma protestu tylko pogarsza PR. Miastowi patrzą na zdjęcia i takie filmiki jak wyżej i zastanawiają się, czego ci rolnicy znowu chcą - dopłat im ciągle mało, a jakim sprzętem jeżdżą >:(.
 19. Szanowni Państwo, ogłaszam zwycięzcę plebiscytu na Najbardziej Żenującą Reklamę. Wyprzedzili nawet spot PSLu ^-^
 20. Podobno hybrydy mają problem ze sporyszem. ktoś może to potwierdzić?
 21. Sędzia ;D Jakbyśmy taką drużynę wystawili przeciwko Czechom to może mielibyśmy szanse na wyjście z grupy ???
 22. Mi to wygląda na ploniarkę zbożówkę, II pokolenie. Larwy pryszczarka zbożowca są pomarańczowe.
 23. Wiązanie murarskie odnosi się do bloków, nie walców. Ostatnio miałem przyjemność układać piramidę z walców (butelek wina). Konstrukcja była wyjątkowo niestabilna bez podparcia, stąd też moje obawy. Może sedno tkwi w magicznej liczbie 3 pięter, które gwarantują nierozjeżdżalność.
 24. GMO

  Jak wejdzie GMO to upadną polskie hodowle, których nie stać na inżynierię. Zostaniemy z tym, co nam "rzuci" monsanto i spółka, niekoniecznie będzie to dostosowane do naszych zim i wiosennej posuchy. A wszystkich problemów i tak GMO nie rozwiąże - natura nie lubi pustki, na sposób znajdzie sposób. Wcale nie jestem przekonany, że będzie tanio i skutecznie. To raczej dobrowolne ograniczanie wyboru odmian i hodowli, szkoda że nie do końca świadome.
 25. To się utrzyma, czy rozjedzie po kilkunastu tygodniach? Czy trzeba ustawiać między drzewami ;D ?